Анксиозност

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.645
Поени од реакции
27.957
ЗА жал сеуште трагам по добар психијатар кој работи на картони.
Неќам да издавам кај кој сум бил но дијагнозата анксиозно депресивен не може, да ми ја средат.
Пробав препоракава од погоре да ја послушам ама докторката пребукирана е нема слбоден термин.
Може сум досаден ама повеќе би рекол очаен.Таман утре први е и можам да закажам кај некој асален ама ве молам само со позитивни искуства
Има една ептен добра,али тешко се закажува.Позади гимназија Никола Карев у руските згради.Не ми текнува на името,али е меѓу најдобрите,ако не и најдобра
 
Член од
8 февруари 2021
Мислења
106
Поени од реакции
32
Има една ептен добра,али тешко се закажува.Позади гимназија Никола Карев у руските згради.Не ми текнува на името,али е меѓу најдобрите,ако не и најдобра
Фала брат ама ништо не правам со ова
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.366
Поени од реакции
19.924
Има една ептен добра,али тешко се закажува.Позади гимназија Никола Карев у руските згради.Не ми текнува на името,али е меѓу најдобрите,ако не и најдобра
Дијана Белевска?
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.645
Поени од реакции
27.957
Дијана Белевска?
Не.Сеа ке побарам па ке пишам
Автоматски споено мислење:

Ја најдов,ми текна дека се премести у комплекс Мида,у зградата кај Спицикото.Зора Митиќ се вика
 
Член од
15 август 2016
Мислења
69
Поени од реакции
34
Zdravo dali ste imale nekoe iskustvo so Bioinformatika?
 
Член од
29 јуни 2021
Мислења
15
Поени од реакции
2
Здраво мислење за Заласта.. треба да ги пијам со елицеа по пола апче навечер ? и хелекс 0.25 едно наутро и навечер
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.650
Поени од реакции
4.961
Здраво мислење за Заласта.. треба да ги пијам со елицеа по пола апче навечер ? и хелекс 0.25 едно наутро и навечер
Успива доста и дебеле но е добро апче делува убаво се спие со него и чисти лоши мисли од глава. Зависи од која доза и кај кој човек различно. Бистри глава и успива а не те прави мамурен. Добро е за да одмори мисли и грижи. Но ако е само пола апче од 5 мг нема ни да приметиш разлика.
 
Член од
25 октомври 2013
Мислења
152
Поени од реакции
254
Здраво на сите. Уфф како да почнам...
Пред скоро 10 дена почна да ме фаќа трема пред луѓе. Цел поцрвенувам и ме фаќа некоја несигурност и нервоза ми трепери телото. Згора на тоа дури и негативната енергија му ја пренесувам на друг. Луѓето во моето присуство се чуствуваат збунето и несигурно. Дали е можно да зрачам со толку негативна енергија и да му ја праќам на друг ? Работам како продавач и сум опкружен со луѓе. На луѓето како да им е страв да ми се приближат дури не ме ни гледаат директно во очи. Како некој да ми фрлил клетва.
Незнам дали некој од вас има сличен ваков проблем. Ве молам за совет.
Пијам витаминд д3 ВитаминБ12 и таблети за анти стресс ФортеВитал на природна база.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Здраво на сите. Уфф како да почнам...
Пред скоро 10 дена почна да ме фаќа трема пред луѓе. Цел поцрвенувам и ме фаќа некоја несигурност и нервоза ми трепери телото. Згора на тоа дури и негативната енергија му ја пренесувам на друг. Луѓето во моето присуство се чуствуваат збунето и несигурно. Дали е можно да зрачам со толку негативна енергија и да му ја праќам на друг ? Работам како продавач и сум опкружен со луѓе. На луѓето како да им е страв да ми се приближат дури не ме ни гледаат директно во очи. Како некој да ми фрлил клетва.
Незнам дали некој од вас има сличен ваков проблем. Ве молам за совет.
Пијам витаминд д3 ВитаминБ12 и таблети за анти стресс ФортеВитал на природна база.
Прекини да пиеш б12, Форте витал 1x на 2-3 дена. Купи магнезиум цитрат од зегин, пиј по 2-300мг на ден, купи и б1 - тиамин, и пиј по 1x на ден од тоа.
 
Член од
31 јануари 2022
Мислења
2
Поени од реакции
2
Zdravo na site jas stradam od anksioznost vece 10godini imam golem strav vo mene,imam crni misli vo glavata nesto i govorot ne mi e najdobar ako ne se napijam heleks, pijam seroksat,heleks,zalasta.Sekade sum bila i na psiholog i na psihijatar eve gi pijam i lekovite no mnooogu godini se macam.Ve molam za sovet
 
Член од
7 февруари 2021
Мислења
211
Поени од реакции
621
Zdravo na site jas stradam od anksioznost vece 10godini imam golem strav vo mene,imam crni misli vo glavata nesto i govorot ne mi e najdobar ako ne se napijam heleks, pijam seroksat,heleks,zalasta.Sekade sum bila i na psiholog i na psihijatar eve gi pijam i lekovite no mnooogu godini se macam.Ve molam za sovet
Страв од што? Какви црни мисли?
 
Член од
11 март 2022
Мислења
8
Поени од реакции
1
Здраво на сите! Нова сум на форумот, барав тема за цбд конкретно, но видов дека тука сте муабетеле за масло од канабис. Цбд-то, зборувам за квалитетно масло со висока концентрација, помага многу при состојба анксиозност и панични напади (конкретно за темава). Доколку ви е потребен совет, или каде да купите секако дека ќе ви помогнам. Секое добро.
 
Член од
26 јули 2021
Мислења
49
Поени од реакции
54
Zdravo na site jas stradam od anksioznost vece 10godini imam golem strav vo mene,imam crni misli vo glavata nesto i govorot ne mi e najdobar ako ne se napijam heleks, pijam seroksat,heleks,zalasta.Sekade sum bila i na psiholog i na psihijatar eve gi pijam i lekovite no mnooogu godini se macam.Ve molam za sovet
Meditacija i hobi .internet tv off
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.687
Поени од реакции
2.534
Имал некој позитивно искуство со Елицеа (Escitalopram) 10мг?

Предходно мајка ми пиеше Хелекс и Дијазепам, меѓутоа имаше кризни периоди и денес и ги препиша докторката Елицеата + да продолжи со Хелексот, а дијазепамот и ги прекина.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom