Воена академија

Член од
2 декември 2020
Мислења
131
Поени од реакции
155
Здраво, сакав да прашам дали за воено воздухопловство во Воената академија обуката и предавањата се на англиски јазик и дали мора добро да се познава јазикот?
Имам неколку другари, кој се во АРМ, и треба отприлика добро да го знаеш англискиот, околу 30-40 посто.Но не би ти препорачувал воздухопловство, имав еден познаник кој беше таму, и се бунеше стално, па даде отказ, но тоа е твој избор, секој си има различни мислења.
 
Член од
28 септември 2021
Мислења
23
Поени од реакции
13
Ако може некој што знае да ми објасни како иде вработувањето сега во арм,нешто повеќе за доброволното служење воен рок итн. Поз :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom