Велес

Член од
29 мај 2005
Мислења
2.216
Поени од реакции
41
Se potrudiv na temata da i dadam drug prizvuk i znacenje od ona koe sto na start i e dadeno.Ne mi uspea, za zal ja upropastivte povtorno. :(
Sto imate tolku loso vo Veles doziveano,za vaka da go negirate i loso komentirate?
Raskazete i nie da znaeme.Kako jas na vas vi raskazav kako go dozivuvam Veles i zosto go sakam?Ne bidete cicii,kazete sto e toa sto ne vi cini vo toj grad? :)

P.S. Vradrace,slikata so antenata mi ja dade eden drugar sto zivee bas tamu kaj sto pokazuva strelkata! :)
 
Член од
6 јули 2005
Мислења
2.936
Поени од реакции
9
Море стариот пат од Скопје уше во '60 е поплавен со езерото шо значи сеа културата на возење е поголема, инаку знаеме дека појше серете однас поухранети сте.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.340
Поени од реакции
3.054
А ти велешанка си???

јас тргнав да одам со пријатели во Прилеп на пивофест со мотори. Заврна дожд баш пред Велес, нормално, волови, не зедовме дождовни одела. Нејсе, влеговме во Велес, преку мост, преку пругата, кај едни две рибарски продавници, купивме рибарски одела, комплет, колку да завршат работа. на другар ми моторот му се заеба, па го влечевме до патарината накај Кавадарци, со друг мотор, полиција не запре (оти, на автопат влечеме мотор со мотор), немаше мајстор во Велес да најдеме и моравме. Таму го оставивме, да се исуши, не знам, на дожд му заебаваше. Поминавме супер во прилеп, а се смеевме кога објаснувавме како сме барале мајстор за мотор во цел Велес и рибарски одела.
Нема ништо против велешани ниту против Велес, особено не против велешанки (оние незагадените), ама бе, само две да се имало асални пастрмајлиџилници??
 
Член од
6 јули 2005
Мислења
2.936
Поени од реакции
9
Жити мене шо сакаше да кажеш со постов, си поминал пред 5 месеца во Велес у недела навечер и не си можел да најдеш отворена продавница за риболовна опрема. Па ако си сакал најлон шо не си кажал на бензиските продаваат такви работи. Инаку за питите нема тука да ти објаснувам туку оди на топикот "добри места за најадување" шо е на храна.
 
Член од
29 мај 2005
Мислења
2.216
Поени од реакции
41
Garfield напиша:
А ти велешанка си???
Jas?, ne,fala na prasanje.Po potekloto na moite sum Prilepcanka (cistokrvna),se smetam za Skopjanka,no dolgiiii godini bev Veleska snaa.Aj sea? :)

P.S. Kazi mu be Vardarce,xaxaxaaa..:)
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.340
Поени од реакции
3.054
Дење беше, сабота, околу 10 и 30 наутро, ќесиња нејќев, ми требаше целосно, истураше дожд. Ни требаше ем мајстор, ем продавници. Колку бе имате??? Три? Еден супермаркет? Ај да не се расправаме. И сум бил во Велес многупати. Ем, не чини за мене.
Олабај, а за питите, саде две места има со асолни.

bibika напиша:
Jas?, ne,fala na prasanje.Po potekloto na moite sum Prilepcanka (cistokrvna),se smetam za Skopjanka,no dolgiiii godini bev Veleska snaa.Aj sea? :)

P.S. Kazi mu be Vardarce,xaxaxaaa..:)
Прилепчанка, машала, јас, по една баба, и друг дедо.
Инаку моитѕе се родени у Скопје, а и јас.
А шо долги години велешка снаа? Го поскопјанчи или се остајфте бидејќи беше велешанец??
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.340
Поени од реакции
3.054
Не, само трета генерација на пола, втора целосно, а ти? Сељак или од граТче?
 
Член од
6 јули 2005
Мислења
2.936
Поени од реакции
9
Не си знаел кај да бараш, механичарите не се на главната улица по која си поминал. Таму имаме само кафичи, интернет кафиња, бутици, продавници за техничка стока, за намештај, банки, по некоја самопослуга колку леб да си купиме.
 
Член од
12 јануари 2006
Мислења
60
Поени од реакции
1
И од Париз да си исто ти се фаќа.
Се сам си кажа во твојте постови, јас немам потреба да ти кажувам.

П.С. Ти си од Драчево, Бардовци или Лисиче, нели?
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.340
Поени од реакции
3.054
Знаефф, ама никој не знае мотор да чепне.
Ниту еден, ебавме три пол саата со еден познаник, велешанец, гепек го возевме, he was riding bitch, позади, не испоразнесе по сите мајсторинки во и вон гадот, џабе.
 
Член од
12 јануари 2006
Мислења
60
Поени од реакции
1
А случајно да не по гршка сте земале мотори?
Да не ви требало нешто друго,а?
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.340
Поени од реакции
3.054
ВОЈВОДАТА напиша:
И од Париз да си исто ти се фаќа.
Се сам си кажа во твојте постови, јас немам потреба да ти кажувам.

П.С. Ти си од Драчево, Бардовци или Лисиче, нели?
Лизни ми од мачево, лани ми од качево, напиј ми се од бардачево!
не, пријателе, не сум стар скопјанец, ти реков, затоа не сум од Драчево, Лисиче или Бардовци.
Јас сум си центарско детенце, за жал, во бучава на возила растено и бетонска џунгла. не знам како се пасат овци, носат крави на испаша и како се чисти ориз, круни пченка и сл. како тебе, не сум го имал и не сакам да го имам тоа задоволство, како ни црното под нокти како тебе, повиениот грб од плевење нива, излупениот и црвен врат од орање поле итн.

А сега, откако си кажавме, ајде за Велес, пак, назад на темата, војводо над војводите или поточно Ќао над Ќаите.
АрхиЌаа!!
 
Член од
6 јули 2005
Мислења
2.936
Поени од реакции
9
Шо има врска тоа шо не си можел да најдеш мајстор за твојот "Harly"* и темава? Значи ако не најдеш добар автомеханичар у некој град тој град нечини.

*Tomos
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.340
Поени од реакции
3.054
Немам харли бе, јамаха.:)

Не реков дека не чини, ами си кажав доживелица кохја се случила во Велес. Шо рипаш бе одма, уууууууу, не да боже енкој да ви го чепне гратчето, удудуду!
Ебем ви, вибам, а кога лаете за Скопје или Прилеп или Кимахобо??? Шо ондак?
Ебаве.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom