Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

tzl

Член од
21 февруари 2016
Мислења
3
Поени од реакции
19
Гледам декември го подрасчистија, колку сме што чекаме од јануари на положително? Јас сум од 23 јануари 2019 на положително, број на преписка 16**/2016 со документи од сестра, интервју 24 февруари 2016 г.
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
sega e kasno da nosam na potpis sum od VP a i nemam drugo sto da nosam ,plus imam od bratmi kopija od bg pasos odneseno beki bide pozitivno
Toa se odnesuva na onie koi podnesuvaat za proishod vo DABC, a ne za tie shto cekaat vo MP. Taman si so dokumentite.
 
Последно уредено:
Член од
15 март 2018
Мислења
27
Поени од реакции
19
Kako da ima koga od avgust cekas na potpis a gledas uste dekemvri 2018 ne e zavrsen so cekaat luge. Pomirise so faktot deka ke cekas 10-11 meseci dodeka dobies ukaz. Bez razlika so si bil staven na dopolnitelna mart mesec gledaj spored mesecot na polozitelno od koga si.
Od kaj znaes deka po polozitelno odat? Jas mislam deka po datum na intervju odat
 
Член од
12 јуни 2019
Мислења
85
Поени од реакции
94
Член од
2 мај 2019
Мислења
22
Поени од реакции
63
Broj na molba 18**/2016 , polozitelno 18 mart 2019 , koj broj prepiska sum ?
Автоматски споено мислење:

Otprilika ? I koga da ocekuvam ukaz
 
Член од
6 март 2018
Мислења
150
Поени од реакции
141
Da kazi nekoj poupaten vo vrska so pedok 1900-1918
Jas sum polozitelno od februari so proizhod na osnov predok pred 1900 god dali ova mozi da bidi problem kaj mene
 
Член од
4 ноември 2010
Мислења
127
Поени од реакции
54
Некој од поупатените , дали е добро сега или од кога ќе биде донесен новиот закон , да се извади дупликат происход од дабч каде што ќе биде наведено предок баба и дедо родени1900-1918 во целосно бугарско село според статистика од Кнче. Кога е најдобро да се поднесе, првиот пат од 2014 молбата не ми е уважена (не постои категоричен доказ за блгарско потекло) а диполнителните документи потврда од Битола и комплетните изводи незнам дали посредникот сигурно се однесени. На емал несакаат да ми конкретно кажат од правлсудие.

Sent from my S8 using Tapatalk
 
Член од
14 јануари 2019
Мислења
151
Поени од реакции
229
Некој од поупатените , дали е добро сега или од кога ќе биде донесен новиот закон , да се извади дупликат происход од дабч каде што ќе биде наведено предок баба и дедо родени1900-1918 во целосно бугарско село според статистика од Кнче. Кога е најдобро да се поднесе, првиот пат од 2014 молбата не ми е уважена (не постои категоричен доказ за блгарско потекло) а диполнителните документи потврда од Битола и комплетните изводи незнам дали посредникот сигурно се однесени. На емал несакаат да ми конкретно кажат од правлсудие.

Sent from my S8 using Tapatalk
A sto nov zakon ke se nosi?
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Некој од поупатените , дали е добро сега или од кога ќе биде донесен новиот закон , да се извади дупликат происход од дабч каде што ќе биде наведено предок баба и дедо родени1900-1918 во целосно бугарско село според статистика од Кнче. Кога е најдобро да се поднесе, првиот пат од 2014 молбата не ми е уважена (не постои категоричен доказ за блгарско потекло) а диполнителните документи потврда од Битола и комплетните изводи незнам дали посредникот сигурно се однесени. На емал несакаат да ми конкретно кажат од правлсудие.

Sent from my S8 using Tapatalk
Tie nov zakon nosat 15 godini,sto predlozi imase slicni na ovaj ama seuste stariot zakon stoi,nemoj da cekas.
 
Член од
24 јуни 2019
Мислења
16
Поени од реакции
34
Гледам декември го подрасчистија, колку сме што чекаме од јануари на положително? Јас сум од 23 јануари 2019 на положително, број на преписка 16**/2016 со документи од сестра, интервју 24 февруари 2016 г.
Јас сум на положително од 17 јануари 2019, со документ - крштеница, интервју 4 јули 2016.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom