АЛЕЛУЈА : Стошиќ замина од директорската позиција во МРТВ!!!

Дали плаќате ТВ надоместок?

  • Да

    Гласови: 15 40,5%
  • Не

    Гласови: 22 59,5%

  • Вкупно гласачи
    37

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Каква коза....а Иван Свирчевски че си бега сосе Стошиќ или ќе треба сеуште да му го гледам тоа чучавец - лице? Знае некој?
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
Не плаќам претплата (мислам моето семејство не плаќа). Ќе барам они да ми платат што неовластено ме срамат со нивната програма во цел свет.
 

Попај

Буржоазија
Член од
10 јуни 2006
Мислења
699
Поени од реакции
9
Абе сакала или нејќала оваа секако ќе си собираше парталите од МТВ,па си даде самата оставка,и не ми е јасно како може државната телевизија да ја водат вакви неспособни луѓе?
 
Член од
11 јуни 2006
Мислења
315
Поени од реакции
0
Може, може...
Ја намести таму Бранко лично, под услов никогаш од него пари да не бара!
А титулата и фотељата ги заслужи во далечната 1987 со експлозивното интервју со Лембанов од Канада!
Така ли беше, Гоцо ефендијце?
 
Член од
13 мај 2006
Мислења
22
Поени од реакции
0
другарче напиша:
прашање на време беше само. него не ми е јасно како вработените не најдоа време да штрајкуваат пред изборите, кога треба да се емитуваат политички перења мозоци, у такви ситуации се решаваат и неможни проблеми. ама у нашава Македонија многу работи не се јасни нели
Нарачан е од СДСМ .
Таканаречениот генерале штрак во МРТ е во режиа на Муратовски, во главна улога Чедо Јовановски.

По успешното .............голем број од вработените на МРТ.............. ќе останат на улица.
 

Mickey_k

Прохујао са вихором...
Член од
8 август 2006
Мислења
130
Поени од реакции
4
А не и е страм сега да дава оставка? (ако веке ја има дадено)!!! Од ко направи хаос!!!
Ама таа не е крива, криви се лигушковците и овците во мрт што и дозволиле да ги шиша. Нив сега им текна да штрајкуваат од ко се смени власта а? До сега им беше страв? Епа убо им напрај! Се гадам од крокодилката не можам да ја поднесам органиски ама дефинитвно ко ке најде човек овци за стрижење ке си стрижи.
Сите по дома бе нека си одат нека одат деца со идеа и визија за нешто како што треба да се направи и нека и дадат нова опрема а не на антиквитети да работат.
Е ко ке стасаат на некој денешен стандард како што личи за национален сервис тогаш, пеќи, ќе плаќам и такса.
 
Член од
11 јуни 2006
Мислења
315
Поени од реакции
0
Со бројните програми на националљностите, и на радиото и на ТВ...тоа повеќе ми личи не на национален, туку интернационален сервис..
 
Член од
22 јануари 2005
Мислења
980
Поени од реакции
4
Пишав на една тема, ќе пишам повторно: се` што се случува во МРТ е вина на вработените и државата. Гоца се обиде нешто да направи и единствената нејзина грешка е што не си замина порано и да ги посочи виситнските виновници.
Вака, целата вина, бес и гнев на народот паѓа врз неа, а таа е ни крива ни должна. :(
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Thief напиша:
Гоца се обиде нешто да направи и единствената нејзина грешка е што не си замина порано и да ги посочи виситнските виновници
Е што е де тоа што се обидела да го нарпави?
 
Член од
22 јануари 2005
Мислења
980
Поени од реакции
4
За разлика од СИТЕ претходни раководства на кои државата им ги простуваше долговите кога стапуваа на должност, Стошиќ беше единствениот директор кој, покрај псотоечките пари, требаше да обезбеди и покривање на сите долгови. Агенда на државните инситуции беа многубреојните отпуштања кои мораше да ги спороведе, потоа не и` ги префрлаа парите од и онака смешно наплатената радиодифузна такса.
Се обиде да направи модерна РТВ, но сите секаде ја кочеа.

Чисто како пример и за споредба - Гоца ја направи А1 она што беше пред неколку години: ТВ во која сите имаа доверба, најгледана, највлијателна. Целата инфраструкура на А1, имиџот, информативната програма, прва приватна телевизија која зрачеше надвор од Скопје - се` е тоа заслуга на Гордана.
Мислите ли дека некој кој толку органичени средства кој успеал да направи такво нешто, со толку многу апри колку што анродот претпоставува дека се слеваат во МРТ, немаше да успее барем малку да го поткрене нивото?
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Thief напиша:
За разлика од СИТЕ претходни раководства на кои државата им ги простуваше долговите кога стапуваа на должност, Стошиќ беше единствениот директор кој, покрај псотоечките пари, требаше да обезбеди и покривање на сите долгови. Агенда на државните инситуции беа многубреојните отпуштања кои мораше да ги спороведе, потоа не и` ги префрлаа парите од и онака смешно наплатената радиодифузна такса.
Се обиде да направи модерна РТВ, но сите секаде ја кочеа.

