Апчиња (Витамини)

Член од
11 февруари 2009
Мислења
986
Поени од реакции
991
Цената на шипингот ја пишуваше ли на кутијата или само вкупната сума на производите?
Пред една недела ми стигна пратка од кај нив, на кутијата ја пишуваше само цената на продуктот без шипингот.
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.814
Поени од реакции
2.364
Preporaka za magnesium citrat? Kaj nas vo zegin prasuvav se e oksid. I dokolku go ima vo oblik na prasok super bi bilo.
 
Член од
14 јануари 2015
Мислења
7.002
Поени од реакции
10.718
Preporaka za magnesium citrat? Kaj nas vo zegin prasuvav se e oksid. I dokolku go ima vo oblik na prasok super bi bilo.
Во Зегин мислам дека им е цитрат тој на Natural Essentials (така нешто се вика со жолта боја паковање).
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
17.614
Поени од реакции
16.755
Член од
19 март 2011
Мислења
1.364
Поени од реакции
2.504
Preporaka za magnesium citrat? Kaj nas vo zegin prasuvav se e oksid. I dokolku go ima vo oblik na prasok super bi bilo.
На Health Aid магнезиумот ти е во таква форма и е доста ефикасен...
Провери си во аптека цена дали ќе ти одговара.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
14.445
Поени од реакции
9.162
Се наговестува грип, не се вакцинирав ( не смеам), па сега барам алтернативна заштита...Респиваксот го завршив пред 10 дена...
Кој има сознание и искуство околу Алое Гел ??
Дали вреди да се даде повеќе пари за ало гел на ФОРВИТА или може да се помине поефтино во аптеки, исто американски алое гел( Тексас) ???
2. Има ли некој сознание околу бенефитот на Имунофан спреј за нос ??
Би ми користеле ампули Имунофан, ама нема услови кај нас треба искусен лекар а и транспорт на ампули од Блгарија во фриз...
3. Може и предлог некоја друга алтернатива..
Е сега, на времето, некаде читав дека најсилен грип фаќаат црвените, а кај жутите, мрсулави кој се стално настинати и имаат антитела на настинка вирусот на грипот не влегува длабоко ??
 
Член од
28 јуни 2014
Мислења
705
Поени од реакции
680
Некој да сподели искуство ако порачувал со DHl express преку iHerb за колку време стигнува пакетот и дали е можно да ти пресметаат од DHL кај нас некакви дополнителни давачки(нешто како престој на и сл.)?
Инаку пратката е 48.5 долари а ДХЛ шипингот 15.33 тс цената е во нормала и нема да пресметаат данок и царина.
 

sleekmakeup

Queen of the South
Член од
14 ноември 2014
Мислења
105
Поени од реакции
34
Некој да сподели искуство ако порачувал со DHl express преку iHerb за колку време стигнува пакетот и дали е можно да ти пресметаат од DHL кај нас некакви дополнителни давачки(нешто како престој на и сл.)?
Инаку пратката е 48.5 долари а ДХЛ шипингот 15.33 тс цената е во нормала и нема да пресметаат данок и царина.
Секако дека е можно. 1500+ денари ќе треба да им платиш на ДХЛ.
Толку ли ти се брза?
 
Член од
28 јуни 2014
Мислења
705
Поени од реакции
680
Секако дека е можно. 1500+ денари ќе треба да им платиш на ДХЛ.
Толку ли ти се брза?
Ако треба да им платам толку,тогаш не ми се брза :icon_lol: Прашувам пошто разликата со обична пошта и DHL е околу 4 долари и не е многу според мене во случај да стигне за 7 дена.Ќе почекам....
Фала ти на одговорот
 

sleekmakeup

Queen of the South
Член од
14 ноември 2014
Мислења
105
Поени од реакции
34
Ако треба да им платам толку,тогаш не ми се брза :icon_lol: Прашувам пошто разликата со обична пошта и DHL е околу 4 долари и не е многу според мене во случај да стигне за 7 дена.Ќе почекам....
Фала ти на одговорот
И јас чекам пакет, за 5-6 дена ми стигна во Германија со вторава опција. Па сега да видиме за колку време ќе стигне мкд.
 
Член од
28 јуни 2014
Мислења
705
Поени од реакции
680
И јас чекам пакет, за 5-6 дена ми стигна во Германија со вторава опција. Па сега да видиме за колку време ќе стигне мкд.
Кај мене обично пристигнува за 8-9 дена од Германија.Ако си од Скопје 1 ден порано:)
 
Член од
14 јануари 2015
Мислења
7.002
Поени од реакции
10.718
Како е ситуацијата со iherb последниве 2 недели, стигаат нарачките?
И дали има нешто измени околу царина и данок за 2020?
 
Член од
28 јуни 2014
Мислења
705
Поени од реакции
680
Како е ситуацијата со iherb последниве 2 недели, стигаат нарачките?
И дали има нешто измени околу царина и данок за 2020?
Јас порачав на 15.03 и од 16.03 пакетот стои заглавен во Melrose Park, IL, US.
Инаку до сега требаше да биде во авион за Германија така да има забавување.
Од оваа година не царинат мали пратки до 90 евра.
 
Член од
28 јуни 2014
Мислења
705
Поени од реакции
680
Јас порачав на 15.03 и од 16.03 пакетот стои заглавен во Melrose Park, IL, US.
Инаку до сега требаше да биде во авион за Германија така да има забавување.
Од оваа година не царинат мали пратки до 90 евра.
UPDATE
Од вчера,19.03 за пакетот пишува дека е IN TRANSIT TO DESTINATION COUNTRY(веќе е во авион би требало да стигне во Германија за 5-6 дена).Значи си работат но можеби ќе има забавување од неколку дена за разлика од порано.
 
На врв Bottom