Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
20 ноември 2019
Мислења
63
Поени од реакции
59
1 месец да се провери/одобри дипломата. На едно место се оди со средно училиште, на друго со факултет. Кога ти одобрат, предаваш потврдата со останатите документи кои ти ги бараат во КАТ. Пак се чека 1 месец, ја даваш твојата возачка и ти издаваат нове Бугарска. Македонската ја праќаат по официјален пат за Македонија во полиција. Цела процедура трает 2 месеца. Не требаш да чекаш ништо! Дури и без државјанство, ако живееш во било која држава од ЕС, можеш да смениш дозволата.
Имам адреса Софија каде може да ја легализирам дипломата од средно?
Фала!
 
Член од
9 април 2006
Мислења
3.522
Поени од реакции
1.900
ALOOO BREE , KOJ VI E FILMOOT STO ME BANIRATE ????
Претпоставувам затоа што цело време се дереш и 90% од коментарите ти се: „АLLLОООООООО“, „АJDЕЕЕЕЕЕЕ“, „MOLLAAAAAAAAMMMMM“, „1 MESEC OD SLIKANJEEEE VO KONZULAAAAAAAAAAAAAAT VO BIOTOLAAAAAAAAAAA , USHTEEEEEEEEEEEEEEE KOLKUUUUUUUUUUUUUUU KJE CEKAAMMMMMMMMMM DA MI SE JAVAATTTTTTTTTTTTTTTT ???????????????“, „KOLKUUUUUUUUUU VREMEEEEEEEEEEEEE SE CEKAAA OD SLIKANJE PA DOO PODIGANJEE PASOOS I LICNAA KARTAAA PREKU BITOLAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA??????????????????/ “ итн.

Пишувај ко нормален човек!
 
Член од
29 април 2020
Мислења
234
Поени од реакции
326
Претпоставувам затоа што цело време се дереш и 90% од коментарите ти се: „АLLLОООООООО“, „АJDЕЕЕЕЕЕЕ“, „MOLLAAAAAAAAMMMMM“, „1 MESEC OD SLIKANJEEEE VO KONZULAAAAAAAAAAAAAAT VO BIOTOLAAAAAAAAAAA , USHTEEEEEEEEEEEEEEE KOLKUUUUUUUUUUUUUUU KJE CEKAAMMMMMMMMMM DA MI SE JAVAATTTTTTTTTTTTTTTT ???????????????“, „KOLKUUUUUUUUUU VREMEEEEEEEEEEEEE SE CEKAAA OD SLIKANJE PA DOO PODIGANJEE PASOOS I LICNAA KARTAAA PREKU BITOLAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA??????????????????/ “ итн.

Пишувај ко нормален човек!
Haha kako zivopisno objasni se presmeav :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
6.677
Поени од реакции
17.369
Море луѓе вие што брзате,што запињате,и утре да ви дадат државјанство и пасош што ке правите само да знам?Граници се затвараат,отпуштаат илијадници луѓе од работа по цела Европа,сите огласи за работни места се повлечени.Дали утре ке земете или за една година сеисто,све живо се затвара.Само од Зара,ланецот на продавници се отпуштени 15.000 работници низ светот.Све е ставено на stand by
 
Член од
6 април 2017
Мислења
233
Поени од реакции
276
Море луѓе вие што брзате,што запињате,и утре да ви дадат државјанство и пасош што ке правите само да знам?Граници се затвараат,отпуштаат илијадници луѓе од работа по цела Европа,сите огласи за работни места се повлечени.Дали утре ке земете или за една година сеисто,све живо се затвара.Само од Зара,ланецот на продавници се отпуштени 15.000 работници низ светот.Све е ставено на stand by
Ke rabotime po bolnici!
 
Член од
3 февруари 2020
Мислења
27
Поени од реакции
17
Море луѓе вие што брзате,што запињате,и утре да ви дадат државјанство и пасош што ке правите само да знам?Граници се затвараат,отпуштаат илијадници луѓе од работа по цела Европа,сите огласи за работни места се повлечени.Дали утре ке земете или за една година сеисто,све живо се затвара.Само од Зара,ланецот на продавници се отпуштени 15.000 работници низ светот.Све е ставено на stand by
некој чека да им се придружи на своите најблиски :(
 
Член од
4 ноември 2020
Мислења
1
Поени од реакции
0
Zdravo, dali denovive nekoj bil na intervju da kaze kako e? Jas kje odam vo petok i site sto gi poznavam i sto gi prasav kako mine intervjuto bile pred 2-3 godini, pa ako bil nekoj skoro neka spodeli dali istite prasanja od listot gi prasuvaat ili i nesto dopolnitelno.
Fala odnapred
 

miskolo

Direktor
Член од
15 мај 2010
Мислења
559
Поени од реакции
1.106
Zdravo, dali denovive nekoj bil na intervju da kaze kako e? Jas kje odam vo petok i site sto gi poznavam i sto gi prasav kako mine intervjuto bile pred 2-3 godini, pa ako bil nekoj skoro neka spodeli dali istite prasanja od listot gi prasuvaat ili i nesto dopolnitelno.
Fala odnapred
Istite prasanja se 10g,koj e predsedatel koj premier,kade si bil vo bg,a sam bulgarin ako kazes Goce Delcev deka e bulgarin odis direkno vo Polozitelen status :D:ROFLMAO::ojeaa:
 
Член од
27 јуни 2018
Мислења
162
Поени од реакции
119
Definicija za Ogranicenost.... ostaj go


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Последно уредено:

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.269
Поени од реакции
1.980
Море луѓе вие што брзате,што запињате,и утре да ви дадат државјанство и пасош што ке правите само да знам?Граници се затвараат,отпуштаат илијадници луѓе од работа по цела Европа,сите огласи за работни места се повлечени.Дали утре ке земете или за една година сеисто,све живо се затвара.Само од Зара,ланецот на продавници се отпуштени 15.000 работници низ светот.Све е ставено на stand by
Баш напротив, врие од огласи за слободни работни места во истата таа Европа. Али треба малку да отвори очи човек. ;)
 
Член од
28 февруари 2018
Мислења
132
Поени од реакции
223
Претпоставувам затоа што цело време се дереш и 90% од коментарите ти се: „АLLLОООООООО“, „АJDЕЕЕЕЕЕЕ“, „MOLLAAAAAAAAMMMMM“, „1 MESEC OD SLIKANJEEEE VO KONZULAAAAAAAAAAAAAAT VO BIOTOLAAAAAAAAAAA , USHTEEEEEEEEEEEEEEE KOLKUUUUUUUUUUUUUUU KJE CEKAAMMMMMMMMMM DA MI SE JAVAATTTTTTTTTTTTTTTT ???????????????“, „KOLKUUUUUUUUUU VREMEEEEEEEEEEEEE SE CEKAAA OD SLIKANJE PA DOO PODIGANJEE PASOOS I LICNAA KARTAAA PREKU BITOLAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA??????????????????/ “ итн.

Пишувај ко нормален човек!
JAOOOO , STAA VOLIII DA KLEVEKJEEEEE .........
 
Член од
27 октомври 2015
Мислења
34
Поени од реакции
47
@Simorg има која промена кај тебе пошто гледам се уште си на задолжителна? Очекував да имаш промена до сега друже.
@SkopjeGirl @Dionea @Lay Zak кај вас има која промена?
Никаква промена, за три дена почнувам 21ви месец во задолжителна... Да беше бебе статусов, ќе проодеше до сега...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom