Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
3 февруари 2020
Мислења
27
Поени од реакции
17
Море луѓе вие што брзате,што запињате,и утре да ви дадат државјанство и пасош што ке правите само да знам?Граници се затвараат,отпуштаат илијадници луѓе од работа по цела Европа,сите огласи за работни места се повлечени.Дали утре ке земете или за една година сеисто,све живо се затвара.Само од Зара,ланецот на продавници се отпуштени 15.000 работници низ светот.Све е ставено на stand by
некој чека да им се придружи на своите најблиски :(
 
Член од
4 ноември 2020
Мислења
1
Поени од реакции
0
Zdravo, dali denovive nekoj bil na intervju da kaze kako e? Jas kje odam vo petok i site sto gi poznavam i sto gi prasav kako mine intervjuto bile pred 2-3 godini, pa ako bil nekoj skoro neka spodeli dali istite prasanja od listot gi prasuvaat ili i nesto dopolnitelno.
Fala odnapred
 

miskolo

Direktor
Член од
15 мај 2010
Мислења
790
Поени од реакции
2.321
Zdravo, dali denovive nekoj bil na intervju da kaze kako e? Jas kje odam vo petok i site sto gi poznavam i sto gi prasav kako mine intervjuto bile pred 2-3 godini, pa ako bil nekoj skoro neka spodeli dali istite prasanja od listot gi prasuvaat ili i nesto dopolnitelno.
Fala odnapred
Istite prasanja se 10g,koj e predsedatel koj premier,kade si bil vo bg,a sam bulgarin ako kazes Goce Delcev deka e bulgarin odis direkno vo Polozitelen status :D:ROFLMAO::ojeaa:
 
Член од
27 јуни 2018
Мислења
175
Поени од реакции
151
Definicija za Ogranicenost.... ostaj go


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Последно уредено:

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Море луѓе вие што брзате,што запињате,и утре да ви дадат државјанство и пасош што ке правите само да знам?Граници се затвараат,отпуштаат илијадници луѓе од работа по цела Европа,сите огласи за работни места се повлечени.Дали утре ке земете или за една година сеисто,све живо се затвара.Само од Зара,ланецот на продавници се отпуштени 15.000 работници низ светот.Све е ставено на stand by
Баш напротив, врие од огласи за слободни работни места во истата таа Европа. Али треба малку да отвори очи човек. ;)
 
Член од
28 февруари 2018
Мислења
140
Поени од реакции
233
Претпоставувам затоа што цело време се дереш и 90% од коментарите ти се: „АLLLОООООООО“, „АJDЕЕЕЕЕЕЕ“, „MOLLAAAAAAAAMMMMM“, „1 MESEC OD SLIKANJEEEE VO KONZULAAAAAAAAAAAAAAT VO BIOTOLAAAAAAAAAAA , USHTEEEEEEEEEEEEEEE KOLKUUUUUUUUUUUUUUU KJE CEKAAMMMMMMMMMM DA MI SE JAVAATTTTTTTTTTTTTTTT ???????????????“, „KOLKUUUUUUUUUU VREMEEEEEEEEEEEEE SE CEKAAA OD SLIKANJE PA DOO PODIGANJEE PASOOS I LICNAA KARTAAA PREKU BITOLAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA??????????????????/ “ итн.

Пишувај ко нормален човек!
JAOOOO , STAA VOLIII DA KLEVEKJEEEEE .........
 
Член од
27 октомври 2015
Мислења
37
Поени од реакции
77
@Simorg има која промена кај тебе пошто гледам се уште си на задолжителна? Очекував да имаш промена до сега друже.
@SkopjeGirl @Dionea @Lay Zak кај вас има која промена?
Никаква промена, за три дена почнувам 21ви месец во задолжителна... Да беше бебе статусов, ќе проодеше до сега...
 
Член од
10 јануари 2019
Мислења
355
Поени од реакции
496
Член од
9 јануари 2015
Мислења
196
Поени од реакции
156
здраво
го зедов државјанството од конзулат од битола, ми извадоја адреса и матичен
дали сега треба да закажувам за сликање или можи да појдам кај сакам да се сликам битола или софија
и ако треба да закажувам колку време се чека
 
Член од
13 мај 2019
Мислења
156
Поени од реакции
285
здраво
го зедов државјанството од конзулат од битола, ми извадоја адреса и матичен
дали сега треба да закажувам за сликање или можи да појдам кај сакам да се сликам битола или софија
и ако треба да закажувам колку време се чека
Kolku vreme cekashe za pismoto da ti stigne od Bitola do Sofija ?
Автоматски споено мислење:

здраво
го зедов државјанството од конзулат од битола, ми извадоја адреса и матичен
дали сега треба да закажувам за сликање или можи да појдам кај сакам да се сликам битола или софија
и ако треба да закажувам колку време се чека
Kolku vreme cekashe za pismoto da ti stigne od Bitola do Sofija ?
 
Член од
3 јануари 2020
Мислења
215
Поени од реакции
231
Ukazot 192 e fals info,takov ukaz nee izvaden mu pisav poraka na deckoto na fb,vika fake info bilo lazel profil nekoj na srpskiot forum pisal i postot e izbrisan..
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
здраво
го зедов државјанството од конзулат од битола, ми извадоја адреса и матичен
дали сега треба да закажувам за сликање или можи да појдам кај сакам да се сликам битола или софија
и ако треба да закажувам колку време се чека
Cestitki,
Ne ne treba da zakazuvas,so dobar posrednik vo 1 den ke se slikas,i zavisno za koja postapka ke platis ,dali za 3 dena ili za 30 dena ke ri izlezat dokumentite i ke ti gi donesat vo mk.
A preku ambasada ako se slikas 1,5 mesec sigurno ke cekas.
 

Kaleb

Where we’re going, we don’t need roads!
Член од
15 август 2020
Мислења
393
Поени од реакции
2.948
ајде нов ден е денес па нека израдуваат некого од нашиве со указ :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom