Болви и крлежи

Член од
16 декември 2012
Мислења
1.519
Поени од реакции
1.062
Fala vi mnogu za odgovorot. Dali moze da se spie vo sobata?? Dali treba posle prskanjeto da se mie sve? Strav mi e. Imam malo bebe a nemam kade da odam da spijam!
http://moj.pet-centar.hr/Pitajte-nase-veterinare-Macke/Borba-protiv-buha-i-Neopitroid-Alfa-sredstvo-za-dezinsekciju-5944.html[DOUBLEPOST=1493648894][/DOUBLEPOST]Прсканото не би требало да се мие, за да делува отровот. Бидејќи живеам надвор од град, а тука има поинакви бубачки од градските, секоја пролет прскам по ивиците на подот и на плафонот. До сега не сум проветрувал нешто посебно и, не ми пречело за спиење.
Ме буниш бидејќи имаш бебе. Побарај на интернет или пиши му на производителот, да ти даде насоки
 
Последно уредено:
Член од
19 декември 2013
Мислења
235
Поени од реакции
152
Дечки помош
Имам мачорче и во последно премногу шета и се полни со болви. Го чистам со неопитроид, го капам, али повторно фаќа. Еднаш му ставив и ампула али никаков резултат немаше. Е сега сакам пак да пробам, така да која би ми ја пропрачале за најефикасна? Како се става, рутуал некој пред да му ја ставиме, дали да го пазиме да не се лижи на тоа место и сл? :D

Исто такаа, втор голем проблем е тоа што и дома имаме болви, моите скренаа кога видоа. Средство ефикасно за да се оттарасиме од нив испробано ефикасно? Полудев:place:
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
31.900
Поени од реакции
36.461
Дечки помош
Имам мачорче и во последно премногу шета и се полни со болви. Го чистам со неопитроид, го капам, али повторно фаќа. Еднаш му ставив и ампула али никаков резултат немаше. Е сега сакам пак да пробам, така да која би ми ја пропрачале за најефикасна? Како се става, рутуал некој пред да му ја ставиме, дали да го пазиме да не се лижи на тоа место и сл? :D

Исто такаа, втор голем проблем е тоа што и дома имаме болви, моите скренаа кога видоа. Средство ефикасно за да се оттарасиме од нив испробано ефикасно? Полудев:place:
Прашај го ветеринарот дали ампулата Фронтлајн е само за кучиња или и за мачки, или дали евентуално има на Фронтлајн ампула за мачки. Моето куче со една таква ампула е покриено цела година. И никако немој со Неопитроид, можеш само да го отруеш.
 
На врв Bottom