Бесплатна забава?

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.204
Поени од реакции
34.441
Па добро бе, ретко кој има пари за да излегува по кафичи и дискотеки во денешно време. Зошто агенцијата за млади и спорт (или некој друг...) едноставно не закупи еден простор кај што ќе може да излегуваат младите бесплатно... Нека се организираат забави, нека има караоке, нека пејат тие што имаат желба, а нека пуштаат музика тие што животна желба им е да станат DJ-и. И онака паркот беше бедна опција, а веќе и нема да биде дозволено да се шеткаат младите таму.

Зошто да не би функционирало? Нека се одржуваат забавите секој викенд со различна програма, нека добијат на популарност забавите... Па сигурно ќе „капне” и некој од поголемите спонзори кои би „точеле” пијалаци по ефтини (гага) цени.

Требаше да најдат некоја соодветна „компензација” за паркот... Вака ептен ќе почне да ги фаќа сафра младите.
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.213
Поени од реакции
935
Џабе бесплатен влез кога пак тоа ќе го ”напикаат” во нешто друго, пр. поскапи пијалаци или нешто слично. Инаку бесплатни забави се ОК, на пр. ако се организираат еден викенд пр. ретро-хитови, друг р-н-б, трет техно-вечер и така нешто.
Ама сепак мислам дека пак ќе најдат начин за да ти ги земаат парите!
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.204
Поени од реакции
34.441
Тоше напиша:
Џабе бесплатен влез кога пак тоа ќе го ”напикаат” во нешто друго, пр. поскапи пијалаци или нешто слично. Инаку бесплатни забави се ОК, на пр. ако се организираат еден викенд пр. ретро-хитови, друг р-н-б, трет техно-вечер и така нешто.
Ама сепак мислам дека пак ќе најдат начин за да ти ги земаат парите!
Ме читаш ли мене?
Ти викам, ако се изрекламира и ако се дигне голема фама околу тоа, нормално дека ќе улетаат спонзори како Скопска пивара, кои би биле на сите плакати (и реклами), а за возврат ми давале „гага“ (многу поефтини) пијалаци.

Абе идеа има еден куп, али нема кој да ги реализира. :(
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.213
Поени од реакции
935
Acid напиша:
Ме читаш ли мене?
Ти викам, ако се изрекламира и ако се дигне голема фама околу тоа, нормално дека ќе улетаат спонзори како Скопска пивара, кои би биле на сите плакати (и реклами), а за возврат ми давале „гага“ (многу поефтини) пијалаци.

Абе идеа има еден куп, али нема кој да ги реализира. :(
Добрата самовила ќе ги реализира ако не друг
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Добра идеја е ама многу тешко остварлива барем кај нас.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.204
Поени од реакции
34.441
Caligula напиша:
marketingot mora nekako da se naplati :)
Реклами на радио емисии и телевизии (демек поддржано од „блабла”) - за возврат на забавите би се „трубело” со имињата на тие што ја поддржуваат и учествуваат во организацијата, плакати со нивни рекламни пораки и слично...:coffee:

Лесно е бе.. Само никој нема желба да направи таков проект кој би бил ефтин за сите и би работел на принцип „на ти го - дај ми го”.
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
Капитализам е ова бе не заебаајте. Плати па клати.

Ништо нема баспари сем промоција. И така и ќе биде.
 
Член од
12 јануари 2006
Мислења
60
Поени од реакции
1
Идејава некако социјалистичка, но сепак со оглед на тешката економска и социјална состојба во нашата држава, прифатлива.
Причината заради која се согласувам е тоа што знам многу млади интелегентни и забавни луѓе кои се приморани да се држат во затворен, свој, круг. Нема социјализација, нема комуникација.
Интернет, мисловна именка.

Само една забелешка, во провинција се далеку попотребни вакви работи.
 

436053

Consigliere
Член од
19 декември 2005
Мислења
860
Поени од реакции
68
Inace ja imav ideja da napraam neso vakvo neso u Dojran,ama na mestoto za koje vo detalniot urbanisticki plan pisuva "mesto za rekracija na mladinata",i mesto vo koje ja uste od kopilj sum iskacal,i kaj sto tatko mi iskacal i prael zurki,go naprija mesto vo koe navodno ima skola za angliski,a ustvari e stab na nekoja partija.
A inace se bese dogovoreno da se prai,najdov i oprema,i DJ,i se,arno ama jebiga
 
Член од
18 јануари 2006
Мислења
176
Поени од реакции
0
WHAT ????

ZAREM MILITE DEKA KAJ NAS BI USPEALO TAKVO NESTO ? TOA NE BI LICELO NA NISHTO.NO EVE DA RECEME DEKA KE SE OTVORI TAKVA DISKOTEKA ! I SHTO POSLEM ? ZAREM MISLITE TOA KE IDRZI DOLGO ? ZAREM MISLITE DEKA TAMU KE BIDE SE VO RED, I NEMA DA IMA SEKOJDNVNI INCIDENTI ?:costumed1
 
Член од
2 ноември 2005
Мислења
85
Поени од реакции
1
100% ке има инциденти а и ако биди бесплатен влез ке има секакви луге па така да нема на секој да му биде сеедно со кој седи и ке пропадни за брзо.добра е идејата ама мислам дека кратко би траела
 

Konstantin

Филозоф
Член од
6 мај 2005
Мислења
244
Поени од реакции
0
Abe fino si go smislil ova.
Ova e mnogu slicno na javni kujni, javni peralni, javni prenokista, se za onie koi nemaat.
Ali nekoj kaza gore kapitalizam e ova(ili taka se maftame megu sebe) kolku pari tolku muzika.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
maher напиша:
100% ке има инциденти а и ако биди бесплатен влез ке има секакви луге па така да нема на секој да му биде сеедно со кој седи и ке пропадни за брзо.добра е идејата ама мислам дека кратко би траела
A таму кај шо се плаќа нема "секакви луѓе" и инциденти?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom