Болви и крлежи

Член од
21 декември 2018
Мислења
161
Поени од реакции
68
Дали има некој искуство со болви во домот? Не чувам никакво домашно милениче, меѓутоа како за беља пред да одиме на одмор една мачка се имаше омачено кај мене во гаража со повеќе мали мачиња и ми беше жал да ги бркам, дури им ставив и млеко... Кога се вратив од одмор без да заприметам се наполнила цела шупа со еден куп болви, имам 5 годишно дете, си играло и најверојатно му се имаат закачено по алишта и на него и ги внесол дома... По нозете е цел искасан и он и јас, меѓутоа што е најтрагично гледам дека има болви и низ цела куќа... Ме интересира како би можел најбрзо да се спасам од нив ...?
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.626
Поени од реакции
6.030
Дали има некој искуство со болви во домот? Не чувам никакво домашно милениче, меѓутоа како за беља пред да одиме на одмор една мачка се имаше омачено кај мене во гаража со повеќе мали мачиња и ми беше жал да ги бркам, дури им ставив и млеко... Кога се вратив од одмор без да заприметам се наполнила цела шупа со еден куп болви, имам 5 годишно дете, си играло и најверојатно му се имаат закачено по алишта и на него и ги внесол дома... По нозете е цел искасан и он и јас, меѓутоа што е најтрагично гледам дека има болви и низ цела куќа... Ме интересира како би можел најбрзо да се спасам од нив ...?
Оди кај ветеринар, тој ќе те упати. Во секој случај, те чека сериозна работа.
Инаку, ако станува збор за Неопитроид, јас би го земал оној, во течност.
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.930
Поени од реакции
2.521
Neopetroid Alfa, ke ti kazat ili vo veyerinarna ili vo zemjodelska kako se rastvara. Ke go resis problemot sigurno.
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.718
Поени од реакции
1.983
Бев и на ветеринар и во земјоделска ... Во земјоделска ми препорачаа Neopetroid Alfa, а на ветеринар за внатре исто ми препорача Neopetroid Alfa, а за надвор низ двор и во шупите Етиол мислам дека се викаше, многу смрди и остава бело... Сабајлево испрскав низ цела куќа и во двор и шупи, цел ден не сме биле дома само отворив прозорите на кип да се луфтира едно 5-6 саати од кога испрскав, вечерва ќе преспиеме кај мојте па утре ќе видиме како ќе биде ...
Се надевам внатре дека нема да има веќе, а шупата сум во план за неколку дена пак да ја испрскам, а до тогаш да седи затворена ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom