Боречки Вештини

Член од
12 октомври 2011
Мислења
1.942
Поени од реакции
711
zavisi kako ti e gardot ako si so lev gard levata noga napred mavas so desna pojako ako si desnak vo desen gard so desnata noga napred bi trebalo da mavas pojako so levata zavisi i kako mavas udarite na primer kroseto ne treba odozdola da go vadis ako ima poveke sila odozdola megutoa toa ne e pravilno i gore si otvoren cel jas na primer so leva poslabo maam zosto levata noga mi e predna vo lev gard stojam a so desnta koja mi e pozadi pojako zavisi so tek na vreme i aktivno treniranje bi trebalo se pojako i pojsako da mavas i da se naviknes
Не мислев во лев гард,лева нога послаба...и кога е втора,пак е слаба...а со десна ептен јако мавам...

а за тоа што не кревам многу..?
 

bokser_mk

Баксуз
Член од
29 јануари 2012
Мислења
1.361
Поени од реакции
1.820
za mesec dena ne poznavam nikoj sto uspeal da napravi spaga za mesec dena
za toa so ne krevas mnogu treba vreme brat poleka postepeno samo ke si dojde i krevanjeto i snazite udari ne moze odma toa da bilo taka site bi bile sampioni treba treniranje
za diganjeto noze najdobro ti e razgibavanje i spaga da prais a za toa sto mavas so ednata pojaka so ednata poslabo toa e normalno jas 4 godini treniram pa seuste poise snazno mavam so desnata otkolku so levata ne e mozno podednakvo so ista snaga da mavas so dvete race ili noze
 
Член од
12 октомври 2011
Мислења
1.942
Поени од реакции
711
za mesec dena ne poznavam nikoj sto uspeal da napravi spaga za mesec dena
za toa so ne krevas mnogu treba vreme brat poleka postepeno samo ke si dojde i krevanjeto i snazite udari ne moze odma toa da bilo taka site bi bile sampioni treba treniranje
za diganjeto noze najdobro ti e razgibavanje i spaga da prais a za toa sto mavas so ednata pojaka so ednata poslabo toa e normalno jas 4 godini treniram pa seuste poise snazno mavam so desnata otkolku so levata ne e mozno podednakvo so ista snaga da mavas so dvete race ili noze
Повеќе ме плаши тоа што ми е по тромава деснава рака и лева нога...али добро чим така викаш,да не се бедирам за џабе..:D
 
Член од
24 јуни 2009
Мислења
310
Поени од реакции
124
што мислите има ли ограничување во годините за да се
започне со боречки спорт? На која возраст најубаво би било
да се почне?
 

bokser_mk

Баксуз
Член од
29 јануари 2012
Мислења
1.361
Поени од реакции
1.820
што мислите има ли ограничување во годините за да се
започне со боречки спорт? На која возраст најубаво би било
да се почне?
nema nekoja starosna grancica za pocnuvanje na ovoj sport
megutoa sto porano tolku podobro sepak jas mislam deka poveketo MMA atristi se vo najdobra forma vo 28 - 32 godini toj period no ne mora da znaci eve na primer randy couture ima 4 i neso godini a seuste se bori .... a najdobro e da pocnes od mal da treniras
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
што мислите има ли ограничување во годините за да се
започне со боречки спорт? На која возраст најубаво би било
да се почне?
Ако нешто сакаш да го правиш не прашувај мислење од другите.. Запиши се одма на тренинг никогаш не е касно..
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Тренирам џит кун до долго време, и сватив дека е слично со мма, многу слично што речиси и го мешаат, пошто има и граплинг, бокс и кикбокс што има и некој си подкомбинации како стритфајт и слични борби со посебни и договорени правила. Добро е што ги имаме тие услови што ги имаме, но сепак највеќе знаење добиваме од добрите тренери кои ги имам :) :)
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.450
Поени од реакции
1.784
Тренирам џит кун до долго време, и сватив дека е слично со мма, многу слично што речиси и го мешаат, пошто има и граплинг, бокс и кикбокс што има и некој си подкомбинации како стритфајт и слични борби со посебни и договорени правила. Добро е што ги имаме тие услови што ги имаме, но сепак највеќе знаење добиваме од добрите тренери кои ги имам :) :)
Ти си тренирал ММА а не ЈКД.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom