Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 септември 2010
Мислења
34
Поени од реакции
32
cestitki .. samo uste edno da te prasam kolku vreme se ceka ? po sto prasav tuka nekoj mi vika otprilika 2-2.5 god fala ti na odgovor[DOUBLEPOST=1474638106][/DOUBLEPOST]
cestitki .. samo uste edno da te prasam kolku vreme se ceka ? po sto prasav tuka nekoj mi vika otprilika 2-2.5 god fala ti na odgovor
Јас сум од 2013....ама како што има гужва сега за вас новите....секако ќе чекаш отприлика 3 години се заедно(како што прочитав претходно за интервју сега закажуваат за јануари 2018+1 година после интервју и уште некој месец до потпис)
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
breeee i deneska nisto ................ si velev deka denes ke mi se smeni srekata ama uste viceprezidentot gi nema potpisano ukazite........ako nekoj znaj so se slucuva ve molam za odgovor....93**/2013
е налутетесе колку сакате АМА сте стварно досадни секој БОЖЈИ ден овде указот па указот КОГА,знам дека ситуацијата е тешка и неиздржлива ама дајте стварно ви се молам,сте чекале по 5 год. сте прошле сито и решето и сега проблем ви е недела/две,,стварно нема смисла работава...и кога веке ви се спремни куферите до врата мој совет земете авионски карти навреме пред две недели едвај место ми најдоа во авион..со љубов серќен ви пат от ПЕПИБЕ,,кисче,,,поздрав
 
Член од
9 септември 2016
Мислења
11
Поени од реакции
2
е налутетесе колку сакате АМА сте стварно досадни секој БОЖЈИ ден овде указот па указот КОГА,знам дека ситуацијата е тешка и неиздржлива ама дајте стварно ви се молам,сте чекале по 5 год. сте прошле сито и решето и сега проблем ви е недела/две,,стварно нема смисла работава...и кога веке ви се спремни куферите до врата мој совет земете авионски карти навреме пред две недели едвај место ми најдоа во авион..со љубов серќен ви пат от ПЕПИБЕ,,кисче,,,поздрав
abe pepi pepi....jaznajs ona narodnata pogovorka "koga nemal rabota odzata si ja vitkal calmata" ........e taka i nie. Ama pak od drugastrana bratce lugeto se srekni bidejki stignale do nekade odnosno recisi do celta i zatoa se nestrplivi......koga e covek najzeden znajs????? koga ke stigni dobunar.....primer ko je za pozitivni licnosti..... a koga lajnoto znaj da izlezi naednas znajssss.....ko ke stignime do soljata.......zanegativcite......taka da , suma sumarum ovdeka sme na takanareceniot forum na koj mislam deka sekoj ima pravo da sigokaze svoeto mislejne, a nekoj ako nemuse cita.......neka necita.
i so e tolku loso ako spodelis informacija koja ja znaes so nekoj so ne ja znae. Toa vo civiliziraniot svet se vika "pomos". Ajde imaj ubav den i eve ke ti ja ispolnam zelbata povekenema da pisuvam.
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
241
Поени од реакции
122
Od potpisuvanje na ukaz do pasos na raka kolku vreme se ceka ako sve odi preku ambasada ili konzulat
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom