Анксиозност

СВН

123
Член од
27 јуни 2017
Мислења
31
Поени од реакции
2
А дали анскиозноста ве тера на плачење и страв?
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
А дали анскиозноста ве тера на плачење и страв?
Анксиозноста е страв.
Ако имаш нешто последици после ударот на главата, ти се врти, те боли, итн, оди испитај.
Ако немаш и си тераш нормално ко дотогаш, немаш потреба од страв дека може нешто не е во ред. Не размислувај на таа тема само.
 

СВН

123
Член од
27 јуни 2017
Мислења
31
Поени од реакции
2
Немам никакви последици, ме болеше главата во почеток, но сега не (исто имам потврда од 5 доктори дека нема ништо). Но, ми е многу страв и ми идат секакви мисли како: имам нешто во главата, има некое крварење, има некој потрес, сега ќе почнам да заборавам некои информации, замисли дека ова што го гледаш не е реално, замисли дека сега си во к*** (не ми се пишува зборот :confused:) и ова што го гледаш не се случува, ќе добијам Алцхајмерова болест и такви некои други глупави мислиии. :yid::yid::yid:
 
Член од
26 јуни 2017
Мислења
6
Поени од реакции
0
ии мала помош од мене, сигурно ќе прверувате дали имате симптоми на некоја тешка не излечлива болест и повеќе од сигурно ке препознаете некои од симптомите..ама тоа го прави потсвеста, бидете сигурни дека ја немате болеста туку само вашите мисли се насочени негативно!! и анксиозноста не е болест туку пореметување кое се средува со воља и тек на време.. времето лечи се
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Немам никакви последици, ме болеше главата во почеток, но сега не (исто имам потврда од 5 доктори дека нема ништо). Но, ми е многу страв и ми идат секакви мисли како: имам нешто во главата, има некое крварење, има некој потрес, сега ќе почнам да заборавам некои информации, замисли дека ова што го гледаш не е реално, замисли дека сега си во к*** (не ми се пишува зборот :confused:) и ова што го гледаш не се случува, ќе добијам Алцхајмерова болест и такви некои други глупави мислиии. :yid::yid::yid:
Колку минути дневно се занимаваш со спорт?
 

СВН

123
Член од
27 јуни 2017
Мислења
31
Поени од реакции
2
За тренинзи па и незнам баш.
Ама трчање секој ден би можел а незнам зошто не започнам!? :D
 
P

Patience

Гостин
Епа започни, трчај, пешачи, барем сега е убаво времево, што било прави, преокупирај го умот со тоа и измори го телото, ќе немаш време да мислиш на негативности. Да, процес е, нема од одма да се реши, ама од некаде мораш да почнеш.
Мене ме маваат црни мисли многу навечер кога ќе легнам да спијам. Не можам контрола да воспоставам на умов. Несоница стандард имам, све после другиот ден ми се пореметува. Ама почнав секоја вечер пред спиење да вртам на орбитрек, 30-40 минути. Ќе се испотам, све ме боли, ама барем полека почнувам да заспивам како што треба.
 
Член од
26 јуни 2017
Мислења
6
Поени од реакции
0
а дали некој од вас има проблеми со балансот на телото(рамнотежата), слаби нозе, особено на потопло време?
 
Член од
23 октомври 2011
Мислења
887
Поени од реакции
2.207
А дали анскиозноста ве тера на плачење и страв?
Да, во последно доста ми доаѓаат нагони за плачење. Ама мислам дека е до периодот, повеќе седам дома, поради горештините физичката активност ми е намалена и мислам дека тоа допринесува потешко да се борам со црните мисли и overthinking .
 
Член од
14 мај 2016
Мислења
18
Поени од реакции
1
dali poradi anksioznosta mozat da se pojavat bolki vo gorniot del od stomakot pod gradniot kos doktorite trvrad deka mi e na psihicka baza a mene ne mi se veruva i stolicata mi e svetlo kafena citav deka toa e simtom na rak na pankreasot preplasena sum 4 veceri ne sum spiena nejam kerkickata da ja ostavam sama ima cetri godini nema ni da se sekava na mene prven mislev deka imam hepatis sto posvetla stolicata proveriv nemam i enzimite na crniot drob se vo red sega procititav deka toa e simptom za rak na pankreasot a site mi vikaat na psihicka baza vo eden moment mi e preku glava od doktori i ne mi se zivee a pak od druga strana sakam da ja gledam mojata kerkicka kako raste :(
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.735
Поени од реакции
24.383
Оваа година пак ќе патувам сама низ Европа.
Него за деновиве се натерав да одам на настан на јавно место(веќе платив за да не откажам), веројатно со многу народ, и да присуствувам на нешто што би можело да ме исплаши и да ми предизвика паничен напад. Плус и на јавно место, меѓу луѓе, САМА... Хорор! :)

Децо, овака се пребродува страв.
 
Член од
23 октомври 2011
Мислења
887
Поени од реакции
2.207
Оваа година пак ќе патувам сама низ Европа.
Него за деновиве се натерав да одам на настан на јавно место(веќе платив за да не откажам), веројатно со многу народ, и да присуствувам на нешто што би можело да ме исплаши и да ми предизвика паничен напад. Плус и на јавно место, меѓу луѓе, САМА... Хорор! :)

Децо, овака се пребродува страв.
Каква ти е психолошката подготовка од внатре ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom