Вистината за ЕУ која се премолчува

Член од
12 март 2009
Мислења
13.365
Поени од реакции
7.482
Prikuplja se novac za policajku koju je spolno zlostavljao nadređeni kolega

шефот ја онадел цајканката на работно место, ама бидејќи било сефте му се ПРОСТУВА а цајканката треба да ГИ ПЛАТИ СУДСКИТЕ ТРОШОЦИ !!!!:mad::mad:
а рајата сега збира пари, не е малку околу 10,000кн ( 80,000мкд)

... а и кај нас имаше нешто слично неодамно...
 
Член од
12 март 2009
Мислења
13.365
Поени од реакции
7.482
Член од
12 март 2009
Мислења
13.365
Поени од реакции
7.482


RADNIČKE DEMONSTRACIJE I NESVAKIDAŠNJI OKRŠAJ NA ULICAMA PARIZA: Sukobili se policajci i vatrogasci
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
5.310
Поени од реакции
7.107
... за вистината на ЕУ и нашиве молчат,
ниеден новинар од било која Тв куќа не можеше да биде присутен на лице место и да даде директен пренос од вечерниот прелаз т.е. БРегзит, излегување од ЕУ мислиш Нова година слават, а посебно сите англичани раштркани на студии во други држави членки на ЕУ како цела ноќ славеле по улиците и рестораните.


... и не ќе беше толку страшно, да не беше Англија една од глaвните столбови на ЕУ која по толку години на постоење без да и трепне око си излезе од истата, а ваму ние ИМЕ НА ДРЖАВА сменивме за да добиеме САМО ТЕРМИН за влез во ЕУ... еве се најави и Италија и други со домино ефект на излегување од ЕУ.... каде се бе овие англичаните што ни солат памет као ова она ќе направите за да влезите во ЕУ, а истите си излегоа... ејјј кое лицемерие!
 
Член од
24 април 2008
Мислења
8.240
Поени од реакции
7.158
За тие кои се изненадени од излегувањето на Велика Британија од ЕУ, кратка лекција по историја за корените на Брегзит.

 
Последно уредено:
Член од
24 април 2008
Мислења
8.240
Поени од реакции
7.158
Амнестија од претседателот на републиката во Франција значело целосно поништување на криминалното дело - едноставно негирање дека истото воопшто се случило, и истовремено подразбирало целосна забрана за било какво спомнување во јавноста на истото криминално дело и на неговите извршители, или во спротивно следувало криминално гонење за тие кои ја говорат вистината.

Со вакви закони, воопшто не е изненадување фактот дека француските политичари се меѓу најголемите ЕУ фанатици и за ништо на светот не би се откажале од ЕУ и евробирократските привилегии кои истата ги гарантира.


 
Член од
12 март 2009
Мислења
13.365
Поени од реакции
7.482
Zadarska policija istražuje više dojava građana o nesavjesnim Talijanima po otocima
значи ако не беше сотуацијата со Коронавирусот, овие работи нема ни да ги пишуваа...италијанци и словенци, земји членки на ЕУ и Шенген, слободно су влагаат мимо гранична контрола во територија на Хрватска а ОБРАТНО не може...
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
2.031
Поени од реакции
1.452
Кина им помогна со 2 000 000 маски, 20 000 заштитни одела и 1000 машини за механичка вентилација и со следната порака за Италија : СО ВАС СМЕ!!

Исто така и нас ни помогна Кина со 200 респираторни апарати...

ЕУ членките ја оставија Италија на цедило во борбата против короната...Најповеќе Кина и помогна на Италија...

Гледате колку помага ЕУ во вакви случаи, а ние уште по неа трчаме...
 

Igorcemk

Само Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
9.407
Поени од реакции
11.116
Кина им помогна со 2 000 000 маски, 20 000 заштитни одела и 1000 машини за механичка вентилација и со следната порака за Италија : СО ВАС СМЕ!!

Исто така и нас ни помогна Кина со 200 респираторни апарати...

ЕУ членките ја оставија Италија на цедило во борбата против короната...Најповеќе Кина и помогна на Италија...

Гледате колку помага ЕУ во вакви случаи, а ние уште по неа трчаме...
Ne se sekiraj, ke ja spasat Italija potoa od ekonomski kolaps.

Tuku dobra propaganda tera Kina sega. Od ko go zarazi svetot i go pomina najgolemoto sranje se pokazuva kako spasitel. Isto taka ima mnogu fejk njus okolu donaciite na Kina. Del bile od organizacii kako Crven Krst, del od privatni firmi kako Ali Baba a del Italija sama si kupuva.

 
Член од
12 март 2009
Мислења
13.365
Поени од реакции
7.482
Tuku dobra propaganda tera Kina sega. Od ko go zarazi svetot i go pomina najgolemoto sranje se pokazuva kako spasitel. Isto taka ima mnogu fejk njus okolu donaciite na Kina. Del bile od organizacii kako Crven Krst, del od privatni firmi kako Ali Baba a del Italija sama si kupuva.

не пишувај непотврдени работи... некој тврдат дека и пред Вухан, уште 11/2019, имало случки на Хаваите, ама се затварани како грип...
а дека во Вухан збувна епидемијата тоа да...
А дека ќе се води пропагандна војна тоа не е прв пат, од рушењето на авионот над Украина, случката со нервниот гас во УК и други... ама важно Асанге го гонат за откривање Вистина
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
2.031
Поени од реакции
1.452
Ne se sekiraj, ke ja spasat Italija potoa od ekonomski kolaps.

Tuku dobra propaganda tera Kina sega. Od ko go zarazi svetot i go pomina najgolemoto sranje se pokazuva kako spasitel. Isto taka ima mnogu fejk njus okolu donaciite na Kina. Del bile od organizacii kako Crven Krst, del od privatni firmi kako Ali Baba a del Italija sama si kupuva.

Добро можеби донациите на Кина се фејк њус, ама Кина ако не помага барем не одмага, а ЕУ затоа сака да ја прими и Македонија и останатите држави од Западен Балкан којшто не се членки за да се отараси од мигрантите којшто прават разно разни бељи (шират заразни болести) и да стане Балканот депонија за нуклеарен отпад...
 

Igorcemk

Само Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
9.407
Поени од реакции
11.116
Razbiram deka EU dava mnogu prostor za kritika. Toa ne znaci deka mora sega da ja velicime Kina koja ima golem udel na krizava. Isto taka momentalno drzavite na EU i samite nemaat dovolno materiali za sebe za da doniraat. Toa e taznata realnost.
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
2.031
Поени од реакции
1.452
Razbiram deka EU dava mnogu prostor za kritika. Toa ne znaci deka mora sega da ja velicime Kina koja ima golem udel na krizava. Isto taka momentalno drzavite na EU i samite nemaat dovolno materiali za sebe za da doniraat. Toa e taznata realnost.
А иначе ако имаа вишок за донирање прво нас најмногу ќе ни донираа а?

Или ако беше Македонија најзагрозена земја во Европа од Короната цела ЕУ на нас ќе се фокусираше а???
 
На врв Bottom