Внимание, голема измама преку мобилки

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
2.284
Поени од реакции
1.770
Ќе ви кажам една случка со еден познаник 2010 година ме убедуваше за да ми шитне мобилен Nokia 1100 по цена од 600 евра...

И измисли негова приказна демек тој со телефонот ги провалил банкарските сметки и заработил 40.000 евра...

А типот работи во ЈП Комуналец и приватно работи калџија мешање малтер, кревање вреќиња цемент, симнување градежен шут, косење бавчи со рачна коса, корнење трева... Типот нема ни точак, ни кола, нема ни мобилен, а и живее под кирија...

И ми вика ти 600 евра ги даваш, ама ти како што си бистро и паметно дете можеш да заработиш и многу повеќе од мене...

А јас му викам па добро бе чим си заработил 40.000 евра па тогаш зошто работиш уште во Комунално и зошто не си купиш мобилен, точаче, кола и една гарсоњера???

И тој ми вика не сакам наеднаш да ги покажам парите, така многу сомнителен ќе испаднам. Ама тие работи ќе ги земам малку по малку...

А и ден денес ништо нема земено од тие работи...
 
На врв Bottom