Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
9 јуни 2017
Мислења
291
Поени од реакции
196
d
I jas sum oktomvri 2016 I se uste sum na dopolnitelna aber si nema za da se smeni[DOUBLEPOST=1544472836][/DOUBLEPOST]
Koi mesec bese na intervju jas bev oktomvri I se uste sum na dopolnitelna zatoa prasuvam za da znam do koi mesec se stignati.pozdrav
dekemvri 2015 godina vo bg ambasada skopje.
 
Член од
8 февруари 2015
Мислења
315
Поени од реакции
298
Член од
19 јуни 2015
Мислења
414
Поени од реакции
623
Пишувајте со што документи сте :)

Претпоставувам дека овие што се ставени на проверка кај вицепрезидента, имаат извадено произход врз основа на тие потврдите, не врз основа на оригинал документи. И покрај тоа што некои после доставиле оригинали

Сепак мислам дека се гледа најпрво врз која основа е изваден произходот

Ќе видиме, јас сум на положително (произход врз основа крштеница од баба) па ќе ве известам што понатаму :)
 
Член од
8 февруари 2015
Мислења
315
Поени од реакции
298
Пишувајте со што документи сте :)

Претпоставувам дека овие што се ставени на проверка кај вицепрезидента, имаат извадено произход врз основа на тие потврдите, не врз основа на оригинал документи. И покрај тоа што некои после доставиле оригинали

Сепак мислам дека се гледа најпрво врз која основа е изваден произходот

Ќе видиме, јас сум на положително (произход врз основа крштеница од баба) па ќе ве известам што понатаму :)
Pa ne ne citas ocigledno i ovoj zoran sega citam.postovi negovi e so krstenica i prethodniot so brat jas so dedo vojnik pa krstenici pa pasos.od sestra.Zasto.pisuvate sto ke vi tekne citajte sto napisale dr
 
Член од
10 јануари 2016
Мислења
43
Поени од реакции
38
Da ama koga se postira i se postavuva prasanje treba da spodelis i informacija kako site dr kade si bil na itervju koja godina si bil dali si bil na dopolnitelna kolku na finalna kolku na polozitelno so sto dokumenti.Ne.si sam so ovoj status od petokot ne redat na proverka
12.10.2017bev na intervju I na zadolzitelna od togas do
Na 02.09.2018 mi se smeni vo finalna,i na 06.11.2018 vo polozitelno.[DOUBLEPOST=1544479108][/DOUBLEPOST]Kolku za vistinska informacija so dvajca prijateli zaedno odime celo vreme kaj niv pisuva proverka od viceprezident I dvajcava se so pasos od brat I sestra Screenshot_20181210-221623_Joy Launcher.jpeg A kaj mene uste stoi vaka statusot a jas sum pomegu niv so brojot ama sum so krstenica od tatko. Screenshot_20181210-111107_Chrome.jpeg
 
Последно уредено:
Член од
28 август 2018
Мислења
134
Поени од реакции
107
Mene mi izgleda deka sega pak pocnaa na proverka da stavaat od tie sto se po mesec dva na polozitelno. Od tie sto se po 4-5 meseci nikoj ne prijavil deka e staven na proverka bez razlika so kakvi dokumenti e. Izgleda tie direktno ke gi resat ili vekhe se reshebi ama ne se vneseni vo sistemot.
 
Член од
4 декември 2018
Мислења
14
Поени од реакции
5
znae li nekoj kaj da nosam original dokument? i dali mi treba molba i sto da pisam u molbata? na intervju feb 2016 i na dopolnitelna od posle mesec dva od togas do den denes. ne se menja statusov a najdov original dokument da prilozam ama neznam kade da go nosam.
 
Член од
10 јули 2018
Мислења
69
Поени од реакции
78
znae li nekoj kaj da nosam original dokument? i dali mi treba molba i sto da pisam u molbata? na intervju feb 2016 i na dopolnitelna od posle mesec dva od togas do den denes. ne se menja statusov a najdov original dokument da prilozam ama neznam kade da go nosam.
Odnesi gi vo MP na gise 3...samo pobrzo
 
Член од
19 ноември 2018
Мислења
6
Поени од реакции
2
Здраво, сакам да прашам дали некој има информација дали е сеуште возможно вадење на бугарски пасош? Разгледував на различни сајтови, па дознав дека е моментално се е стопирано и дека не е возможно. Некој со некоја информација........Фала :)
 
Член од
30 ноември 2018
Мислења
110
Поени од реакции
144
Има ли некој инфо до кај се стигнати 2016 тие што се на дополнителна дали ги разгледуват воопшто
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
735
Поени од реакции
452
Здраво, сакам да прашам дали некој има информација дали е сеуште возможно вадење на бугарски пасош? Разгледував на различни сајтови, па дознав дека е моментално се е стопирано и дека не е возможно. Некој со некоја информација........Фала :)
Devojko ovie menjaat zakoni na tri meseca ne znaat kaj teraat veke ako si zainteresirana posle nova godina apliciraj si sansite ti sse 50-50 inace posrednik ke ti kaze za tebe 100% e sigyrno
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom