Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
25 септември 2020
Мислења
13
Поени од реакции
31
Член од
8 јануари 2020
Мислења
432
Поени од реакции
1.201
Епа има направено СПИСОК кој го објавува секој ден Бибо. На тој список имаш членови со статус и дата. Види тие што се околу твојата дата интервју, и ќе знаеш отприлика која преписка си. И по дата на положително издавааат укази. Списокот можеш да го разгледаш , неколку страници назад , синоќа е постиран пак. Пиши со какви документи си и ако сакаш нека те внесат и тебе, гледам нов член си. Позз со среќа
 
Член од
28 август 2020
Мислења
12
Поени од реакции
77
Ne razbiram kako nekoi clenovi se falat deka za tocno edna godina od intervju veke se na polozitelna?!?!? Eve vo spisokot stavete me i mene, iako e za soprugot prepiskata, intervju Sofija 25.03.2019. Uste e na zasolzitekna, denes tocno 1,5 godina ! So BKKS potvrda, odneseni i orginali po vtor pat vo Ministerstvo
 
Член од
25 септември 2020
Мислења
13
Поени од реакции
31
Епа има направено СПИСОК кој го објавува секој ден Бибо. На тој список имаш членови со статус и дата. Види тие што се околу твојата дата интервју, и ќе знаеш отприлика која преписка си. И по дата на положително издавааат укази. Списокот можеш да го разгледаш , неколку страници назад , синоќа е постиран пак. Пиши со какви документи си и ако сакаш нека те внесат и тебе, гледам нов член си. Позз со среќа
Preku roditel
 
Член од
28 август 2020
Мислења
12
Поени од реакции
77
Od Buotek testot e priznat, dobivas na mk na eng i plus sertifikat so bar kod i fiskalna. Se ke si ponesete vo orginal! 4.500,00 den od covek, bev vo Sofija pred tocno 1 mesec
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
432
Поени од реакции
1.201
Уште се превземаат преписките,инаку указ 141/2020 беше за странци само.А указ 140/2020 се за наши.
Автоматски споено мислење:

Али нема уште околу твојот број ,поголемите преписки се опфатени сега за сега,но може до после и кај тебе да биде.
пред и до 13157/2018
Уште се превземаат преписките? Што е тоа?
 
Член од
13 август 2020
Мислења
239
Поени од реакции
216
Член од
22 ноември 2019
Мислења
69
Поени од реакции
171
Nisto togas ne ja znam
Автоматски споено мислење:


Na 04.06.2018
И јас бев иста дата на интервју... Од 03 овој месец веќе имам указ.. Ајде тука некаде си можеби покасно си бил на статус положително
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
432
Поени од реакции
1.201
И јас бев иста дата на интервју... Од 03 овој месец веќе имам указ.. Ајде тука некаде си можеби покасно си бил на статус положително
Абе јас порано од вас бев на интервју, па еве уште ме мотат, немат никаков ред, се минат сите граници, ама нејќам да сум негативна, 8 години поминаа и веќе нит ми е интересно нит нервозно, 1000 прилики у ЕУ испуштив од нивните менувања на закони и правила. Чекајте си, и тоа е. Нема друго.
 
Член од
26 јуни 2020
Мислења
91
Поени од реакции
52
Pozdrav do site, dali nekoj znae dali mozam sam da otidam vo opstina da si prijavam adresa i maticen i ako mozam nekoj nasoki da mi dade kako odi celata procedura?
 
Член од
25 септември 2020
Мислења
13
Поени од реакции
31
И јас бев иста дата на интервју... Од 03 овој месец веќе имам указ.. Ајде тука некаде си можеби покасно си бил на статус положително
Isto preku roditel bese ili ... posto izgleda preku roditel poveke se ceka
 

Kajgana Shop

На врв Bottom