Во Аеродром секој понеделник ќе се крева знаме и ќе се пее химната на Македонија

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.655
Поени од реакции
20.840
Na koj mu se jadi lajna ko na vremeto sto jadevte, ete bujrum.
Bas me interesira levicarite sega kako ke se proiznesat okolu ova, na vremeto duri bea sareni kurtoni nesto ne im bese po kef intoniranjeto na himnata, barem po komentarite tuka.
Dali vo megjuvreme kulturno se unazadija pa povekje ne im preci ili si ostanaja kurtoni kako i sto si bea
#prasanjakoimemacat
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.119
Поени од реакции
4.799
Na koj mu se jadi lajna ko na vremeto sto jadevte, ete bujrum.
Bas me interesira levicarite sega kako ke se proiznesat okolu ova, na vremeto duri bea sareni kurtoni nesto ne im bese po kef intoniranjeto na himnata, barem po komentarite tuka.
Dali vo megjuvreme kulturno se unazadija pa povekje ne im preci ili si ostanaja kurtoni kako i sto si bea
#prasanjakoimemacat
Ова е добро, се додека детето не стигне дома, па родителите ќе му сервираат српски чуства, знаете веќе на што мислам.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.677
Поени од реакции
15.526
Na koj mu se jadi lajna ko na vremeto sto jadevte, ete bujrum.
Bas me interesira levicarite sega kako ke se proiznesat okolu ova, na vremeto duri bea sareni kurtoni nesto ne im bese po kef intoniranjeto na himnata, barem po komentarite tuka.
Dali vo megjuvreme kulturno se unazadija pa povekje ne im preci ili si ostanaja kurtoni kako i sto si bea
#prasanjakoimemacat
сега ќе се јави Пичковски, Дерала,па и Мисиро и Зајчето, ОХИ не мозе, треба нова Северна химна :mad:
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
11.991
Поени од реакции
21.970
Ова е добро, се додека детето не стигне дома, па родителите ќе му сервираат српски чуства, знаете веќе на што мислам.
dosta be siptaru da te ebeam i tebe i tie srpski custva sto ti se opsesija. sfati deka nitu srbite nitu nie, nitu nikoj vo evropa ne ve saka. ednostavno GOMNA ste i toa e u golema mera kompliment za vas.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.655
Поени од реакции
20.840
Ова е добро, се додека детето не стигне дома, па родителите ќе му сервираат српски чуства, знаете веќе на што мислам.
Ne, ne znaeme sto mislis, ne citame misli.
Mozis da ni posocis pokonkretno na sto mislis?
Автоматски споено мислење:

сега ќе се јави Пичковски, Дерала,па и Мисиро и Зајчето, ОХИ не мозе, треба нова Северна химна :mad:
Ne mi e bitno toa, bitno mi se levicarite da se javat.
Sega zasega slabo nesto :cautious:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.206
Поени од реакции
45.226
Ne, ne znaeme sto mislis, ne citame misli.
Mozis da ni posocis pokonkretno na sto mislis?
Автоматски споено мислење:


Ne mi e bitno toa, bitno mi se levicarite da se javat.
Sega zasega slabo nesto :cautious:

Секој што не се согласува и не ги прима позитивно шииптарските злочини е србоман. Ким Мехмети така ги научи да верглаат и наративот е додатно помогнат од некои про бугарски кругови во државата.
 
Член од
9 декември 2012
Мислења
800
Поени од реакции
835
Ова е добро, се додека детето не стигне дома, па родителите ќе му сервираат српски чуства, знаете веќе на што мислам.
А ти кога стигнуваш дома, дедо татко, брат син на чичко, баба ти прва братучетка, братучед на мајка ти брат и така натаму. Традиција.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.655
Поени од реакции
20.840
Slabo, slabo nesto reakcii od izbanjatite nasi forumski kolegi. Jas ocekuvav izliv od emocii, reakcii kako na vremeto ama nisto, izgleda padna standardot, i tie stanaa nekapeni :pos: .
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.427
Поени од реакции
11.394
Slabo, slabo nesto reakcii od izbanjatite nasi forumski kolegi. Jas ocekuvav izliv od emocii, reakcii kako na vremeto ama nisto, izgleda padna standardot, i tie stanaa nekapeni :pos: .
Грешка си, тие се бањаат таму некаде на Бело Море среде Гејлада или подалеку, ги заболе за знаме и химна.

Ќе се вратат кога ќе им дојде редот на знамето и химната да одат на распродажба.
 
Член од
20 септември 2022
Мислења
1.482
Поени од реакции
5.606
Screenshot_20231006-222013_Chrome.jpg

Сега по стапките на Аеродром можно е да тргне и Општина Карпош. Советниците од ВМРО-ДПМНЕ на последната седница на Советот предложиле ваква иницијатива која е ставена на дневен ред пред советниците, но поради тоа што седницата е прекината, останува да се види дали на продолжението оваа иницијатива ќе го добие мнозинството гласови од членовите на општинскиот Совет. Доколку тоа се случи, химната ќе се интонира секој понеделник и пред основците во Карпош. Против ваквата иницијатива бил советник од редовите на ГРОМ.

Советник на ГРОМ со неверојатна реплика: „Има и мултиетнички училишта со мешани паралелки, дечиња од друга националност, тие не сакаат да ја слушаат и пеат македонската химна“.

Во коментар на објавата на Стојановска, граѓанин дава свое толкување зошто за жителите од друга националност им е проблем да ја пеат македонската химна.

Наместо „Македонците се борат…“, да оди „Македонија се бори…“ ретко кој овдешен нема да ја пее химната. Ако ваквото нешто некој не може да го разбере, ништо не разбира. Лично за мене, како Македонец, да сум роден во Сандански и сиот живот да живеам во Бугарија, ако во бугарската химна оди: „Бугарите се борат…“, нека си се борат, но јас, како Македонец, нема да им пеам да се борат – се вели во коментарот.
Е заради вакви погани Каурчиња педерчиња, сме на ова дереџе. Еј, буквално нејќат да се изведува химната во местата каде што се Албанците и другите малцинства. Само да не се повредат, бидејќи има ,,Македонци", ,,борење" итн. Ко божем Македонците не заслужуваат да се пишат во химната, кога и покрај сè сами си ја создадоа државата, а сите малцинства (со чест на исклучоци) се свртија против нејзе (посебно Албанците). Впрочем Албанците немаат проблем да ја пејат германската химна која споменува германски народ, граници на Германија итн. Додека овде тие и уште некои малцинства имале. Не бе дечки, ако не сме меки и сме мажи со муда, има и во сон цела химна да ја пеат. Непеењето на нашата химна = непочитување на Македонецот, со што ние треба да сме навредени, а не тие.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.206
Поени од реакции
45.226
Гнасниот југословенски, некрстен џган што ги населува Карпош, Центар и Аеродром, заслужува џамии на секој семафор и се пропратно што со тие џамиите иде.
 
Член од
24 април 2008
Мислења
10.427
Поени од реакции
11.394
Гнасниот југословенски, некрстен џган што ги населува Карпош, Центар и Аеродром, заслужува џамии на секој семафор и се пропратно што со тие џамиите иде.
Џамии се скапа инвестиција, поевтино е да им ги набијат мегафоните на секој ќош, па нека уживаат во звуците на мултикултурализмот.

Само не знам каде си нашол некрстен џган во Аеродром, има такви, но сепак ги има далеку помалку во споредба со Центар и Карпош.

Таму побетер се крстените пвеводбеници.
 
Последно уредено:

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.449
Поени од реакции
80.334
Гнасниот југословенски, некрстен џган што ги населува Карпош, Центар и Аеродром, заслужува џамии на секој семафор и се пропратно што со тие џамиите иде.

20231007_065241.jpg
 
Член од
22 август 2022
Мислења
401
Поени од реакции
1.418
Ова веќе одамна се прави во сите училишта во Турција. Понеделник пред првиот час и петок по последниот час. Сите ученици се наредени на соодветен начин и сите вработени и ученици ја кажуваат химната во еден глас. Некои толку го сфаќаат моментов сериозно што и да се некаде по пат, а слушаат химна или дете доцни на школо, таму затечени стојат додека не заврши.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom