Акромегалија, аденом на хипофиза

Член од
8 февруари 2013
Мислења
66
Поени од реакции
13
Дали некој или близок е лечен од оваа ретка болест да сподели искуство.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
5.599
Поени од реакции
3.483
Дали некој или близок е лечен од оваа ретка болест да сподели искуство.
Јас имав комшија, млад дечко, 35 години, на кого сосема случајно му ја открија таа болест, поточно, докторот што го прегледуваше за друга работа, му стана сомнително големината на неговите дланки и нос...па така го испрати на ртг за да снима хипофиза...се откри тумор на хипофиза.
Дечково се оперираше во странство, добар е, оженет, има деца.....
Незнам што поточно те занима, прашај ме слободно.
 
На врв Bottom