Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Bje

Член од
14 ноември 2018
Мислења
7
Поени од реакции
4
По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство. Sakam da prasam sto znaci ova ako znae nekoj vs molam za odgovor. Intetvju 28.11.2017
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.536
По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство. Sakam da prasam sto znaci ova ako znae nekoj vs molam za odgovor. Intetvju 28.11.2017
Кога ти се смени?
После ова за месец до два ке следи статус,, Молбата ви е разгледана со положително становиште,,доколку документите ти се во ред.
И ке чекаш да ти се потпише државјанството,е сега колку се чека зависи од ситуацијата,во моментов има што чекаат 5-6 месеци за потпис.
Може и на проверка од Вицепрезидентот да те стават пред да ти потпишат,тоа никој не знае ,останува да чекаш.Но битно сега те разгледале,и тоа е добра промена.
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.275
Поени од реакции
1.236
По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство. Sakam da prasam sto znaci ova ako znae nekoj vs molam za odgovor. Intetvju 28.11.2017
значи јасно ти пишува,,,финален експертен преглед,,,,пред да биде разгледана от советот по гражданство,,,,,,инаку тие се една комисија а овие друга и патем овие се најлоши ако ги поминиш нив от вицто не се плаши (АКО СТИГНЕШ ДО ТАМУ) инаку овој статус јас чекав за да се смени 13месеци,МЕСЕЦИ,,среќно[DOUBLEPOST=1544604392][/DOUBLEPOST]
Кога ти се смени?
После ова за месец до два ке следи статус,, Молбата ви е разгледана со положително становиште,,доколку документите ти се во ред.
И ке чекаш да ти се потпише државјанството,е сега колку се чека зависи од ситуацијата,во моментов има што чекаат 5-6 месеци за потпис.
Може и на проверка од Вицепрезидентот да те стават пред да ти потпишат,тоа никој не знае ,останува да чекаш.Но битно сега те разгледале,и тоа е добра промена.
немој да ГАТАШ освен ако не си во комисијата ке испаднеш крив после па некој може да те истепа (шала),гледаш и сам дека е ХАОС НЕВИДЕН ОТ НЕВИДЕНИ РАЗМЕРИ кај сите е различно некој чека со векови а други со часови,поз до теб и среќно
 
Член од
12 јануари 2016
Мислења
36
Поени од реакции
57
Od danas "Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија "
Intervju 08.11.2017.
Finalna od 09.11.2018.
 
Член од
8 јуни 2018
Мислења
69
Поени од реакции
59
od avgus mesec mi e popisan ukaz od vice i seuste ne e stignat vo ambasada skopje imali drugo resenie da moze licno da go podignam od sofijaa ?
 

Bje

Член од
14 ноември 2018
Мислења
7
Поени од реакции
4
Denes mi se smeni
Кога ти се смени?
После ова за месец до два ке следи статус,, Молбата ви е разгледана со положително становиште,,доколку документите ти се во ред.
И ке чекаш да ти се потпише државјанството,е сега колку се чека зависи од ситуацијата,во моментов има што чекаат 5-6 месеци за потпис.
Може и на проверка од Вицепрезидентот да те стават пред да ти потпишат,тоа никој не знае ,останува да чекаш.Но битно сега те разгледале,и тоа е добра промена.
 
H

Haronmk

Гостин
Сепак мислам дека ќе биде право чудо ако не стават до Нова година сите од дополнителна на финална од протоколот, не пак за тие после протоколот што се...
Пак бавната ја фатија со нас...
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
828
Поени од реакции
784
Најверојатно од денес од финална на положително, крштеница од баба/прабаба, пред еден месец од дополнителна со запирка ми се смена во финална и од денес положително. Интервју Април 2016 год. 10ххх/2015

Јеаааа
 
Член од
15 февруари 2018
Мислења
27
Поени од реакции
44
Член од
1 февруари 2008
Мислења
21
Поени од реакции
31
Денеска промена, Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија, на 12.11.2018 на финална, претходно на дополнителна со запирка, документи прв братучед и доставена потврда од Лазар да се надеваме дека ке биде до нова година со потпишан указ.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom