Буљарица

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Има дискотека, една.
Ништо посебно.

Ноќен живот посебен не очекувај таму, а поголем проблем може да ти бидат самите тешки услови за одржување на лична хигиена, како и смештајот. Повеќе распрашај се околу тоа, јас кога бев, одвратно е мал збор за да се објасни што видов.
Не ми е јасно какви услови очекуваш од камп,а ако сакаш поубави услови тогаш оди во хотел од А категорија со 6 ѕвезди!
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Не ми е јасно какви услови очекуваш од камп,а ако сакаш поубави услови тогаш оди во хотел од А категорија со 6 ѕвезди!
Има и МНОГУ поубави кампови, а од камп очекувам ОСНОВНИ УСЛОВИ, што тогаш (не знам за сега) Буљарица ги немаше.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Има и МНОГУ поубави кампови, а од камп очекувам ОСНОВНИ УСЛОВИ, што тогаш (не знам за сега) Буљарица ги немаше.
Кој е тој камп со јавно ВЦ и тушеви една самопослуга,ресторант и евентуално дискотека што има ОСНОВНИ УСЛОВИ?
Да ако си земеш бунгалов СЕКАКО ИМА УСЛОВИ,а ги има и во Буљарица
 

energichen

EOTL
Член од
19 септември 2007
Мислења
519
Поени од реакции
75
Дајте бе луѓе. АМАН! Не мора секоја тема во Општи муабети да ја отварате, аман прво побарајте соодветен подфорум!
Цел ден ви префрлам теми од Општи во останати подфоруми.
Прости, не можев да најдам соодветен подфорум, ветувам дека нема да се повтори :)
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Кој е тој камп со јавно ВЦ и тушеви една самопослуга,ресторант и евентуално дискотека што има ОСНОВНИ УСЛОВИ?
Да ако си земеш бунгалов СЕКАКО ИМА УСЛОВИ,а ги има и во Буљарица
Па тоа е тоа што јас не го знаев - КАКОВ е кампот. А да, сум видела и многу поубави кампови. Но ете, не знаев тогаш и се заебав. Очекував малце подобро (не е толку страшно што е јавно вецето, страшно е во каква состојба беше, а уште пострашно е што немаше топла вода во тушевите и многу од нив немаа ни некаква рачка за да пуштиш вода, па со гранки од околните дрва ги пуштавме).
--- надополнето: 27 јуни 2012 во 07:22 ---
И не, во Буљарица нема(ше) основни услови, толку многу ни дуваше промаја што вратата од куќичката буквално сама се отвори и се скрши стаклото.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Прејако место, не да сум бил... па најголемиот дел од моите летни одмори таму сум ги поминал, и имам јаки спомени.... Вака, за до плажата имаш пешачење, ама за со друштво е мн. јако. Има многу природа и е мн. убаво. Е сеа лошо е што нема кафичи, ресторани, дискотеки, се на се нема некој ноќен живот, но блиску ти е Будва, е таму имаш ноќен живот :D Ваљда планираш да идеш преку Скаут... Убаво е што е ефтино и ако имаш добро друштво топ ќе си поминеш... паво место за одмор, храната незнам колку ќе ти се допадне... :D Тоа е се, ако имаш уште некое прашање слободно прашај :D
Епа тогаш што е јакото штом нема кафани дискотеки и ноќен живот? o_O
 

vlatko_95

Чоек
Член од
26 септември 2008
Мислења
260
Поени од реакции
66
Епа тогаш што е јакото штом нема кафани дискотеки и ноќен живот? o_O
хмм, па не би рекол.. сепак секој има свој вкус... мене ако ми е за дискотеќи/ноќен живот, у скопје ќе си седам :D Али ипак за да ги имаш и двете Суто море, е топ дестинација :) Таму ноќен живот е... уфф :D
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
хмм, па не би рекол.. сепак секој има свој вкус... мене ако ми е за дискотеќи/ноќен живот, у скопје ќе си седам :D Али ипак за да ги имаш и двете Суто море, е топ дестинација :) Таму ноќен живот е... уфф :D
Јас сум бил во Будва и Херцег Нови. Ноќен живот на ранг со Охрид.
 
Член од
13 март 2007
Мислења
12
Поени од реакции
0
Дали има некои понови искуства од оваа сезона за Буљарица. Смештај, цени, вода (има? нема?). Ме интересираат апартмани-студиа, не камп и не ми е пресуден ноќен живот...
Благодарам однапред !!!
 
C

cige

Гостин
Вреди ли да се посети ова место? Како се цените?
 
Член од
27 јуни 2011
Мислења
38
Поени од реакции
11
Буљарица е село,има два три автокампа и толку,плажата е одлична и водата е чиста убава.Забава за млади нема и во продавничките е изгор скапо,например една лименка Никшичко од 0.5 во едната продавница е 1.30 евра а во другата 1.50,и се останато за јадење и пиење е скапо.
Бев видов и веќе не фала.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Буљарица е село,има два три автокампа и толку,плажата е одлична и водата е чиста убава.Забава за млади нема и во продавничките е изгор скапо,например една лименка Никшичко од 0.5 во едната продавница е 1.30 евра а во другата 1.50,и се останато за јадење и пиење е скапо.
Бев видов и веќе не фала.
Извидничкиот камп Покупље постои ли уште?
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Па тоа е тоа што јас не го знаев - КАКОВ е кампот. А да, сум видела и многу поубави кампови. Но ете, не знаев тогаш и се заебав. Очекував малце подобро (не е толку страшно што е јавно вецето, страшно е во каква состојба беше, а уште пострашно е што немаше топла вода во тушевите и многу од нив немаа ни некаква рачка за да пуштиш вода, па со гранки од околните дрва ги пуштавме).
--- надополнето: 27 јуни 2012 во 07:22 ---
И не, во Буљарица нема(ше) основни услови, толку многу ни дуваше промаја што вратата од куќичката буквално сама се отвори и се скрши стаклото.
'88-'89 да не сме биле во иста смена и ние вода пуштаввме со гранки а на чешмите по бетонските корита плочките не се гледааа од жабокречина
 

Kajgana Shop

На врв Bottom