Атлетика, Рио 2016

  • Креатор на темата Џонтра Волта
  • Време на започнување

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.260
Поени од реакции
17.941
Мажите може пак да фејлнат на 4х400...И скокот ќе биде интересен, сите се мизерни, секој може да победи ☺

Sent from my Lenovo A5500-F using Tapatalk
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
1.786
Поени од реакции
774
Да глеаше на ББЦ со експерти коментатори немаше да го поставиш прашањево јер кажаа дека Неста Руни Картер паднал на допинг тест и дека од федерацијата на Јамајка маме ќе му ебале пошто може ради него да им го одземат медалот од прошлата ОИ.

Иначе криво ми е што им допуштија на Американките да ја репризираат својата трка а и они ја заебаа штафетата во квалификациите, нек се гонат.

Едини начин да ги тепаат Јамајка у спринт е да ги бомбардираат, мислам дека и после Болт ќе доминираат овие повеќе од Америте.[DOUBLEPOST=1471691098][/DOUBLEPOST]Фала им на МТВ што дадоа снимка од атлетикава, сум заспал ноќеска, ќе пропуштев можда „најубавиот“ дел:НовоЗеландкава што освои бронза, бреј какво крцкалче 19 години... :ljubove:
Eliza McCARTNEY. Milina da ja gleda chovek, sekogash nasmeana, pribrana, deluva skromno a i fizichki privlechna. Nejzinoto vreme doagja
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.260
Поени од реакции
17.941
Дадоа шо дадоа од скокот во височина и после тоа баталија :)
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Лелелелел Кипроп и Квемои цццц 2 недели леб не би им дал да јадат за ова. Со стап би ги тепал.
Американец умрен освои 1500 метри, се ближи крајот.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
3.505
Поени од реакции
6.231
Фала богу, не можам овие рахитичниве од Кенија да ги гледам.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
3.089
Поени од реакции
2.823
Crnci eksperti, sto mislite, ja utnaa taktikata Kenejcite na 1500m?[DOUBLEPOST=1471738480][/DOUBLEPOST]
Лелелелел Кипроп и Квемои цццц 2 недели леб не би им дал да јадат за ова. Со стап би ги тепал.
Американец умрен освои 1500 метри, се ближи крајот.
Ke gi gagja onoj so kopjeto. Retko polnicok covek od Kenija.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.260
Поени од реакции
17.941
Crnci eksperti, sto mislite, ja utnaa taktikata Kenejcite na 1500m?
Кипроп беше заглавен у гужва скоро цела трка, кога влегоа у последниот круг се избутка со еден за подобра позиција, хаос беше...А Квемои се зезна со падот.
А и мерак ми е за Цeнтровиц, цело време е во финалиња и во најдобрите на Дијаманска Лига, никако да ја освои или злато да земе, се со бронзи и сребра се занимава.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
3.505
Поени од реакции
6.231
Ако Семења е машко тогаш бронзената Кенијка што е? Нилски Коњ
 
На врв Bottom