Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
3 август 2020
Мислења
56
Поени од реакции
40
Член од
13 август 2020
Мислења
239
Поени од реакции
216
Тастатура Мангупи крај на дискусијава
 
Член од
29 април 2020
Мислења
283
Поени од реакции
502
Izglea slabo se pocituvaat i poznavaat pravilata ovde opsto zboram. Citajte naslov posle komentirajte.
Daj da ne ja nistime temava a ? Bolje ke bide.
Pozz i sekoe dobro.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
1 февруари 2020
Мислења
42
Поени од реакции
57
Jas ti pisav vo poraka uste vcera
Pale kade mi pišuvaše ? Ti včera mi re reče deka će mi pišuvaš vo Inbox. Što znači inbox, na mejl li da mi stigne ili kade? jas slabo stojam so tie raboti. Ajde te molam opravi me, kade da ja najdam taa poraka što si mi pratila, i mnogu ti fala.
Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:
Член од
6 август 2019
Мислења
78
Поени од реакции
191
Mn dobro gi znam pravilata ne se mesaj vo drug muabet zosto nisto ne razbiras ne e kulturno degen
Автоматски споено мислење:


Tipicen graganin na nasiot region spion i kodos kako tebe i @stf e zatoa nikogas nema od vas da bide ljuge
И сега ми е јасно ради кои луѓе цел свет мисли дека сме ропаци од планина симнати :)
 
Член од
13 февруари 2020
Мислења
54
Поени од реакции
68
Zdravo lugje slusnav nesigurna informacija dali treba dopolnitelni dokumenti preku roditel ili ne, mi velat deka trebalo no posrednikot mi rece deka ne treba da Sega nemozam da go dobijam bidejkji e od bugarija dali e tocno toa ili ne e?
 
Член од
13 декември 2019
Мислења
715
Поени од реакции
1.232
И сега ми е јасно ради кои луѓе цел свет мисли дека сме ропаци од планина симнати :)
@Frau @ns2094 pls sakaj te se vo inbox
Автоматски споено мислење:

Pale kade mi pišuvaše ? Ti včera mi re reče deka će mi pišuvaš vo Inbox. Što znači inbox, na mejl li da mi stigne ili kade? jas slabo stojam so tie raboti. Ajde te molam opravi me, kade da ja najdam taa poraka što si mi pratila, i mnogu ti fala.
Автоматски споено мислење:
Vo ovoj inbox BRATE .....:)
 

Attachments

stf

Член од
9 март 2020
Мислења
34
Поени од реакции
84
Mn dobro gi znam pravilata ne se mesaj vo drug muabet zosto nisto ne razbiras ne e kulturno degen
Автоматски споено мислење:


Tipicen graganin na nasiot region spion i kodos kako tebe i @stf e zatoa nikogas nema od vas da bide ljuge
Gledam druze od tebe golem covek stanalo. Bas si za u evropska unija haha
 
Член од
6 јули 2020
Мислења
165
Поени од реакции
130
Jas go podignav drzavjanstvoto od ambasada i zapisav adresa lege 6 dali ima nekoj broj kade sto moze da se prasa koga ke stigne postata vo sofija i koga ke moze da vadam egn broj ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Zdravo so srekja pred kolku vreme go podignaa drzavjanstvoto mislam na toa Dali se uste prakat ubava vecer
Автоматски споено мислење:

SoMeso pred kolku vreme go imas zemeno?za tolku kratko blagodaram
 
Член од
18 јуни 2018
Мислења
95
Поени од реакции
28
Февруари го завршија ли со промени во финална. До каде се, кој знае?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom