Анкета : Дали верувате во Бога (Христијанство)?

Дали себеси се декларирате за верници(Христијанство)?


  • Вкупно гласачи
    8
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 јануари 2018
Мислења
334
Поени од реакции
246
Појма неам. Ти знаеш ли?
Ne znam, pretpostavuvam isto kako i pred ragjanje, nikakva svesnost, nisto zatoa i navedov bestezinska sostojba


Од кај таа идеја дека само азиец може да биде будист?
Ovde vo globala najmasovni se Hristijanstvo i Islam, vo sustina dvete se najmasovni svetski religii, a budizmot ne znam sto cudo e toa
Не можеш да пишуваш христијанство а да ги исклучиш другите.
od makedonska etnicka zaednica, hristijanstvoto e prva religija tuka, ne se razbiram vo islam, neka zboruva nekoj tamu kadesto taa religija e najdominantna
Zatoa i pisuva vo temata (Hristijanstvo) cisto onaka preku anketa da se vidi kolku vistinski veruvaat, kolku se prazni vernici i kolku voopsto ne veruvaat
 
Последно уредено од модератор:

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Ne znam, pretpostavuvam isto kako i pred ragjanje, nikakva svesnost, nisto zatoa i navedov bestezinska sostojba
Значи исти сме, ти појма немаш и јас појма немам.
Ovde vo globala najmasovni se Hristijanstvo i Islam, vo sustina dvete se najmasovni svetski religii, a budizmot ne znam sto cudo e toa
Што чудо е тоа христијанство? Ти евреин ли си?
od makedonska etnicka zaednica, hristijanstvoto e prva religija tuka, ne se razbiram vo islam, neka rasprava nekoj kadesto taa religija e najdominantna
Zatoa i pisuva vo temata (Hristijanstvo) cisto onaka preku anketa da se vidi kolku vistinski veruvaat, kolku se prazni vernici i kolku voopsto ne veruvaat
Neznam sto ne e jasno
Ти реков и претходно, се ми е мене јасно, тебе не ти е.
Ако не се разбираш во ислам, ни во хиндузам ни во будизам тогаш не треба тамава ни да постои.
Автоматски споено мислење:

Темава нема поента. Затоа најдобро клуч. За дискусија можете да продолжите во:
https://forum.kajgana.com/threads/Дискусија-за-Атеистите-Исламот-Христијанството-и-останати-убедувања.71895/post-8775021
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom