Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
13 февруари 2020
Мислења
11
Поени од реакции
37
Zdravo drustvo dobiv informacija deka ulicata na koja sme zavereni Lege 6 e izbrisana.. Kolku e verodostojno neznam taka mi kazaja ako ima nekoj info neka spodeli
 
Член од
4 октомври 2020
Мислења
105
Поени од реакции
249
Zdravo drustvo dobiv informacija deka ulicata na koja sme zavereni Lege 6 e izbrisana.. Kolku e verodostojno neznam taka mi kazaja ako ima nekoj info neka spodeli
Sigurno nekoj od posrednicive bi ja znael taa informacija, zasto ne se brisat / menuvaat iminja na ulici vez odluka na Sobranie na opstinata, ili kako i da im se vika institucijata.
 
Член од
2 февруари 2018
Мислења
72
Поени од реакции
144
Да споделам информација чисто осеќам должност пошто и јас тука од вас се информирав.
Ова со указите преку ред во Софија ке биде уште месецов затоа побрзајте да не ве мотаат посредници.
Ако некој нема посредник или го мота лаже пишете во инбокс ке ви дадам број од посредничката моја она живее во Софија од тука и праќате изводи на вибер кога ке стигнете се ви е преведено платена такса спремно.уште еднаш нити сум посредник нити имам некој ќар само сакам да помогнам,некои веќе и земаа пасош што побараа бројче.сами си се пазарите .позд
 
Член од
11 февруари 2020
Мислења
186
Поени од реакции
166
Da ne ima nekoj problem so 2019 finala pozdrav neli bese 5 meseci

Sent from my SM-G960U using Tapatalk
 
Член од
12 април 2021
Мислења
8
Поени од реакции
10
Да споделам информација чисто осеќам должност пошто и јас тука од вас се информирав.
Ова со указите преку ред во Софија ке биде уште месецов затоа побрзајте да не ве мотаат посредници.
Ако некој нема посредник или го мота лаже пишете во инбокс ке ви дадам број од посредничката моја она живее во Софија од тука и праќате изводи на вибер кога ке стигнете се ви е преведено платена такса спремно.уште еднаш нити сум посредник нити имам некој ќар само сакам да помогнам,некои веќе и земаа пасош што побараа бројче.сами си се пазарите .позд
Ke molam za info za posrednikot .. blagodaram
 
Член од
22 ноември 2019
Мислења
591
Поени од реакции
1.248
Да споделам информација чисто осеќам должност пошто и јас тука од вас се информирав.
Ова со указите преку ред во Софија ке биде уште месецов затоа побрзајте да не ве мотаат посредници.
Ако некој нема посредник или го мота лаже пишете во инбокс ке ви дадам број од посредничката моја она живее во Софија од тука и праќате изводи на вибер кога ке стигнете се ви е преведено платена такса спремно.уште еднаш нити сум посредник нити имам некој ќар само сакам да помогнам,некои веќе и земаа пасош што побараа бројче.сами си се пазарите .позд
Od kade znaes deka ke bide uste mesecov?
 
Член од
18 јануари 2020
Мислења
444
Поени од реакции
1.254
Od kade znaes deka ke bide uste mesecov?
Verovatno zbog toga sto na sajtu pise da se ocekuje da za 1.5 mesec ove mere daju rezultate i da se podizanje ukaza vrati u normalu.
Ali niko ne zna sta ce biti, kod njih se sve menja iz dana u dan..
Ne znam sta za njih znaci normalno, ali svako duze cekanje od 3 meseca za podizanje ukaza je nenormalno, cak je i tri mnogo po meni.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom