Велес

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Трипл Пакет :).
Ако користиш нет повеќе тогаш Близу, ако користиш ТВ повеќе тогаш Телекабел.
Телефонот на Близу знае да здиви одвреме навреме, ама добар е.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Трипл Пакет :).
Ако користиш нет повеќе тогаш Близу, ако користиш ТВ повеќе тогаш Телекабел.
Телефонот на Близу знае да здиви одвреме навреме, ама добар е.
Телефонов од близу најсериозно ќе те натера да се запрашаш дали имаш шизoфренија, кога збориш со некого си слушаш и гласови (твое ехо). Не дека јас го користам, само кога ќе нема нет им вртам од него на техничка, да не беше баба ми поклон ќе му го дадев на некого апаратот, најмалце битен ми е телефонот, така да ако не збориш многу муабети по фиксен, близу.
 
C

cige

Гостин
Телефонов од близу најсериозно ќе те натера да се запрашаш дали имаш шизoфренија, кога збориш со некого си слушаш и гласови (твое ехо). Не дека јас го користам, само кога ќе нема нет им вртам од него на техничка, да не беше баба ми поклон ќе му го дадев на некого апаратот, најмалце битен ми е телефонот, така да ако не збориш многу муабети по фиксен, близу.
Мене таман ми е Телекабелов, ама од дома нешто крекаат демек Близу биле поефтини, па ај си викам сограѓаниве какви искуства имаат.
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
3.434
Поени од реакции
7.286
И јас имам близу, ама телефон не користам ич, а телевизија ретко гледам... Интернетот е супер, паѓа само кога има невреме
 
Член од
25 јануари 2011
Мислења
2.263
Поени од реакции
5.081
Епа како да има кога велешаниве у 2 седат на кајгана и прашуваат зошто нема никој надвор :D
Еј немој така, кајгана го има најголемото велешко лоби :D фак јеа!
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
so true. вчера во 1.20 шетам низ главнава улица, абе пиле нема да прелета.
Ти ептен касно си бил бе.......јас во 12 и 40 се прибирав вчера, немаше кој да те опцуе по улица.....
 
M

MrzaRules

Гостин
Ти ептен касно си бил бе.......јас во 12 и 40 се прибирав вчера, немаше кој да те опцуе по улица.....
Па ти не си кажал, ќе те чекав пред зграда ќе ти пцуев се по ред. Кажи друг пат, ако сакаш и со камења ќе те мавам :D:свиркам:
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.331
Поени од реакции
6.234
Епа како да има кога велешаниве у 2 седат на кајгана и прашуваат зошто нема никој надвор :D
ладно ми беше и врнеше, макар да сакав да одам импакт, ги пуштиле скалите, едно шетање и таму ќе паднеше.
инаку шо им е финтаа на народов, кога ќе влезат во импакт, да се шетаат околу шанкот?
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Па ти не си кажал, ќе те чекав пред зграда ќе ти пцуев се по ред. Кажи друг пат, ако сакаш и со камења ќе те мавам :D:свиркам:
Аууу не фала....дури и да почнеш да пцуеш, некако ќе го свртиме на муабет и после пола саат не не раскрстува :).....а зимо иде!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom