ВМРО - ДПМНЕ - Политичка Партија

  • Креатор на темата Флеш
  • Време на започнување

Добра е листата на пратеници?!

  • Да

    Гласови: 36 18,0%
  • Не

    Гласови: 136 68,0%
  • Така-така (Делумно)

    Гласови: 28 14,0%

  • Вкупно гласачи
    200

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.800
Не знам у колку саат е тоа.

Како и да е, очекувам Заев "да попушти" и попишувачите да бидат вакцинирани. Мицковски ќе прогласи победа на залагањата на ВМРО за безбеден попис.

Сите замерки околу методологијата, пластично преставени од страна на Левица, ќе бидат игнорирани.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.800
Значи, ВМРО официјално се сомнева дека е фингиран пописот, ама забелешките им се околу безбедноста у пандемија.
:lolzz:

Па глупи ли сте бре?
Барем не кажувајте дека сметате оти е фингирано.
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.395
Поени од реакции
7.840
20210329_161129.jpg


Методологијата за пописот пренајдобра, пученката шо следува пред бугаристанците патриотски чин.
Мора прецедник од рамковните пошто ќе бидат многубројни со пренајдобрата пописна методологија, а СДСНЗ нема шанси ни пола од тие гласови шо ги доби лани, да ги извади на прецеднички во коалиција со ДУИ и кандидат sograxanin, па куртомуртовци ќе се пазарат во собрањето.

Халал сендвич за сите.

Ideme napret, sloboda ili smrt :icon_lol:
 
Член од
1 јули 2020
Мислења
1.653
Поени од реакции
7.549
Мицковски официјално го помина Заев за најлош преговарач на сите времиња. Едната страна ја мачи тоа што не можат да соберат пратеници за да имаат функционален парламент и тоа што нивниот главен моментален проект (Пописот) е пред пропаст. И доаѓа "даскалот" и прави трговија каде што он ќе му овозможни функционален парламент за овој да го одложи веќе пропаднатиот попис.

Нема потреба повеќе од никакви објаснувања и докажувања. Мицковски и Заев или работат заедно или првиов е деловно неспособен.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.422
Поени од реакции
9.107
Мицковски официјално го помина Заев за најлош преговарач на сите времиња. Едната страна ја мачи тоа што не можат да соберат пратеници за да имаат функционален парламент и тоа што нивниот главен моментален проект (Пописот) е пред пропаст. И доаѓа "даскалот" и прави трговија каде што он ќе му овозможни функционален парламент за овој да го одложи веќе пропаднатиот попис.

Нема потреба повеќе од никакви објаснувања и докажувања. Мицковски и Заев или работат заедно или првиов е деловно неспособен.
После ова (не дека претходно не знаевме) вмро треба да се самоукине како партија.

Што се однесува до народот, како гласачи, доколку на следни избори не гласаат масовно за Левица или било која друга трета опција тогаш не заслужуваме веќе држава.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.895
Поени од реакции
17.521
FB_IMG_1617035144050.jpg

Во Америка прочитав дека некаде победило куче на избори за градоначалник, но Американците се глупи, затоа немој да бидеш глуп Американец, не го давај гласот за куче(домашно милениче де ајде) на најголемиот анти Македонец Заев, гласај за македонска опција која ја имаме за прв пат во нашата историја.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Прегледај го приврзокот 289860

Во Америка прочитав дека некаде победило куче на избори за градоначалник, но Американците се глупи, затоа немој да бидеш глуп Американец, не го давај гласот за куче(домашно милениче де ајде) на најголемиот анти Македонец Заев, гласај за македонска опција која ја имаме за прв пат во нашата историја.
Вие власт сакате да бидете преку ноќ :pos:
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.741
Поени од реакции
2.665
Ova denešno DPMNE (ili samo DPNE kako što nekoi go narekuvaat) e, deluva i liči na se, samo ne na VMRO-DPMNE. Vo Makedonija nema efektivna opozicija poslednive tri-četiri godini. Od edna strana go imame liderčikot Žmic i negovite verni krekači i krekački (portparoli i portparolki, pratenici i pratenički i.t.n.) Od druga strana gi imame kurton TV Alfa Žmickovizija, kurton Infomax portalot i.t.n. I od treta strana imame pišman-adžii od tipot na Gero koj cela decenija beše najgolem kritičar na NG i beše istaknat člen na t.n. šarena revolucija, no preku nok ja smeni stranata, pa sega liže tamu kaj što plukal. Ako nekoj/nekoi mislat deka so vakvo komično i dibidus nekolku godišno opozicisko deluvanje ke soberat na izbori pola milion glasovi i ke go srušat ZaeB od vlast dlaboko se izlažale. VMRO-DPMNE kako prvo i osnovno treba da se demokratizira, a oni naprotiv ušte poveke od mesec vo mesec i od godina vo godina dopolnitelno se sultaniziraat i totalitariziraat, vo red neka si teraat oni po nivnata matrica ama ene go oktomvri doagjaat pak izbori, ušte kolku li porazi treba da popie Žmicko za da si dade ostavka !
Gledam mnogu demokratski go izbraa Zaev na izborite vo SDSM, pa duri 50-60 iljadi luge gi pustija da glasaat i da se slikaat deka glasale, samo gi macea lugeto vo toj cirkus.
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Што се однесува до народот, како гласачи, доколку на следни избори не гласаат масовно за Левица или било која друга трета опција тогаш не заслужуваме веќе држава.
Нема трета опција (за жал).
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.422
Поени од реакции
9.107
Нема трета опција (за жал).
Се' додека така размислуваме навистина и ќе нема. Тоа ниту ме чуди, ниту е нешто ново. Такви сме како народ... инаку немаше да има имиња како Трпе, Благој, Мила и слични...
 

Борат

Сагдиев
Член од
22 јули 2019
Мислења
1.129
Поени од реакции
451
Прегледај го приврзокот 289860

Во Америка прочитав дека некаде победило куче на избори за градоначалник, но Американците се глупи, затоа немој да бидеш глуп Американец, не го давај гласот за куче(домашно милениче де ајде) на најголемиот анти Македонец Заев, гласај за македонска опција која ја имаме за прв пат во нашата историја.
Не се американците глупи. Глупа им е политиката која грчевито народот таму се обидува да ја смени. Но кога и тие имаат само две партии да бираат , тогаш народот таму е беспомошен, угнетен, без избор за разлика од кај нас каде имаме алтернативи и многу лесно е сега да се препознае вистинската опција.
Единствено решение таму е општонароден револт со пушки во рака.
За нив друг излез нема кога знаеме дека таму си имаат и они вмро и сдс само.
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Се' додека така размислуваме навистина и ќе нема. Тоа ниту ме чуди, ниту е нешто ново. Такви сме како народ... инаку немаше да има имиња како Трпе, Благој, Мила и слични...
Ние можеме да размислуваме како сакаме, ама реалноста е таа. И „третата опција“ пуштила партиски ботови да навредуваат на форумот. Ако не си со нив тогаш си глуп, неписмен, изветреан, мрсулко... Тоа ја покажува нивната вистинска слика. За жал и програмата им е неостварлива - утопија. Не се ништо поразлични од другите две опции. И нивната цел е да се дојде до фотелја.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.422
Поени од реакции
9.107
Ние можеме да размислуваме како сакаме, ама реалноста е таа. И „третата опција“ пуштила партиски ботови да навредуваат на форумот. Ако не си со нив тогаш си глуп, неписмен, изветреан, мрсулко... Тоа ја покажува нивната вистинска слика. За жал и програмата им е неостварлива - утопија. Не се ништо поразлични од другите две опции. И нивната цел е да се дојде до фотелја.
Се согласувам, излегуваат на избори за фотелја, за што друго би оделе?
Остави ги сега ботовите, тоа што има 2-3 будали како Боратот може да ти служат само за да се насмееш но не за да ги сфатиш сериозно.

Проблемот е што каква и да е третата опција ЕГОТО ги спречуваше сите да се на купче собрани, ништо друго.

Димче од Левица, Љупчо од Интегра, Солза, Бачев, било кој друг што можат да го соберат на локално ниво да излезат СИТЕ топтан заедно на избори јас ти гарантирам дека ќе скинат колку-толку од курто-мурто колачот.
После тоа нека си делат таму во коалицијата пратеници и влијание.

Не сакаат, пошто секој од нив сака да е лидер на тој опозиционен блок (така да го наречам) и некои од нив мислат дека со ваков изборен модел можат сами да одат на избори.

Во меѓувреме, додека заговараат промена на изборен модел, се собраа зајакот со даскалот и си се договорија двајцата (чиниш нивна е државата, уствари чекај - дефакто НИВНА Е) и ги измочаа овие погорните од ќерамиди.

ЗОШТО?
Затоа што (од она што го слушнав како најава на вести или дел од прилог беше вчера, не се сеќавам) рекоа дека на локалните избори ќе се бира градоначалник во ЕДЕН круг.
АЈДЕ на здравје бричењето.

Така знаеш кога трета опција ќе дојде до израз? НИКОГАШ.

Во истиот момент кога ова ќе го реализираат преку собрание или не знам како треба Апасиев и сите останати од „третиот блок“ да одат и буквално да им здробат глава, бидејќи е влез во фашизам.

Вака привидно барем имаме избор, а и реално (ако не сме телиња и идиоти) може да гласаме било кого.
Но, на тој начин имаме црно-бел избор заради гласачката машинерија од 300k гласови и на едната и на другата страна од членството на овие ненормалните.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom