Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
9 декември 2018
Мислења
35
Поени од реакции
16
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија
Dali ima nekoj so potpisan ukaz posledniov mesec dena i dali zneate kolku ke cekam eve veke pominaa dva meseci

Послато са TA-1033 уз помоћ Тапатока
 

vik

Член од
12 март 2007
Мислења
47
Поени од реакции
86
nema potpisan ukaz od 19.10.18. eve za edna nedela dva meseci nema potpisan ukaz denes se slusnav so eden lokalen posrednik demek sum zainteresiran da mi ja brka postapkata na posledniot sratus sum polozitelno stanoviste za potpis od viceto veke celi 5 meseci vika si odi normalno sekoj cetvrtok ima sovet so pretsedatelot se sretnav na skali pazi molimte sekoja nedela se potpisuvaat ukazi mu vikam jas gi pratam prepiskite i od 19.10. nema ukaz vika greska si dobro ako sum greska dali se stignati do 5197/2017 neznae da odgovori za geota se ovie posrednicive. Aj da ne vi kazuvam koi glupi selski fori mi gi kaza ako odis so tvoja kola do sofija mozda nemas zelen karton pak ako te stopira policija obavezno 10e tuka kaj mene so dve odenja e taa cena mu vikam druze do svedska so avto sum odel najmalku 15 pati taka da sofija ne e problem vika swedska i bugarja ne e isto sto da vi kazam biser do biser gerdan e toa e.
 
Последно уредено:
Член од
9 декември 2018
Мислења
35
Поени од реакции
16
Kazi be covece, aman ne né drzi vo neizvesnost

Послато са TA-1033 уз помоћ Тапатока
 
Член од
20 септември 2017
Мислења
920
Поени од реакции
1.347
nema potpisan ukaz od 19.10.18. eve za edna nedela dva meseci nema potpisan ukaz denes se slusnav so eden lokalen posrednik demek sum zainteresiran da mi ja brka postapkata na posledniot sratus sum polozitelno stanoviste za potpis od viceto veke celi 5 meseci vika si odi normalno sekoj cetvrtok ima sovet so pretsedatelot se sretnav na skali pazi molimte sekoja nedela se potpisuvaat ukazi mu vikam jas gi pratam prepiskite i od 19.10. nema ukaz vika greska si dobro ako sum greska dali se stignati do 5197/2017 neznae da odgovori za geota se ovie posrednicive. Aj da ne vi kazuvam koi glupi selski fori mi gi kaza ako odis so tvoja kola do sofija mozda nemas zelen karton pak ako te stopira policija obavezno 10e tuka kaj mene so dve odenja e taa cena mu vikam druze do svedska so avto sum odel najmalku 15 pati taka da sofija ne e problem vika swedska i bugarja ne e isto sto da vi kazam biser do biser gerdan e toa e.
Ги нема нешто 2-3 дена посреднициве на форумов, сигурно се координираат за следен чекор мачкање очи.
Иначе му пишувам чат пат на еден посредник, особено кога ќе е ептем посрана работата во Софија за да видам како лаже суши, и онака си читам сеир си фаќам :)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: vik
Член од
14 април 2015
Мислења
110
Поени од реакции
67
Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка, за да представите документ, удостоверјавашт наличието на в'зходјашт б'лгарин, с'гласно изискването на § 2, т. 1 от Доп'лнителните разпоредби на Закона за б'лгарското гражданство. , в срок до 23.03.2018



долго време стои овој статус, предметот е ×10/2016, дополнителни документи пратив но сеуште нема одговор, може ли некој да сподели мислење? што е дополнително потребно, кој е следен чекор? благодарам
 
Член од
26 ноември 2018
Мислења
8
Поени од реакции
4
Preku konzulat vo bitola sum jas. Ako ima toa nekoe vlijanie. Na intervju bev 11.07.2017 pa od konzulat gi pratija dokumentite vo sofija i brojce za proverka na internet mi izleze po nekolku meseci, odnosno na stranata prepiskata e zavedena na 29.11.2017.
i sega sto se slucuva?
Eve I jas bev na intervju 22.11.2017 vo Sofija so dokumenti od roditel i seuste sum na zadolzitelna.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: b.g
Член од
6 декември 2018
Мислења
11
Поени од реакции
14
nema potpisan ukaz od 19.10.18. eve za edna nedela dva meseci nema potpisan ukaz denes se slusnav so eden lokalen posrednik demek sum zainteresiran da mi ja brka postapkata na posledniot sratus sum polozitelno stanoviste za potpis od viceto veke celi 5 meseci vika si odi normalno sekoj cetvrtok ima sovet so pretsedatelot se sretnav na skali pazi molimte sekoja nedela se potpisuvaat ukazi mu vikam jas gi pratam prepiskite i od 19.10. nema ukaz vika greska si dobro ako sum greska dali se stignati do 5197/2017 neznae da odgovori za geota se ovie posrednicive. Aj da ne vi kazuvam koi glupi selski fori mi gi kaza ako odis so tvoja kola do sofija mozda nemas zelen karton pak ako te stopira policija obavezno 10e tuka kaj mene so dve odenja e taa cena mu vikam druze do svedska so avto sum odel najmalku 15 pati taka da sofija ne e problem vika swedska i bugarja ne e isto sto da vi kazam biser do biser gerdan e toa e.
Vo pravo si no nie gi pratime prepiskite
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија
Dali ima nekoj so potpisan ukaz posledniov mesec dena i dali zneate kolku ke cekam eve veke pominaa dva meseci

Послато са TA-1033 уз помоћ Тапатока
Jas cekam veke 5 meseci,da se nadevame deka pred nova godina ke ima iznenaduvanja
 
Член од
5 декември 2018
Мислења
4
Поени од реакции
14
Здраво јас сум нов на форумот имам поднесено 2015 со бројче 85**/2015 на итервју бев 21.01.2016 до 10.2018 ми стоешеовој статус преписката ви е разгледана од совето за граждаство и е врната со дополнителна преглетка од 19 октомври 2018 до 15 ноември ми стоесе овој статус по преписката ви претстои да биде извршен финален експертен преглет пред да биде разгледана од совето по граждаство од 15 ноември до 10 декеври овој статус Молбата ви е разгледана од совето по граждаство с положително становиште претстои издаванјето на указ од вице призидета и од 10 декеври ми се смени овој статус Проверка од вице президета на р. Буграија. Дали некој знае што понатаму фала однапред ?
 
A

andrea85

Гостин
Здраво јас сум нов на форумот имам поднесено 2015 со бројче 85**/2015 на итервју бев 21.01.2016 до 10.2018 ми стоешеовој статус преписката ви е разгледана од совето за граждаство и е врната со дополнителна преглетка од 19 октомври 2018 до 15 ноември ми стоесе овој статус по преписката ви претстои да биде извршен финален експертен преглет пред да биде разгледана од совето по граждаство од 15 ноември до 10 декеври овој статус Молбата ви е разгледана од совето по граждаство с положително становиште претстои издаванјето на указ од вице призидета и од 10 декеври ми се смени овој статус Проверка од вице президета на р. Буграија. Дали некој знае што понатаму фала однапред ?
SO sto dokumenti si>? Na proverka ne se znae kolku ke bide, mesec dva 6 godina...
 
Член од
5 декември 2018
Мислења
4
Поени од реакции
14
SO sto dokumenti si>? Na proverka ne se znae kolku ke bide, mesec dva 6 godina...
Кога поднесов за бг приложив документи од сестра ми таа има бг пред некој 7 месеци поднесов молба и дадов оргинал крштеница од дедо ми
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom