ВРАЖАЧИТЕ

Член од
12 мај 2009
Мислења
46
Поени од реакции
3
[FONT=&quot]ВРАЖАЧИТЕ[/FONT]

[FONT=&quot](Гледачи, гатачи)[/FONT]



"Вражачи да не оставате живи." (2. Мојсеј 22:18)



"Кога ќе влезеш во земјата, која Господ, твојот Бог, ти ја дава, да не свикнеш да правиш гнасотии, какви што вршеле тие народи; да не се најде пред тебе човек што го тера синот свој или ќерката своја преку оган, заради очистување, или да претскажува, да гата, или како маѓепсник, чародеец, ни гледач на утробата, ниту, пак, што гледа по знаци, ни таков што повикува мртви; зашто, секој, што го прави тоа, е гнасен пред Господа, и токму поради тие гнасотии Господ, твојот Бог, ги изгонува од пред тебе. Биди непорочен пред Господа, твојот Бог; зашто тие народи, што ти ги наследуваш, ги слушаат гатачите и претскажувачите, а тоа Господ, твојот Бог, не ти го дал. Господ, твојот Бог, ќе ти издигне пророк од браќата твои, како мене, - Него слушајте Го." (5. Мојсеј 18:9-15)
 

golem brat

dojdov vidov pobediv
Член од
23 февруари 2009
Мислења
417
Поени од реакции
20
ne sekoj koj mi veli gospodi gospodi ke vleze vo carstvoto nebesno ,no onoj koj ja izvrsuva voljata na mojot otec nebesen , mnozina ke mi recat vo onoj den , gospodi ne vo tvoe ime prorokuvvme i vo tvoe ime besovi izgonuvavme , i zar vo tvoe ime mnogu cuda pravevme, i jas ke im kazam nikogas ne sum ve poznaval begajte od mene vie koii vrsite bezakonski dela matej 7; 21-22.
 
Член од
14 септември 2008
Мислења
215
Поени од реакции
3
Откровение: 21:8 А на страшливците и на неверните, и на гнасните и на убијците, и на блудниците и на вражалците, и на идолопоклониците и на сите лажци, нивниот дел им е во езерото, кое гори со оган и сулфур; тоа е втората смрт.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom