БАРАМ СРЕЌЕН БРАЧЕН ПАР!

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.698
Поени од реакции
19.727
Ете кој ја онадел кокошката, а не бил петелот....
Се додека се замарате со вакви фикс прашања никад нема ни среќа да најдете, јбга незначи дека ако си во брак под дифолт си несреќен, ако вие малку помлдата генерација ве боли кур за се живо диво, епа сори има сеуште луѓе кои знаат да сакаат и да си се ценат, било тоа во брак или врска, и ако не си видел среќен брачен пар, тогаш си слеп очигледно, јас секој ден гледам, незначи дека е се розево, но не е и факинг блек хол.. ојачајте се малку на емоционален план, станете малку емпати,може и ќе ви се врати осетот за сопствената среќа со тоа може ќе ја видите и туѓата.
 
S

Shellshock nam67

Гостин
Ете кој ја онадел кокошката, а не бил петелот....
Се додека се замарате со вакви фикс прашања никад нема ни среќа да најдете, јбга незначи дека ако си во брак под дифолт си несреќен, ако вие малку помлдата генерација ве боли кур за се живо диво, епа сори има сеуште луѓе кои знаат да сакаат и да си се ценат, било тоа во брак или врска, и ако не си видел среќен брачен пар, тогаш си слеп очигледно, јас секој ден гледам, незначи дека е се розево, но не е и факинг блек хол.. ојачајте се малку на емоционален план, станете малку емпати,може и ќе ви се врати осетот за сопствената среќа со тоа може ќе ја видите и туѓата.
јас пак последно време гледам како така среќните бракови настрана си шврлаат особено една колешка што има 2 деца и сака дундето и на страна си тера бизнис (n)
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.698
Поени од реакции
19.727
јас пак последно време гледам како така среќните бракови настрана си шврлаат особено една колешка што има 2 деца и сака дундето и на страна си тера бизнис (n)
Ако одиме во крајности, и во јајцето влакно ќе најдеме не?
 
S

Shellshock nam67

Гостин
Ако одиме во крајности, и во јајцето влакно ќе најдеме не?
зборот ми е дека и бракот не е светост се повеќе има прељуба не можеш а да не ја забележиш посебно што сега и жените се порамноправни со мажите во тој поглед интересна. баш ме интересира твое гледиште се сега браковите во криза ако земеме во факт дека скоро пола главна причина им е изневерувањето
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.698
Поени од реакции
19.727
зборот ми е дека и бракот не е светост се повеќе има прељуба не можеш а да не ја забележиш посебно што сега и жените се порамноправни со мажите во тој поглед интересна. баш ме интересира твое гледиште се сега браковите во криза ако земеме во факт дека скоро пола главна причина им е изневерувањето
Е добро де, никаде не реков дека е светост и незнам што, но неможеме да одиме во крајности и да кажеме генерално дека сите што се во брак се жими куров среќни?! така ?, кажав и погоре не е се само љубовта, тука имаш почит еден кон друг, убавината да се разбудиш до човекот што го сакаш е незаменлива па макар тоа да трае и 3 години јбга, ништо не е вечно и незаменливо, затоа само среќните моменти се паметат, се друго е минливо како сон.
 
S

Shellshock nam67

Гостин
Е добро де, никаде не реков дека е светост и незнам што, но неможеме да одиме во крајности и да кажеме генерално дека сите што се во брак се жими куров среќни?! така ?, кажав и погоре не е се само љубовта, тука имаш почит еден кон друг, убавината да се разбудиш до човекот што го сакаш е незаменлива па макар тоа да трае и 3 години јбга, ништо не е вечно и незаменливо, затоа само среќните моменти се паметат, се друго е минливо како сон.
а шо пиша пре некој ден ти текнува со 70 посто до шо е а :icon_lol:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.698
Поени од реакции
19.727
а шо пиша пре некој ден ти текнува со 70 посто до шо е а :icon_lol:
Па е, ја пак си стојам на тоа, арно ама со човекот што си го сакам а не како твојот погоре случај да ми шета ова што е... и затоа среќна се будам насабајле де :icon_lol:
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Ајде од брачен пар отиде дискусијава у сасвим друг правец :D
 

B. Boop

Princ: Најозбилна...
Член од
19 мај 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
262
јас пак последно време гледам како така среќните бракови настрана си шврлаат особено една колешка што има 2 деца и сака дундето и на страна си тера бизнис (n)
Ти најверојатно во последно време и си се заинтересирал за такви релации, пошто ја одамна знам дека ова не е модрена појава. Стојна со комшијата Митре на сеното во шталата не ќе да е баш од скоро. ;)
 
S

Shellshock nam67

Гостин
е сега да се разбереме ако наидам на некоја убава и ако е во брак ако сака не се одбива грев на господ се прави :), шала на страна ама шо знам и да не сакаш се приметува едноставно ма колку да саккат да се кријат емоциите те одаваат :drk:
 

Sandra

wicked
Член од
24 август 2005
Мислења
1.490
Поени од реакции
224
Ja se znam so eden sreken brachen par :)
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
515
Поени од реакции
22
Нема вакво нешто, додека не истрошат парите од свадбата се среќен брачен пар, после тоа ... :)))
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Ja se znam so eden sreken brachen par :)
Го имаме победникот, добиваш разговор со легендата што отворил ваква тема за да кажеш што е апчиња луѓето треба да пијат за да се во среќен брачен пар
 

Sandra

wicked
Член од
24 август 2005
Мислења
1.490
Поени од реакции
224
Го имаме победникот, добиваш разговор со легендата што отворил ваква тема за да кажеш што е апчиња луѓето треба да пијат за да се во среќен брачен пар
A kaj rekof deka treba apchina za toa? Pred takvo kazuvanje razmisli malku.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom