Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 август 2019
Мислења
5
Поени од реакции
1
Od koga bese na polozitelno i sto dokumenti
Образувана преписка 12.09.2017 г. Вашата преписка е вклјучена в Указ 119 от 2019 год. Можете да резервирате час, за да получите удостоверението си лично. Можете да направите нова резервација само ако сте пропуснали п'рвата резервација.
poteklo od prababa i cela procedura ja pravev vo konzulatot vo Bitola. Polozitelno 6-7 meseci.
 
Последно уредено:
Член од
30 ноември 2018
Мислења
110
Поени од реакции
144
Во петокот е излезено државјанство на другарка, број 87ХХ/2016, документи САМО ОД ПРВ БРАТУЧЕД. Да напоменам дека на неа и мажот и има БГ државјанство, но тоа нема никаква улога во добивањето на државјанство.
Прегледај го приврзокот 215890
Положитено од кога ?
 
Член од
3 мај 2015
Мислења
206
Поени од реакции
180
Ako imas covek so mozi da ti zavrsi rabota egn izleguva za eden den ako ne dve nedeli, od koga ke zemis adresna I egn mozis do 8 casa ekspresna procedura za lk I pasos posle 3 dena I 30 dena, so pravilniot covek mozis I za eden den da zavrsis rabota
Имаш контакт од некој вистински човек? Ако имаш казвај :)
 
Член од
24 јануари 2008
Мислења
1.135
Поени од реакции
140
Preporacajte mi dobar posrednik za moj rodnina da izvadi bg pasos Pisete mi kontakt od posrednik vo inbox mi treba .Fala
 
Член од
25 декември 2017
Мислења
31
Поени од реакции
114
Na brat mi, zena mi i na dvaica drugari izlezen ukaz 126. Na polozitelno od 17 oktomvri 2018. Site cetvorica so potvrda od MBP i toa bez predok pred 1920 (toa vreme koga podnesuvaa ne baraa predok pred 1920) samo kaj brat mi dopolnitelno odnesena kopija od mojot pasos...pozdrav i so srekja na site
 
Член од
8 јануари 2015
Мислења
94
Поени од реакции
48
Na brat mi, zena mi i na dvaica drugari izlezen ukaz 126. Na polozitelno od 17 oktomvri 2018. Site cetvorica so potvrda od MBP i toa bez predok pred 1920 (toa vreme koga podnesuvaa ne baraa predok pred 1920) samo kaj brat mi dopolnitelno odnesena kopija od mojot pasos...pozdrav i so srekja na site
Koja e izdaden ukazo ibjaven i koja godina na intervju pozz so sreka
 
Член од
2 октомври 2015
Мислења
27
Поени од реакции
34
Zdravo, Koga se zakazuva termin za podiganje ukaz sto tocno treba da se prikaci dali slika vo pasoski format ili skenirana prva strana od pasos? Vo iscekuvanje sum na potpis, a prethodno razlicno e napisano za ova....
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Zdravo, Koga se zakazuva termin za podiganje ukaz sto tocno treba da se prikaci dali slika vo pasoski format ili skenirana prva strana od pasos? Vo iscekuvanje sum na potpis, a prethodno razlicno e napisano za ova....
Ова е превземено од страната на Министерството за правосудие во објаснувањето за подигнуваее на ука3

Сканирано копие на паспорт. Може да прикачите фајл с разширение– PNG, JPG, JPEG, PDF. Фајл'т трјабва да б'де голјам до 2 MB. (Ако вашијат фајл е по-голјам може да го преоразмерите с помоштта на Paint http://windows.microsoft.com/bg-bg/windows7/resize-a-picture-using-paint/);
 
Член од
2 октомври 2015
Мислења
27
Поени од реакции
34
Blagodaram za odgovorot.... I uste edno prasanje, vo vrska so izvodot sto treba da se nosi vo Sofija pri podiganje ukaz-dali tamu mora da se prevede I dali ne e bitno kolku e star izvodot?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom