Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 октомври 2018
Мислења
217
Поени од реакции
271
Образувана преписка N:5**/2016/26.01.2016 г. Вашата преписка е вклјучена в Указ 136 от 2019 год. Можете да резервирате час, за да получите удостоверението си лично. Можете да направите нова резервација само ако сте пропуснали п'рвата резервација.
 
Член од
21 февруари 2019
Мислења
41
Поени од реакции
76
Образувана преписка N:5**/2016/26.01.2016 г. Вашата преписка е вклјучена в Указ 136 от 2019 год. Можете да резервирате час, за да получите удостоверението си лично. Можете да направите нова резервација само ако сте пропуснали п'рвата резервација.
Твоја ли е?
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.535
Образувана преписка N:5**/2016/26.01.2016 г. Вашата преписка е вклјучена в Указ 136 от 2019 год. Можете да резервирате час, за да получите удостоверението си лично. Можете да направите нова резервација само ако сте пропуснали п'рвата резервација.
Ete bidna i kaj tebe, suoer, cestitki!!!!
 
Член од
6 февруари 2019
Мислења
10
Поени од реакции
24
Samo da prasam jas sum na polozitelno od 25 dekemvri nekade 2018 a intervju 14 noemvri 2017 za eden mesec bi trebalo li da ima potpis
 
Член од
13 јуни 2008
Мислења
43
Поени од реакции
57
Zdravo ,decki imam edno prasajne postapkata ja pocnav 2014 na brojce sum 9970/2015 bev edna godina i 4 meseci na dopolnitelna podnesov molba movbata mi e uvazena od sovet se ceka popis od viceprezidento ,toa od 5 noemvri 2018 .gledam deka ima dosta zapoznati vi blagodaram odnapred ,se znae nekoj red da ocekuvam ukaz za brzo ili moze da tera poveke od godina .Uste ednas blagodaram odnapred. Znae li nekoj ?
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom