Барам информации за лечење од рак на бели дробови

Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.860
Мислев дека споделеното од Ѓоко ке се осуди пошто беше поразлично од фазонот хемотерапија и лекови за умртвување на мозокот и вистинското лице на најтешката болест... Сепак е во поблага форма од она што јас појма немам со кој памет го споделував на овие теми се со цел на некој да му стане јасно што и како е. Не е битно. Не барам никакво враќање на мислења. И ке заборавев да напишам AlternativeF некако имево не ти се поклопува со ставовите ти "A" незнаеш и не прифаќаш од алтернатива. Со среќа. :) :toe:
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
2
Поени од реакции
0
Koga stanuva zbor za rak na beli drobovi, dali hemoterapijata pomaga?
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Koga stanuva zbor za rak na beli drobovi, dali hemoterapijata pomaga?
На крајот, се зависи од видот на канцер, како и од самиот пациент (меѓу другото, дали и какви има останати здравствени состојби).
Нешто гуглав, еве ти од ВБ: About chemotherapy for lung cancer и овде имаш доста информации зависно од видот и стадиумот на канцерот Lung Cancer 101.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
За две години до кој стадиум би бил ракот?
 
Член од
16 февруари 2019
Мислења
5
Поени од реакции
2
Samo kvalitetno maslo od kanabis. Jas najdov care i mojot roditel e ziv i zdrav i posle tri godini od lekuvanjeto so ova maslo i voopsto nema tragi od kancerot.
 
Член од
29 декември 2019
Мислења
6
Поени од реакции
2
Што мислите за матичен млеч и мед дали нешто може да наштети на хемотерапијата?
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
Не стагнирај само во Македонија, испраќај веднаш писма со наодот преведен на англиски јазик и по поголеми клиники во земјите на Европа и САД, Русија би ти ја препорачала луди се имаат доста алтернативи они:smir:
И нормално храброст и издржливост во овие ситуации, и не шетајте многу по бајачки гатачки, само време ќе изгубите.. :(

Послушај ме за ова со Русија, знам за една клиника горе јужно се наоѓала во Русија кои лечат канцер на спесифичен начин... ако сакаш детели како се спроведува истото кажи ќе ти пишам по пп:smir:
за која клиника зборуваш
 

Kajgana Shop

На врв Bottom