Јапонија

Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.329
Поени од реакции
27.873
odlicno si prosol za prv pat lol

si nacekal epten dobra cena za smestaj i na prava lokacija. bukira dur uste bese zatvoren jpn? tuka si bar 30-40% kjar, prakticno letot.

za jadenjeto kocka objasnuvase ednas deka za sam poeftino e nadvor da se hranis nego da gotvis. ako kombiniras 7/11, street food i maalskite restorantcinja epten eftino mozes da projdes ako trgnes na michelin star brzo stanuva skapicko... inace u jpn NE SE JADI DUR PESACIS ova vazi bukvalno za sto i da e. ova e isto ko da mocas na ulica. site ke te gledaat cudno, ako kupis street food ili zemes ramen od 7/11 ke jades na strana, obicno si imaat mestence za toa. isto i so muabet na sred trotoar, ako sakate da zborite ke se trgnete na strana a ne da ve zaobikoluvaat lol...

shteta sto ne ste sednale so jakuzata... ke ste si prosle ludo, oni ne se zamaraat so stranci uglavno osven ako ne ste cia i dea lol... ste mu bile interesni sto ste zalutale kaj nego, obicno takvi tipci gi otvaraat bas onie zeleznite vrati na tokyo za prav dozivljaj... kako i da e, damned if you do damned if you dont situacija e...

siguren si deka ti dala lsd?

tipkava sto si ja upoznal e hostesa u nekakov klub (se sekavas u koja naselba bese klubot?) obicno takvite lovat stranci preku den za vecerta da im plakaat pijacki a oni imaat procent, takvi zarabotuvaat i do kaj 500k yen na vecer... edna od baagi profitabilnite raboti za strankinja u japan pogotovo ako e grom... proveri si kolku te "kostala" taa vecer (vidi balans ma site kartici sto si gi nosel so tebe) zasto ako imas dupka u memorija obicno toa ne e bas lsd nego rufi.... doduse kaj tebe mnogu zavisi i od sto i kolku si piel a u golden gai nema malku pienje lol... kako i da e dobro si prosol si si nasol angel cuvar tamu lol... steta ne se sekavas sto bilo nisto cudno da si orgijal u klubot pred da si zavsel kaj nea u stan :pos: aj vlajda ke imas nekoj flashback... kolku god bese tipkata?

inace za toa kako ti ja dale drogata e prilicno normalno za azija. tamu e opasno ti kako stranec da nosis so sebe pa obicno oni ja nosat i taka ja davaat... bravo, bravo si do doziveal tokyo u golema mera... :cuc:
Да, го гледам сега истиот хотел цените се скоро дупло, летовите се исто поскапени. Букирав дур беше затворен, и беше интересен момент затоа што бевме да не речам меѓу првите белци што заминале за туризам после 2 години. Скоро и да немаше странци освен некои на Гаи ама и тие се веќе локалци затоа што заминале во Токио да живеат, што да бидам искрен и јас размислувам за тоа моментално.

Дома да се готви, по ниедна математика не ми излагаше поевтино. За упола сума надвор по маалски ресторани и во комбинација со 7/11 ќе се најдеш многу повеќе и повкусно тоа е факт. Башка се вљубив во нивните "супи" со нудлс, јајца, месо, зеленчуци. За доручек е супер опција + нешто пред ручек од 7/11 оние цицкине (не знам како се викаат ја цицка ги викам).

IMG_4063.jpeg

Надвор не јадат исто, што за мене беше чудно ама отпосле си реков паметна работа е ова. Не што не јадат у јавност туку и не пијат од шише без разлика вода/сок. Најсмешни ми беа оние пушачки простории, заградени никој да не ги глеа и напикани внатре. А, рака на срце ниту еднаш не видов пикавец на улица. Браво.

За Јакузата, и мене ми е криво вака сега кога ќе размислам, ама у тој момент заебано беше малце :D

Клубот беше во една висококатница на Минато. За ЛСД, сигурен сум затоа што и јас си го помислив истото кога се разбудив, ама немав потрошено нешто многу, во Голден Гаи плативме отприлика 300 евра, затоа што многу испивме. Во клубот беше многу поскапо затоа што земавме цела флаша Yamazaki 12, на картица ми се 2 куцнати, а не ми текнува дека сум испил толку. Остај ме да си го возам филмот дека втората флаша била за мене и девојката кај нејзе у стан :D

Таа вечер би рекол комотно дека имаше 2 литра виски во мене, до сега 2 пати ми се десило да испијам толку и исто со дупка сум завршил. Типката беше 35-6 години, и да, гром беше ама со нас не поминуваше многу време. Неколку пати се сретнавме во клубот и не прашуваше дали е се океј, а не ја приметив да се мота околу странци туку повеќе го надгледуваше персоналот. Вечерта имаше сметка со 3 нули на крај во евра, ама па ич не ми е криво. Да можам и денес истото да го повторам би го направил.

Инаку не завршив со црнкињата во стан туку со една Јапонка од таму што беше гостинка исто. Меи се викаше и беше права срцка :love:
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.288
Поени од реакции
22.530
Да, го гледам сега истиот хотел цените се скоро дупло, летовите се исто поскапени. Букирав дур беше затворен, и беше интересен момент затоа што бевме да не речам меѓу првите белци што заминале за туризам после 2 години. Скоро и да немаше странци освен некои на Гаи ама и тие се веќе локалци затоа што заминале во Токио да живеат, што да бидам искрен и јас размислувам за тоа моментално.

Дома да се готви, по ниедна математика не ми излагаше поевтино. За упола сума надвор по маалски ресторани и во комбинација со 7/11 ќе се најдеш многу повеќе и повкусно тоа е факт. Башка се вљубив во нивните "супи" со нудлс, јајца, месо, зеленчуци. За доручек е супер опција + нешто пред ручек од 7/11 оние цицкине (не знам како се викаат ја цицка ги викам).

Прегледај го приврзокот 348787

Надвор не јадат исто, што за мене беше чудно ама отпосле си реков паметна работа е ова. Не што не јадат у јавност туку и не пијат од шише без разлика вода/сок. Најсмешни ми беа оние пушачки простории, заградени никој да не ги глеа и напикани внатре. А, рака на срце ниту еднаш не видов пикавец на улица. Браво.

За Јакузата, и мене ми е криво вака сега кога ќе размислам, ама у тој момент заебано беше малце :D

Клубот беше во една висококатница на Минато. За ЛСД, сигурен сум затоа што и јас си го помислив истото кога се разбудив, ама немав потрошено нешто многу, во Голден Гаи плативме отприлика 300 евра, затоа што многу испивме. Во клубот беше многу поскапо затоа што земавме цела флаша Yamazaki 12, на картица ми се 2 куцнати, а не ми текнува дека сум испил толку. Остај ме да си го возам филмот дека втората флаша била за мене и девојката кај нејзе у стан :D

Таа вечер би рекол комотно дека имаше 2 литра виски во мене, до сега 2 пати ми се десило да испијам толку и исто со дупка сум завршил. Типката беше 35-6 години, и да, гром беше ама со нас не поминуваше многу време. Неколку пати се сретнавме во клубот и не прашуваше дали е се океј, а не ја приметив да се мота околу странци туку повеќе го надгледуваше персоналот. Вечерта имаше сметка со 3 нули на крај во евра, ама па ич не ми е криво. Да можам и денес истото да го повторам би го направил.

Инаку не завршив со црнкињата во стан туку со една Јапонка од таму што беше гостинка исто. Меи се викаше и беше права срцка :love:
u ginza i prosecen hotel e poskap od toa sto si platil ne pak top mesto... dobro si prosol plus mislam vo japonija e dobra idea da platis i malku poveke za da imas privaten prostor posto ko sto gledas nema toa. sto znam, ima luge sto ne im smeta ama jebi ga posle nekolku dena sakam malku prostor...

hahaha... cicki be.... NIKUMANN se vikaat, jas gi obozavam isto, obicno ili toa ili okonomiyaki (vegiterijanskite palancnkive nivni) so yakitori (vesalica) mi se onaka quick bite...

nema sto da ti e krivo, ko za prv pati si prosol super... u takov moment koga gledas site stanuvaat zaebana odluka e. najloso u cela situacija mozela da pomine kelnerkata... ali dobro sto dosol da se pozdravi, sfatil deka ste malku zagubeni u jpn lol... u tokyo kade ima poveke gajdzin (belci) ova ke bese nezgodno pogotovo ako ne bil sam pa i u negovo mesto.

stom te odnele u minato ne e tolku strasno. ubav del e toa, pomalku scams, poveke nasoceno e kon nivniot high end market, duri i dobro e sto si naletal na nekoja sto znae angliski. jas rekov u roppongi te nosele, tamu e troa porazlicno... :sekc: i scums se poveke nasoceni kon turisti. inace dobro sto ne si go tepal ili grizal goranco za drug pat da si znaes u takvi klubovi u JPN ne se faka. ke si prasas, mada 99.99% ako fatis ili griznes sledi "kazna" sto e obicno 200+ dolari...taka da dobro si prosol i tuka...

pretpostavuvav deka si fatil japonka tamu, deka ne e taa sto si ja zapoznal vo golden gai. taa od golden gai ja interesiraat japonci so mnogu poglem dzeb, ko so i tebe japonki so hmmm pogolemi nukaman... :icon_mrgr: fer nekako. 30+ se najbolji, taman da se raskostite propisno, ocigledno te svigala. aj moze ke dobieme komiti tokyo fun club za 20tina god... :pos:

ps. golden gai ne e tolku turisticko. poveke e expets i lokalni. zatoa i ti go spomnav ko nesto sto ne e turisticko a e dobro. tamu e super za sam da si iskocis ili evntualno so uste eden, 3ca da ste mnogu ste. inace i mene mi e omilen hang out koga sum u tokyo, ali bitno e da go pogodis tajmingot... nekes da si tamu premnogu rano, sakas veke da se podnapieni site...
 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.796

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.288
Поени од реакции
22.530
овие не беа оние со маскине шо се борат у оноа игри без граници, ама на смрт ?
squid games? da toa e koreanska serija ama ne, nitu eden od glumcite na posterot ne igrase u nea. eve gi niv sega... i ti ko komita site azijati ti se gore dole isti :pos:

1666242707461.png
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.618
Поени од реакции
7.187

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.796

Kajgana Shop

На врв Bottom