БАРАМ СРЕЌЕН БРАЧЕН ПАР!

Noorotic

пецач на риби
Член од
22 февруари 2011
Мислења
892
Поени од реакции
383
млад брачен пар бара нива
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Абе се такви теми која од која по легенда, постои ли поштена девојка, има ли среќен брачен пар...која е следна ....
Богами се такви се во последно време темиве
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
Абе се такви теми која од која по легенда, постои ли поштена девојка, има ли среќен брачен пар...која е следна ....
Како да најдам поштена девојка за среќен брак?
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
Во прв момент кога го видов насловот си помислив авторот бара среќен брачен пар-за тројка!:pos:

No hard feelings man.

ОТ:Инаку да,има среќни парови,мада не се толку чести како оние од пред 20-30 години,а и порано.Јас лично не сум против брак,и ако сакам да стапам во брак тоа да биде со девојката која ја сакам и за која сметам дека вреди да се помине животот до крај со неа,да биде врската искрена и неоптоварена со лаги.
 
T

Tetro

Гостин
Во прв момент кога го видов насловот си помислив авторот бара среќен брачен пар-за тројка!:pos:
И не си единствениот. :icon_lol:
Поточно, јас помислив на четворка у различити комбинации, оти одамна забега светот и враќање му нема.

Барам среќен брачен пар , кои се заедно повеќе од една година ... за да се уверам дека постои такво нешто !
не озбилно постои такво нешто? :cautious:
он: Има, брате. Тргни во обиколка по источна Македонија. Секоја втора куќа каде има старци (60+), живеат сложно и имаат исполнет живот/секс. Посебно по селата. Дали го заборави дедо Столе? :) Кај некои пак, кои прерано ќе останат сами, тука е и животинското царство.
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
не си фраер ако не го дадеш ова во некој весник :D мислев на насловот
 
S

smexy

Гостин
Се дешаа.Ја на пример,или ќе основам таков брак,или не основам.А ќе основам и ќе бидам awesome husband+father.
Не се занесувам.
На моите деца ќе им викаат леј брат татко ти на 45 години пичи старка шреда ко луд игра меџик али ипак жена му е gawdess.
 
А

Анноун

Гостин
кога го видов насловот на темата , мислев дека авторот бара Среќен брачен пар за да му донираат сперма . Нели ако е среќен бракот , и спермата била боља :)
 
Член од
13 март 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
1.989
Немора да се во брак за да бидат среќни, што менува лист-хартија каде што пишува дека се венчани ?! Според мене тоа не менува ништо.
Двајца кои што живеат заедно, се сакаат и можат да се поднесат еден со друг, не им треба брак :)
И тоа е доволно :)
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
кога го видов насловот на темата , мислев дека авторот бара Среќен брачен пар за да му донираат сперма . Нели ако е среќен бракот , и спермата била боља :)
Тоа беше за телињата по халал стандард, ако не се малтретирани за време на одгледувањето и среќно заколени без трауми даваат подобро месо, не знам дали има слична теорија за спермата.

Јас ги гледам кај мене дома, менуваат расположение како морзеова азбука секој ден, среќни..несреќни..среќни, среќни..несреќни.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Барам среќен брачен пар , кои се заедно повеќе од една година ... за да се уверам дека постои такво нешто !
не озбилно постои такво нешто? :cautious:

Пошто денеска се обидував од петни жили да се сетам на некој среќен исполнет и функционален брак... до мене ли е?
Пошто јети и неси поверојатно ќе ги сретнам него ли среќен брачен пар.
Ако не се пријават овде парови што мислите како да ги барам?
Детективи?
Интерпол?
Конгресна комисија?
МВР?

Морам да се уверам дека постои такво нешто ... морам
Можеби и не знаеш дека си среќен, побарај некој другар или некој од форумот (ќе ти пратам тел. број на ПП) некое време да го завземе твоето место на маж во бракот а ти гледај отстрана, и мислам дека ќе сватиш дека отсрана гледано се изгледа во ред, среќа, радост, возбуда, див секс..... и самиот себеси ќе си речеш “Па јас сум бил среќен!“
Значи то е само до она како и од кој агол ја гледаш ситуацијата
 

Kajgana Shop

На врв Bottom