Антена 5 компилации

  • Креатор на темата Паган-др
  • Време на започнување
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.062
Поени од реакции
767
Најдов некои од компилациите случајно, има заинтересирани да ги пишам имињата на песните?
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
8.932
Поени од реакции
21.432
Најдов некои од компилациите случајно, има заинтересирани да ги пишам имињата на песните?
Сега ја гледам темава. Пиши ги ако ги имаш тие 3-4 цд-а латино и едното со реге.
Тие со латино памтам дека ги имаше со портокалов, зелен, жолт и црвен омот, а регето беше класика со тробојка зелено - жолто - црвена.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.521
Поени од реакции
17.860
Како видеово има волку малку прегледи не ми е јасно. Antenna power-play

 
Ф

Флеш

Гостин
најлошо радио е ова, оток со реклами и едни исти песни.
Секое радио е исто ако праиме во македонија . Да не сакаш Спортско .... ТИНК .... Резултатот останува 2:0 :LOL: :гомце:

Идеме општо муабет . Почнав антена,транзитирав на сити,па Накси радио па сеа само Бубамара .... Онака бубамара ми е баланс ..
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.666
Поени од реакции
7.446
најлошо радио е ова, оток со реклами и едни исти песни.
Не може да се каже дека Антена 5 е најлошо радио. Они мислам се радио кое воведоа модерен стил на радио во Македонија. Точно дека има некој работи што се оток и песните секој ден исти ама пак некако си држат до стилот во кој се препознатливи.

Малку ме нервира што глумат како да се странско радио па некој од водителите го имаат тој англиски акцент и изговор на зборење во емисиите.
 
Ф

Флеш

Гостин
Не може да се каже дека Антена 5 е најлошо радио. Они мислам се радио кое воведоа модерен стил на радио во Македонија. Точно дека има некој работи што се оток и песните секој ден исти ама пак некако си држат до стилот во кој се препознатливи.

Малку ме нервира што глумат како да се странско радио па некој од водителите го имаат тој англиски акцент и изговор на зборење во емисиите.
Дали имаш забележано исто ,можда грешам . Пред промена на името Македонија,они си имаа традиција со поздрави од познати пејачи,како Hello to Antena 5,Macedonia ,this is blanbla пејачот збори ....


Откако воведоа Северна Македонија ,сите изјави на пејачи се некако едитирани на Здраво Антена 5,овде е ЏејЗи и толку.

Глупо ми е некако .

Прават едитирање на Македонија зборчето ...


Збогтисаа сите радија во Македонија. Само Бубамара ми се слуша оти мења различна музика и си имаат некоја програма. Поштувам шо вртат македонски песни во сред бел ден .
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.062
Поени од реакции
767
Антена 5 (и останатите радио-станици) во последниве 10+ години се фокусираат првенствено на реклами (разбирливо, од таму имаат приходи), и песни кои ги пуштаат толку многу често до степен да ти се слоши (пример, не знам еве, Miley Cyrus - Flowers). Долго време ги слушам (на периоди повеќе или помалку), порано имаа поголем вариетет на песни, сега мислам дека гледаат кои се топ 10 во UK/USA и тие ги вртат цело време...
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.019
Поени од реакции
37.675
тоа имаше смисла пред 10 години рецимо. Сега квалитетот на музиката е толку опаднат, што топ 10 сега звучат како задњите на старите листи од топ 100. Катастрофа е оваа музика сега што се прави, една песна саглам у годината дали има.
 
Член од
28 јуни 2018
Мислења
736
Поени од реакции
917
ima nekoj remix na so maki sum se rodila zadnje vreme na Antenna... nekoj da ne znae koj e sto e?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.019
Поени од реакции
37.675
Борис е легенда, една причина плус зошто го замразив радиото нивно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom