Анастасија, култниот Македонски етно бенд!

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Незнам зашто ги нема видеата од мојот прв пост, со којшто ја отворив темава :(
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
ima li nekoj sansa, da gi spodeli so nas nekoi od albumite .... bidejki ne sum vo makedonija, i nema da me ima tamo za dolgo bi skal nekako da gi imam nekoi od albumite ... iako bi sakal da si gi kupam originalite, sepak mislam deka tuka gi nema nikade .. pa bi sakal da pitam, ako ima nekoj od vas nekoi albumi, moze da spodelime nesto ..
Odnapred blagodaram ...
 

џо!

Фаличниот Ром
Член од
31 октомври 2009
Мислења
519
Поени од реакции
52
Единствена ‘етно‘ музика шо ми се допаджа...:cool:
 
I

Iblis

Гостин
Имаше до пред некој ден нa youtube од Тиквешфест од 96-та. Ако може некој да ми каже каде може да се најде истата содржина на друго место. :cenzura:
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.488
Поени од реакции
5.967
Прекраснотии... Некогаш се прашувам дали нашиов народ заслужува такво нешто покрај ваква незаинтересираност за маестрално дело.

 
Ф

ФилипМакедон

Гостин
Ваква музика со древни елементи ретко кој ја прави(ако не се и единствени во светот),според мене заслужуваат поголема афирмација...еве неколку од примероците


Многу моќна музика :cuc:
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
Кога ќе ги слушнам,се наежувам цел.Ама стварно
 

Cannabinoid

Cannabinologist, MMD
Член од
18 јануари 2008
Мислења
597
Поени од реакции
466
Типичниот 7/8 македнски ритам изведен во извонредната:
 

Lux

Inglourious
Член од
25 октомври 2010
Мислења
1.189
Поени од реакции
888
Оваа ми е најомилена песна од најомилената група!! Пред околу 1 недела го гледав Пред дождот, после неколку години.Совршенство само што ми е мака што веќе не постојат Анастасија.Многу пари давам само да ги видам на концерт во живо.
 

closertb

Пластичен
Член од
23 октомври 2011
Мислења
895
Поени од реакции
1.060
Ме потресува фактот што песна на Анастасија е употребена како инструментал во една рап песна! Зборувам за песната "At The Restaurant" од албумот "Before The Rain".
Го обожавам овој албум но јас би ја издвоил:
од албумот "Nocturnal".
 

Kajgana Shop

На врв Bottom