Брак без деца

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Се изнапишав, па се избришав бидејќи суштината е оваа-

Дали ако дознаете дека нема никаква шанса да имате деца, би го напуштиле брачниот партнер?
 

gOJDO

Пациент, неизлечив
Член од
4 јануари 2006
Мислења
1.304
Поени од реакции
20
женет ли си Никола?
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Нема потреба од напуштање!Има доволно деца без родители и зошто да се двајца несреќни кога може да се тројца среќни:wink:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.142
Поени од реакции
34.125
Никола напиша:
Се изнапишав, па се избришав бидејќи суштината е оваа-

Дали ако дознаете дека нема никаква шанса да имате деца, би го напуштиле брачниот партнер?
Не, поглупо нешто нема.

Ти?
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Ја се се мислам дека ова прашање е криво поставено у временска клаузула. :)
Да ме прашаш мене сега, би рекол сигурно: Не бе какво оставање.
Да ме прашаш после десет години, би се замислил и ондак би рекол пак Не.
А да ме прашаш коа ќе си наполнам, здравје боже, 50-60, е ондак се ми се чини дека би рекол ДА.
 

Eko1

Форум Џедај
Член од
20 мај 2005
Мислења
1.579
Поени од реакции
29
NE! Toa ne e pricina za napushtanje na zivoten partner.
Vo deneshno vreme medicinata e dosta naprednata vo aspekti na neplodni mazi ili zeni.... ima veshtacko oploduvanje.... ima poveke opcii.... i sekoja krajnata opcija e usvojuvanjeto..... jas licno mnogu sakam deca... i sekako deka ke napravam sve shto e vo moja mok da gi imam.... a zenata shto ke ja odberam za majka na moite deca..... sepak ke e majka.... dali taa gi rodila prirodno ili veshtacki.... ili sme gi posvoile.... toa ne e bitno...:wink:
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.337
Zenet sum i imam dete.A vo brak vlegov od ljubov,a i deteto go stvoriv od strast i ljubov.Koga bi nemal dete,ili ne bi mozele da imame od X pricini,bi se potrudil da najdam nacin da imame dete(vestacko oploduvanje,ova-ona,neznam so,ne znam kako pa i posvojuvanje),no vo sekoj slucaj toa ne e pricina za razvodi i napustanja na partnerot.Deteto e griza na dvajcata roditeli i analogno na toa i dvajcata treba da se potrudat okolu negovo zacnuvanje bez prefrlanje na vinata na edniot ili drugiot partner.I da e jasno deka problemot e vo edniot partner,mora da se najde resenie,ama zaednicki.Se so ke se napravi sprotivno,ke ja potkopa vrskata(brakot)i neminovno vodi kon razdelbi
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
Ин мај опинион, не би го оставила...Ако стварно партнерот е како што треба... Мислам ако не ме нервира, ако сме немале кризи во бракот и пред тоа... Ако тотално ме исполнува и ако го сакам...А ако сум само онака со него,од навика, а не оди повеќе, па и уште деца да немаме, под итноооо го оставам...Е ТАКА!
 

Dani^^^

Femme fatale
Член од
8 април 2005
Мислења
1.831
Поени од реакции
21
Eko1 напиша:
NE! Toa ne e pricina za napushtanje na zivoten partner.
Vo deneshno vreme medicinata e dosta naprednata vo aspekti na neplodni mazi ili zeni.... ima veshtacko oploduvanje.... ima poveke opcii.... i sekoja krajnata opcija e usvojuvanjeto..... jas licno mnogu sakam deca... i sekako deka ke napravam sve shto e vo moja mok da gi imam.... a zenata shto ke ja odberam za majka na moite deca..... sepak ke e majka.... dali taa gi rodila prirodno ili veshtacki.... ili sme gi posvoile.... toa ne e bitno...:wink:
Најдобриот пост на темава!Кога се земаш со некого не го земаш само за да биде татко/мајка на твоите деца туку и затоа што го сакаш.Ако неможете да имате деца секогаш можете да посвоите.Маж што ќе ме напушти само затоа што неможам да имам деца за мене би бил најголемото ѓубре што постои-тоа не е вистински маж.
 
Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
Dani^^^ напиша:
Најдобриот пост на темава!Кога се земаш со некого не го земаш само за да биде татко/мајка на твоите деца туку и затоа што го сакаш.Ако неможете да имате деца секогаш можете да посвоите.Маж што ќе ме напушти само затоа што неможам да имам деца за мене би бил најголемото ѓубре што постои-тоа не е вистински маж.
da mozev ke ti dadev zeleno ama nemozam:wink:
i ne samo sto ne e vistinski maz tuku i e slabak.
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Се дур на своја кожа не се осети, можеме само празна слама да млатиме.
 

cyberlady

стара чупа
Член од
2 ноември 2005
Мислења
329
Поени од реакции
11
А да си земам јас некој со готова фамилија, па родила не родила...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom