Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Kolku vreme se ceka za da se smeni statusot od zadolzitelen interview pominato 23 noemvri 2017
10-тина месеци. Што би значело дека деновиве би требало да има промена, ако се водиме според случаи наназад.[DOUBLEPOST=1537688873][/DOUBLEPOST]
Има некој аплицирано за туристичка виза за у Америка со паспорта си? Шо е како е?

Фала пуно.
Од пријател што веќе има - релативно лесно, и доби директ 10-годишна виза.

Само, мислам дека тоа во Лондон го направи пошо таму живее. Би требало лесно да оди и преку Скопје, бидејќи не си со МК пасош. Стандард процедура иначе.[DOUBLEPOST=1537689080][/DOUBLEPOST]
Јас сум Македонец бре одроден провокаторе:oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe:

Во графата во бугарскиот пасош ќе пишува БУГАРИН.

Што побргу сфатиш тоа, помалце антика во тебе ќе има.
 
Последно уредено:
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
10-тина месеци. Што би значело дека деновиве би требало да има промена, ако се водиме според случаи наназад.[DOUBLEPOST=1537688873][/DOUBLEPOST]

Од пријател што веќе има - релативно лесно, и доби директ 10-годишна виза.

Само, мислам дека тоа во Лондон го направи пошо таму живее. Би требало лесно да оди и преку Скопје, бидејќи не си со МК пасош. Стандард процедура иначе.[DOUBLEPOST=1537689080][/DOUBLEPOST]


Во графата во бугарскиот пасош ќе пишува БУГАРИН.

Што побргу сфатиш тоа, помалце антика во тебе ќе има.
Да живее Република Македонија,да си останеме Македонци од Македонија,бугарскиот пасош ни е од економски причини и да даде Бог што побрзо да го добиеме и странство да си работиме,благодарност и до братска Бугарија.:oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: b.g
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.183
Поени од реакции
3.154
Кој вадел потврда кај Лазар нека ми пише да го прашам по ПП?
 
Член од
13 декември 2017
Мислења
103
Поени од реакции
338
Интервјуто ми беше пред десетина дена, ме интересира колку одприлика ќе чекам за да добијам указ? Во најдобар случај, дали би било сѐ готово за година дена од сега? Аплицирам врз основа на стари бугарски документи од баба ми кои им ги доставив во оригинал на интервјуто ☺
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Интервјуто ми беше пред десетина дена, ме интересира колку одприлика ќе чекам за да добијам указ? Во најдобар случај, дали би било сѐ готово за година дена од сега? Аплицирам врз основа на стари бугарски документи од баба ми кои им ги доставив во оригинал на интервјуто ☺
Ако се е во ред со документите,околу година и 2-3 месеци би требало да помини до потпишан указ,а за нецела година ќе знаеш дали ти е одобрено од совет.
 

tgdk

Go-Run
Член од
5 април 2017
Мислења
126
Поени од реакции
169
Човеци дајте бе некое инфо за нас од фамозната 2016 што бевме на интервју како пример јас со документ од брат и киснам на дооолнителна...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
341
Поени од реакции
379
Човеци дајте бе некое инфо за нас од фамозната 2016 што бевме на интервју како пример јас со документ од брат и киснам на дооолнителна...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nesi sam druze vo vozot :pijani:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: E2E

tgdk

Go-Run
Член од
5 април 2017
Мислења
126
Поени од реакции
169
Nesi sam druze vo vozot :pijani:
Знам дека не сум ама неам ни никакво инфо...другари тука од Радовиш после мене на интервју со документи од тетки метки со пасошот у рака а ние...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
341
Поени од реакции
379
Знам дека не сум ама неам ни никакво инфо...другари тука од Радовиш после мене на интервју со документи од тетки метки со пасошот у рака а ние...


Sent from my iPhone using Tapatalk
takva ni bila srekata ke si pocekame dur ni dojt redot pak za pregledvejne sea se na red ovie od 2015 dagi ivcistat a kolku ke potrae to nikoj neznae.
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Знам дека не сум ама неам ни никакво инфо...другари тука од Радовиш после мене на интервју со документи од тетки метки со пасошот у рака а ние...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Лани не заебаа,цела година сите ги редеа на дополнителна,дури и тие со стари документи
 

tgdk

Go-Run
Член од
5 април 2017
Мислења
126
Поени од реакции
169
Ако се водиме по тоа кога ти закажале интервју јас се водам со број 107**/2015


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
341
Поени од реакции
379
Ако се водиме по тоа кога ти закажале интервју јас се водам со број 107**/2015


Sent from my iPhone using Tapatalk
jas go znam samo brojot na molbata poso so nego celo vreme se logirvam i proveruvam od samiot pocetok a brojot na prepiskata nego znam, prv pat podadov za proishod oktomvri-noemvri 2015 vo DABC.
 

tgdk

Go-Run
Член од
5 април 2017
Мислења
126
Поени од реакции
169
jas go znam samo brojot na molbata poso so nego celo vreme se logirvam i proveruvam od samiot pocetok a brojot na prepiskata nego znam, prv pat podadov za proishod oktomvri-noemvri 2015 vo DABC.
Е јас прв пат бев јули 2015...па октомври бев да ми закажат интервју за април 2016.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
18 октомври 2017
Мислења
33
Поени од реакции
20
Интервјуто ми беше пред десетина дена, ме интересира колку одприлика ќе чекам за да добијам указ? Во најдобар случај, дали би било сѐ готово за година дена од сега? Аплицирам врз основа на стари бугарски документи од баба ми кои им ги доставив во оригинал на интервјуто ☺
Dali mozi da mi pustish koi se prasanjata za intervjuto
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom