Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
7 јануари 2018
Мислења
49
Поени од реакции
55
Член од
4 октомври 2020
Мислења
105
Поени од реакции
249
Decki, vo sreda odi moj drugar da proba da zeme potvrda i da ja odnese vo sredec, ke vi pisam za info kako pominal. Jas imam problem sto veke imam plateno za egn, dali i jas mozam da probam na ovoj nacin da ne go cekam pismoto, i 2ro prasanje deka veke plativ za egn dali mora so istiot posrednik.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
Pisi ako ne ti tesko sto kje napravi tvojot drugar, zasto ovoj del e se uste enigma za site sto sme podignale drzavjanstvo vo mk, a pismoto ne ni e stignato vo opstinata vo koja sme zajavile adresa. Inaku vo odnos na tvoeto prasanje, ne moras da ides so istiot posrednik ama racunaj deka tie pari kje ti propadnat, osven ako e fer i ti gi vrati nazad. I jas si plativ do kraj, se zeznav :)
Автоматски споено мислење:

И ние од форум допринесовме за оваа!!! секој кој праша документи во рака и Софија, еве ви ситуација со која се заебавме. од друга страна од кај да знаеме колку ќе има отидено, да се надеваме дека ќе се среди.
Se slagam vo celost. Imase dosta clenovi sto ohrabrija lugje i so zemeno drzavjanstvo da odat, no vidov post od drug clen tuka koj veli deka takvite bile vrateni. Sepak, treba da se ima sigurna informacija za da se spodeli. Vo prasanje ne se samo patni trosoci, tuku i sloboden den od rabota, potroseno vreme i eventualno angazman za cuvanje deca. Zatoa, spodeluvajte samo sigurno i provereni informacii, za da ne dovedeme nekogo vo zabluda. Lesno e da se pisuvaat instrukcii od tastatura, realnosta e poinakva.
 
Член од
7 јуни 2021
Мислења
7
Поени од реакции
15
Pisi ako ne ti tesko sto kje napravi tvojot drugar, zasto ovoj del e se uste enigma za site sto sme podignale drzavjanstvo vo mk, a pismoto ne ni e stignato vo opstinata vo koja sme zajavile adresa. Inaku vo odnos na tvoeto prasanje, ne moras da ides so istiot posrednik ama racunaj deka tie pari kje ti propadnat, osven ako e fer i ti gi vrati nazad. I jas si plativ do kraj, se zeznav :)
Автоматски споено мислење:


Se slagam vo celost. Imase dosta clenovi sto ohrabrija lugje i so zemeno drzavjanstvo da odat, no vidov post od drug clen tuka koj veli deka takvite bile vrateni. Sepak, treba da se ima sigurna informacija za da se spodeli. Vo prasanje ne se samo patni trosoci, tuku i sloboden den od rabota, potroseno vreme i eventualno angazman za cuvanje deca. Zatoa, spodeluvajte samo sigurno i provereni informacii, za da ne dovedeme nekogo vo zabluda. Lesno e da se pisuvaat instrukcii od tastatura, realnosta e poinakva.
Ti Gogo barash , a molish Boga da ne go najdesh !
 
Член од
21 декември 2020
Мислења
15
Поени од реакции
12
Imalo tepacka pred min za pravda i prekinato e sve...samo tie sto zemaat ukaz moze da go zemat nie so adresi za pismo prekinato e za nas sega me izvestija ne se znae do koga....
Neverovatno e ova ludilo....
i jas slusnav deka haos bilo pred MP, 400-500 ljuge cekale momentalno stopirano samo davaat tie sto imaat termin vo Sofija zakazano preku sajtot na MP za site drugi stopirano
Zakazano po regularen termin ili bilo koga zakazano makar i 2022?
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
157
Поени од реакции
209
I jas bev za sreda za odenje za zemanje broj i za slikanje ama posrednikov mi rece da ojme na rizik ne mi garantira deka ke zavrsime rabota
I otkazav
Isto i toj mi rece deka imalo okolu 500 luge bezredie navodno obezbeduvanjeto vrakalo
Nekoj sovet
 
Член од
8 јануари 2019
Мислења
13
Поени од реакции
52
Deneska stignav rano pred MP, imase mnogu lugje. Najgolem haos pravea Albanci ne pocitivaat nitu red, nitu se razbiraat od zbor. Zaradi niv zabranija da zavrsime rabota nie sto sme preku ambasada.Nekoi uspeaja, ama drugite ne vratija iako vlegovme pred samiot kraj na rabotno vreme od cel den cekanje. Uste avtobusi doagjaat od Albanija i se sobiraat pred MP uste vecerva.
 
Член од
18 јануари 2020
Мислења
444
Поени од реакции
1.254
Deneska stignav rano pred MP, imase mnogu lugje. Najgolem haos pravea Albanci ne pocitivaat nitu red, nitu se razbiraat od zbor. Zaradi niv zabranija da zavrsime rabota nie sto sme preku ambasada.Nekoi uspeaja, ama drugite ne vratija iako vlegovme pred samiot kraj na rabotno vreme od cel den cekanje. Uste avtobusi doagjaat od Albanija i se sobiraat pred MP uste vecerva.
Zar toliko Albanaca dobija bugarsko drzavljanstvo pa moraju autobuse da organizuju... hahahaha ludiloo
 
Член од
10 јануари 2019
Мислења
355
Поени од реакции
496
Deneska stignav rano pred MP, imase mnogu lugje. Najgolem haos pravea Albanci ne pocitivaat nitu red, nitu se razbiraat od zbor. Zaradi niv zabranija da zavrsime rabota nie sto sme preku ambasada.Nekoi uspeaja, ama drugite ne vratija iako vlegovme pred samiot kraj na rabotno vreme od cel den cekanje. Uste avtobusi doagjaat od Albanija i se sobiraat pred MP uste vecerva.
Znaci utre kje bide haos ako cekas cela nok moze kje go zemes
 
Член од
13 февруари 2020
Мислења
43
Поени од реакции
85
Ej nekoj u skoro vreme da e odil u Bitola da podiga drzavjanstvo?
Isprateno e pred 2 meseci ne moam da najdam vreme da odam da go zeam, kakva e situacijata?
 
Член од
18 мај 2021
Мислења
14
Поени од реакции
13
prvo ima lista sto ja objavuvam jas vrati unazad stranici ke vidis na cekaci na pismo,vtori pismoto stiga od pravosudio vo sredec se praka...
vo red kaj stiga okej,mene nema da mi pomozi toa koj ceka pismo ,sakam da znam dali odi procedurata so pismata ili na nikoj im nema stignato sho se preku ambasada ....
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
45
Поени од реакции
98
Pismovo ima aber da stiga vekje?
Dali nekoj od krajot na dekemvri i pocetok na januar mu ima stignato pismoto
Jas sekoj den unazad zvonam i nemozam da gi dobijam
 

marin.skp

МАРИН
Член од
10 март 2021
Мислења
358
Поени од реакции
1.648
Екипо,
Сега дури гледам на форумот и да ви кажам тоа вчера тука пред МП беше едно единствено лудило кое беше составено од безброј лудила собрани на едно место!
одам да си го фатам редот пред МП и да се надеваме на успех! ќе Ве известам како е ситуација денес!
Имајте најубав ден
 

Kajgana Shop

На врв Bottom