Чисто како пример и за споредба - Гоца ја направи А1 она што беше пред неколку години: ТВ во која сите имаа доверба, најгледана, највлијателна. Целата инфраструкура на А1, имиџот, информативната програма, прва приватна телевизија која зрачеше надвор од Скопје - се` е тоа заслуга на Гордана.
Мислите ли дека некој кој толку органичени средства кој успеал да направи такво нешто, со толку многу апри колку што анродот претпоставува дека се слеваат во МРТ, немаше да успее барем малку да го поткрене нивото?
Хмм...Стошиќ ја направи модерна телевизија РТВ со тоа што го постави Иван Смирчевски за главен уредник на забавната програма?Човеку БЉАК!!
Државата и рече дека мора да отпушти работници(меѓу кои и мој другар) затоа што истата таа државна администрација не и ги даваше парите од таксата, или за да вработи нови по рамковен?Гоца не ја направи А1 таква каква што е, парите и Велија ја направија...
 
Член од
11 јуни 2006
Мислења
315
Поени од реакции
0
Нејсе, како и да е, доживеав и на тоа нешто да му го видам крајот.
 

~MadaGascAR~

Yeah..Whatever...
Член од
23 јули 2006
Мислења
90
Поени од реакции
1
GOCA ja napravila A1???? VAkvo nesto ne sum cula?? Ramno na glupost!!! Drugi ja napravija a1! A ona vo mtv napravi da se izbrkaat pola vraboteni, i da gi ostavii samo tie nesposobnite pred pensioniranje! ziti programata znaete so vovede? Od kolku do kolku godini e filmot preporacliv za gledanje! Niso drugo! Sea i vestite gi usra!!! Site kvalitetni luge, profesionalci si otidoa ili gi izbrka! iako onie vistinski dobrite pred toa si otidoa, no kako i da e i ona ete kolku tolku dobroto dozvoluva da bide potisnato od nejzinite isfrustrirani direktori!
Ke pocnam od najbanalni raboti so gi ukina i koi onevozmozuvaat dobra programa! Nema vozaci, soferi, ne mozes kako da otides da snimis na teren! Nema bife, nema kaj da jades! Nema kablomani..dur ide programa ti zboris a pred tebe se sopinjaat i pcujat kamermanite po kablite so nema koj da gi trgne!
Treba da se plaka radiodifuzna taksa..poso koga ke otides na sinhronizacija masinite so koi se snima se Hitler koga begal pa gi zaborail...
A dosta pari u sekoj slucaj so lapna milata ni goca samo se praese dobra na pocetok! Treba da si odi!
 
Член од
22 јануари 2005
Мислења
980
Поени од реакции
4
Мадагаскар, работиш во МРТ?
Стошиќ ја направила А1=глупост? Најверојатно си штиркала, хеклала или исправена си шетала под маса, додека тие информаии сум ги добил јас. Кога А1 се развиваше, се ширеше, се брендираше и створи име какво што направи меѓу луѓето, на нејзино чело како директор и главен и одговорен уредник стоеше Гордана Стошиќ.

Еве, ти како многу информирана кажи ми МЕНЕ кој ја направи А1? Веројатно повеќе и од Велија знаеш...

Очигледно неинформираноста и омразата без подлога ќе ве уништи!

Тоа дека Гоца „лапнала пари” (смејурија!) е во најмала рака клевета, а во поголема рака - глупост каква што немам прочитано.Кога таа дојде на чело на МРТ, можеше само од дома да донесе, се` беше искрадено и немаше што да земе дури и да сакаше.

P.S.
Знаете ли колку МИЛИОНА евра МРТ беше во минус кога дојде Гоца на нејзино чело? Ако ја немате и таа информација, само кажете, јас ќе ви ја кажам.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
Thief напиша:
Мадагаскар, работиш во МРТ?
Стошиќ ја направила А1=глупост? Најверојатно си штиркала, хеклала или исправена си шетала под маса, додека тие информаии сум ги добил јас. Кога А1 се развиваше, се ширеше, се брендираше и створи име какво што направи меѓу луѓето, на нејзино чело како директор и главен и одговорен уредник стоеше Гордана Стошиќ.

Еве, ти како многу информирана кажи ми МЕНЕ кој ја направи А1? Веројатно повеќе и од Велија знаеш...

Очигледно неинформираноста и омразата без подлога ќе ве уништи!

Тоа дека Гоца „лапнала пари” (смејурија!) е во најмала рака клевета, а во поголема рака - глупост каква што немам прочитано.Кога таа дојде на чело на МРТ, можеше само од дома да донесе, се` беше искрадено и немаше што да земе дури и да сакаше.
Ај, Тиф, остави на страна политичката припадност, па да помуабетиме вака:

Се согласувам дека Гордана ја направи А1 телевизија во информативниот дел. Точно. Нејзина заслуга.
Ама што направи за МРТВ? Ништо. Се фалеше кога дојде директор, та телетекст ке имало, та незнам што, незнам како, мислам дека воведе само РДС на програмите на радиото. Што е тоа што беше искрадено од МРТВ? Опремата од 1966 помош од ББЦ? Не само Гордана, кој во последните 15 год. купил асолна камера или опрема? Што успеа да менаџира Стошиќ? Ништо. Лежи лебу да те јадам како и сите досега.
Е оттаму, треба да си оди. Бучковизија беше и крај. Како што беше и Бранковизија и ЉуБчовизија... Сите телевизии во регионот отидоа напред, само МРТВ тапка во место и пропаѓа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom