Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
10 јули 2018
Мислења
69
Поени од реакции
78
Deneska e ubav den....Sreken Praznik na siteee....a i site da dobiete ukaz sto cekate..sto pobrzo.Podadeni dok 2015 juli intervju 2.2016 dopolnitelna neznam kolku polozitelno od 18.12.2018 so dokument L.Karta od pra dedo denes konecnooo ukaz 156.Da zivee tatkovinata..pozz do site na forumov.
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.065
Dali moze da ne gi kriete broevite na prepiski za da znaeme do kade se stignati,so toj br nikoj nisto ne moze da vi ukrade.
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.065
Конечно и кај мене, вчера пишав од проверка од вице на положително денес указ после 2 откази на децата со среќа на сите
So sreka da ti e,ova isto ti e dokaz i deka posrednikot Jone ne gi odnesol potvrdite i zatoa decata ti se odbieni.
 
 • Ми се допаѓа
Reactions: zzs

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.533
Denes potpis
18.12.2018 redbox87 Ukaz 156
18.12.2018 Zzs Ukaz 156
18.12.2018 DrMTR Ukaz 156
18.12.2018 dobre Ukaz 156
18.12.2018 LeonGotti Ukaz 156
18.12.2018 stefan Ukaz 156

SLEDNI

12.2018 Soprano ???
05.12.2018 kyrie11???? ne e aktiven clen od juni
12.12.2018 vrapce1808
18.12.2018 @alvaro. morata
18.12.2018 @Eli78
18.12.2018 @dantes1984
21.12.2018 trajce
21.12.2018 Viktor T.
21.12.2018 viktor
21.12.2018 Marjon
21.12.2018 Pacient123321
21.12.2018 Vikkk
 
Член од
12 септември 2017
Мислења
20
Поени од реакции
75
Denes potpis
18.12.2018 redbox87 Ukaz 156
18.12.2018 Zzs Ukaz 156
18.12.2018 DrMTR Ukaz 156
18.12.2018 dobre Ukaz 156
18.12.2018 LeonGotti Ukaz 156


SLEDNI

12.2018 Soprano ???
05.12.2018 kyrie11???? ne e aktiven clen od juni
12.12.2018 vrapce1808
18.12.2018 stefan
18.12.2018 @alvaro. morata
18.12.2018 @Eli78
18.12.2018 @dantes1984
21.12.2018 trajce
21.12.2018 Viktor T.
21.12.2018 viktor
21.12.2018 Marjon
21.12.2018 Pacient123321
21.12.2018 Vikkk
kaj mene seuste nema promena, se nadevam naskoro ke bide
 
Член од
16 јули 2008
Мислења
1.842
Поени од реакции
962
Ova bese Ukaz za napatenite od 2016.

1419/2016 1420/2016 1424/2016 1427/2016 1437/2016 1438/2016 1442/2016 1444/2016 1448/2016 1455/2016 1465/2016 1466/2016 1468/2016 1469/2016 1470/2016 1475/2016 1476/2016 1478/2016 1480/2016 1481/2016 1482/2016 1484/2016 1485/2016 1486/2016 1488/2016 1491/2016 1493/2016 1495/2016 1496/2016 1497/2016 1498/2016 1499/2016 1502/2016 1514/2016 1516/2016 1519/2016 1756/2016 1757/2016 1759/2016 1764/2016 1765/2016 1768/2016 1771/2016 1772/2016 1773/2016.

Aj so Sreka na site :D.
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.065
Ova bese Ukaz za napatenite od 2016.

1419/2016 1420/2016 1424/2016 1427/2016 1437/2016 1438/2016 1442/2016 1444/2016 1448/2016 1455/2016 1465/2016 1466/2016 1468/2016 1469/2016 1470/2016 1475/2016 1476/2016 1478/2016 1480/2016 1481/2016 1482/2016 1484/2016 1485/2016 1486/2016 1488/2016 1491/2016 1493/2016 1495/2016 1496/2016 1497/2016 1498/2016 1499/2016 1502/2016 1514/2016 1516/2016 1519/2016 1756/2016 1757/2016 1759/2016 1764/2016 1765/2016 1768/2016 1771/2016 1772/2016 1773/2016.

Aj so Sreka na site :D.
Site ovie se od denes?
 
Член од
10 април 2019
Мислења
28
Поени од реакции
63
Ova bese Ukaz za napatenite od 2016.

1419/2016 1420/2016 1424/2016 1427/2016 1437/2016 1438/2016 1442/2016 1444/2016 1448/2016 1455/2016 1465/2016 1466/2016 1468/2016 1469/2016 1470/2016 1475/2016 1476/2016 1478/2016 1480/2016 1481/2016 1482/2016 1484/2016 1485/2016 1486/2016 1488/2016 1491/2016 1493/2016 1495/2016 1496/2016 1497/2016 1498/2016 1499/2016 1502/2016 1514/2016 1516/2016 1519/2016 1756/2016 1757/2016 1759/2016 1764/2016 1765/2016 1768/2016 1771/2016 1772/2016 1773/2016.

Aj so Sreka na site :D.
Prepiskite od 2017 do kade sa stignati?
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom