Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
9 октомври 2020
Мислења
100
Поени од реакции
231
Decki devojki jas pred eden cas go podignav ukazot vo Sofija otidov na rizki procitav tuka i si vikam da probam sreca ,utre se slikam za pasos.
Ukazot potpisan na 24-5-2021 a imav rezervirano za podiganje 01-03-2022.pozdrav
Bravo drugar rascisti dilemata :)
 
Член од
11 мај 2018
Мислења
28
Поени од реакции
85
Zdravo edna VAZNA informacija!!!
Od denes 31.05.2021 od 9 casot pred ministerstvo za pravda ima sluzbenik i pravi spisoci koj e prisuten za podiganje na udostoverene. Kontaktirajte si gi posrednicite da ve odnesat.
Intervju 08.01.2018
poloziteno 28.09.2020
ukaz 75 objaven 26.05.2021
denes podignato vo Sofija
Pozdrav i so sreka na site.
 

Altair75

MasterAssassin
Член од
7 ноември 2017
Мислења
699
Поени од реакции
3.935
Se na se okolu 80dusi.gi pustija prvo tie so termin na denesna data 20tina posle ne stavija na spisok nas sto imavme termini za drugi datumi i ne povikuva.i za vlez nevi treba pcr test mozete i so brz antigen tes okolu 1200den e jas so takov pominav granica.
Bravo!!! Cestitki!!! Samo uste nekoe prasanje, na koj premin pomina, moze li da se pravi brz test na preminite, t.e. ima li punkt za brzi testovi i ima li na preminot na Novo Selo punkt za brzi testovi. Fala mnogu.
 
Член од
7 јануари 2021
Мислења
26
Поени од реакции
49
Decki devojki jas pred eden cas go podignav ukazot vo Sofija otidov na rizki procitav tuka i si vikam da probam sreca ,utre se slikam za pasos.
Ukazot potpisan na 24-5-2021 a imav rezervirano za podiganje 01-03-2022.pozdrav
Cekaj kako ke slikas utre neli treba adresa da imas prvo prijavena i maticen ili utre se ke ti dat na lice mesta??
 

Půtîñöt

Претседател
Член од
2 април 2020
Мислења
733
Поени од реакции
496
Zdravo edna VAZNA informacija!!!
Od denes 31.05.2021 od 9 casot pred ministerstvo za pravda ima sluzbenik i pravi spisoci koj e prisuten za podiganje na udostoverene. Kontaktirajte si gi posrednicite da ve odnesat.
Intervju 08.01.2018
poloziteno 28.09.2020
ukaz 75 objaven 26.05.2021
denes podignato vo Sofija
Pozdrav i so sreka na site.
Dali nie so cekame adresive moze direktno da odime od min da go zememe i da odime vo Sredec sami?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
7 јануари 2021
Мислења
26
Поени од реакции
49
Bravo!!! Cestitki!!! Samo uste nekoe prasanje, na koj premin pomina, moze li da se pravi brz test na preminite, t.e. ima li punkt za brzi testovi i ima li na preminot na Novo Selo punkt za brzi testovi. Fala mnogu.
I mene me interesira da li i nie sto sme vakcinirani i revakcinirani uste pred nekolku meseci mora da imame negativen test za vo sofija ili mozi samo so potvrdata za vakciniranje?
Sega najdov na internet.

1) СВА ЛИЦА којима је дозвољен улазак у Бугарску, укључујући и држављане Србије, могу ући у земљу АКО на граничном прелазу ПОКАЖУ ЈЕДАН ОД СЛЕДЕЋИХ ДОКУМЕНАТА:
А) ДОКУМЕНТ О ПОТПУНО ЗАВРШЕНОЈ ВАКЦИНАЦИЈИ ПРОТИВ COVID-19.
Сматра се да је вакцинација потпуно завршена ако је примљен одговарајући број доза COVID-19 вакцина, наведених у Прилогу број 1, као и ако је од тада протекло 14 дана, рачунајући од датума примања последње дозе.

Pisuva deka moze i antigen test i pcr test i ako si prelezal i ako si revakciniran
 
Последно уредено:
Член од
2 февруари 2018
Мислења
72
Поени од реакции
144
Bravo!!! Cestitki!!! Samo uste nekoe prasanje, na koj premin pomina, moze li da se pravi brz test na preminite, t.e. ima li punkt za brzi testovi i ima li na preminot na Novo Selo punkt za brzi testovi. Fala mnogu.
Na palanka pominav test imav so mene nevidov i neveruvam deka na granica pravat.
 
Член од
11 мај 2018
Мислења
28
Поени од реакции
85
Dali nie so cekame adresive moze direktno da odime od min da go zememe i da odime vo Sredec sami?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Jas licno ne preporacuvam adresa da zimate vo Sofija na Legia6 tocno deka e tamu po eftino 20 evra ama zatoa mnogu se ceka, jas sam go odnesov ukazot i podnesov baranje za adresa i maticen vo Blagoevgrad tamu e 120 evra, ama zatoa za 3 dena ke mi izleze maticniot broj i ke mozam da se slikam za pasos i licna karta.
 
Член од
14 април 2021
Мислења
43
Поени од реакции
27
Jas licno ne preporacuvam adresa da zimate vo Sofija na Legia6 tocno deka e tamu po eftino 20 evra ama zatoa mnogu se ceka, jas sam go odnesov ukazot i podnesov baranje za adresa i maticen vo Blagoevgrad tamu e 120 evra, ama zatoa za 3 dena ke mi izleze maticniot broj i ke mozam da se slikam za pasos i licna karta.
blagoevgrad opstinska zgrada ili tvoja privatna adresa?
 
Член од
10 јануари 2019
Мислења
355
Поени од реакции
496
Jas licno ne preporacuvam adresa da zimate vo Sofija na Legia6 tocno deka e tamu po eftino 20 evra ama zatoa mnogu se ceka, jas sam go odnesov ukazot i podnesov baranje za adresa i maticen vo Blagoevgrad tamu e 120 evra, ama zatoa za 3 dena ke mi izleze maticniot broj i ke mozam da se slikam za pasos i licna karta.
Vekje sme ja izbrale taa adresa nema vrakanje nazad ne moze da ja smenime se dodeka ne ni stigne pismoto,ima li mnogu guzva vo sredets za adresi ?
 
Член од
14 април 2021
Мислења
43
Поени од реакции
27
Jas licno ne preporacuvam adresa da zimate vo Sofija na Legia6 tocno deka e tamu po eftino 20 evra ama zatoa mnogu se ceka, jas sam go odnesov ukazot i podnesov baranje za adresa i maticen vo Blagoevgrad tamu e 120 evra, ama zatoa za 3 dena ke mi izleze maticniot broj i ke mozam da se slikam za pasos i licna karta.
I kako mislish poevtieno 120 evvra? kaj gi davash tie pari
Автоматски споено мислење:

Jas licno ne preporacuvam adresa da zimate vo Sofija na Legia6 tocno deka e tamu po eftino 20 evra ama zatoa mnogu se ceka, jas sam go odnesov ukazot i podnesov baranje za adresa i maticen vo Blagoevgrad tamu e 120 evra, ama zatoa za 3 dena ke mi izleze maticniot broj i ke mozam da se slikam za pasos i licna karta.
tebe te izlagal posrednik za 120 tina evrici
 
Последно уредено:
Член од
11 мај 2018
Мислења
28
Поени од реакции
85
I kako mislish poevtieno 120 evvra? kaj gi davash tie pari
Автоматски споено мислење:


tebe te izlagal posrednik za 120 tina evrici
jas parite gi dadov vo opstina, a oni kako ke delat ne me interesira so zdravje da si gi trosat, bitno posle 5 godini kraj na nervozite.
Pozdrav
 

Kajgana Shop

На врв Bottom