Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 ноември 2018
Мислења
148
Поени од реакции
139
Ми е. Верувај ако сакаш. Но, кога за едни државата е мајка а за други маќеа. кога имаш објект и бизнис кои работат добро, ќе те потиснат инспекции, кога ќе се смени власт ќе ти остани некој од фамилија на улица, кога дете ќе ти истепаат Албанци а ти пријавуваш во полиција, а тие ти се смеат, кога сите спорови ги добиваш на суд а нема државата механизам да ги спроведе затоа што не си со книшка. ќе бегаш[DOUBLEPOST=1544786787][/DOUBLEPOST]
Јас бегам од сегашнава
И то да ме заволе
 
Член од
14 декември 2018
Мислења
1
Поени од реакции
0
Intervju: Dekemvri 2017
Status: Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване
Dokument: Umrenica od pradedo mi koj bil roden vo Veles vo 1900 god.

Dali malku sporo se odvivaat rabotive ili nesto mojata aplikacija e losa? Preku posrednik odam.
 
Последно уредено:

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.536
Член од
14 декември 2018
Мислења
3
Поени од реакции
0
Ako si bila vo Sofija, brojot na molba go davaat koga poddavas dokumenti, a pinot koga si bila na intervju. A preku ambasada brojceto i pinot dva meseci po intervju.
Dali gi znaes koi ti se? Ako gi znaes proveri na ovoj link, kade shto pisuva molba nomer, i pin
http://publicbg.mjs.bg/BgInfo
Bese na intervju na 02.10.2018 a nemam broj i pin[DOUBLEPOST=1544810545][/DOUBLEPOST]
Bese na intervju na 02.10.2018 a nemam broj i pin
Tamu mi kazaa samo da proveram za 2 meseca na internet
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.536
Bese na intervju na 02.10.2018 a nemam broj i pin[DOUBLEPOST=1544810545][/DOUBLEPOST]
Tamu mi kazaa samo da proveram za 2 meseca na internet
Preku ambasada pretpostavuvam si bila, ke se javis vo ambasada ili konzulat, neznam kade si bila, i ke se pretstavis i ke go pobaras brojot i pinot,ako ti se izlezeni, ako ne ke ti kazat pak za ednen mese da se javis. Ovde vo Skopje go davaat brojceto i pinot preku telefon, a vo Bitola od nekoi clenovi ovde doznav deka mora licno tamu da se odi vo konzulat za da si go zemes.
 
Член од
14 декември 2018
Мислења
3
Поени од реакции
0
Preku ambasada pretpostavuvam si bila, ke se javis vo ambasada ili konzulat, neznam kade si bila, i ke se pretstavis i ke go pobaras brojot i pinot,ako ti se izlezeni, ako ne ke ti kazat pak za ednen mese da se javis. Ovde vo Skopje go davaat brojceto i pinot preku telefon, a vo Bitola od nekoi clenovi ovde doznav deka mora licno tamu da se odi vo konzulat za da si go zemes.
Da preku ambasada bese fala vi mnogu ke se javam vo ponedelnik
 
Член од
9 јануари 2015
Мислења
195
Поени од реакции
156
Intervju: Dekemvri 2017
Status: Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване
Dokument: Umrenica od pradedo mi koj bil roden vo Veles vo 1900 god.

Dali malku sporo se odvivaat rabotive ili nesto mojata aplikacija e losa? Preku posrednik odam.
и јас сум декември 6 2017 на интервју , и уште сум на задолжителна, нема абер да се смени во финална
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
341
Поени од реакции
379
proveruvam so broj od prepiska dokumenti od ujko mi
A koj broj na molba si?[DOUBLEPOST=1544840468][/DOUBLEPOST]
Prijatele aj kazi samo dali u sofija bese i datata na intervju i so so dokumenti si. I jas beeh noemvri na intervju broj 22××/2016 da znam dali ke doprat do mojte dokumenti u skoto vreme.
Jas sum pred tebe 13xx/2016 broj na molba, noemvri 2016 intervju no uste na dopolnitelna taka da koke imat promena kaj mene ke znajs deka blisku se i za tebe ako odat po red, no kako so kaza covekot cudno mie od juni 2016 odma da skoknaja so razgleduvajne na noemvri 2016 i ako jas bev vo prvite denovi od noemvri pa nema promena kaj mene a kaj nego ima.
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom