Резултати од барањето

 1. Galactikos

  Книги кои би ги препорачале

  I Со истото размислување би одел и јас, ама заради крајот и главно на стара слава на авторотКолекционер на очи - Себастијан Фицек Интересен трилер, но со толку многу заплети што понекогаш се губи смислата, на моменти и заморува, но при крајот се доаѓа на место и книгата носи интересна порака...
 2. Galactikos

  Android корисници (проблеми, прашања, совети)

  Дали би функционирал како што треба?
 3. Galactikos

  Книги кои би ги препорачале

  Човекот од маглата - Донато Каризи Малку поинаков стил на пишување од вообичаениот за Каризи. Дело кое во секој случај вреди да се прочита иако на моменти се задлабочува во приказната и доаѓа до граница на досада, која за среќа не ја преминува. Одличен расплет и неочекуван крај, кој вреди да се...
 4. Galactikos

  Android корисници (проблеми, прашања, совети)

  Ми пукна екранот на Huawei P10 Lite, меѓутоа тачот фунционира најнормално. Дали може да се замени екранот/стаклото? И цена отприлика?
 5. Galactikos

  Книги кои би ги препорачале

  Криј се - Лиса Гарднер Интересна приказна за живот во бегство, нови градови, преселби, нови идентитети. Анабел конечно ќе треба да се соочи со вистината која ја измачува повеќе од 25 години: Зошто татко и ја тера постојано да бега и да ги менува идентитетите? Во меѓувреме полицијата во Бостон...
 6. Galactikos

  Книги кои би ги препорачале

  Оксфордски убиства - Гилјермо Мартинез Сеуште се чудам како луѓето оставаат воодушевувачки коментари за книгава. Релативно да, интересно, но далеку од совршено како што читав по нет. Досаден почеток, интересен заплет, глупав расплет. Низа на убиства во Оксфорд, поврзани со математички...
 7. Galactikos

  Книги кои би ги препорачале

  Терапија - Себастијан Фицек Неверојатно привлечно. Психолошки трилер, драма, хорор, се во едно. Фантастично скоцкано во едно дело, кое ќе нема да Ви дозволи да го пуштите од Вашите раце и ќе Ве држи будни долго во ноќта. Татко, познат психијатар со сопствена клиника во Берлин ја губи...
 8. Galactikos

  Книги кои би ги препорачале

  Снежана мора да умре - Неле Нојхаус Настаните се одвиваат во Германското село Алтенхајн, место во кое се случиле неколку злосторства кои оставиле белег врз сите жители, но овде не е се завршено, по извесно време историјата се повторува, поттикната од човековата глад за моќ, себичност и...
 9. Galactikos

  Телефон vs. Телефон - Тема за споредби, искуства и препораки

  Huawei P9 Lite ili Huawei P10 Lite? Vaka na karakteristiki se slicni? Sto da odberam?
 10. Galactikos

  Книги кои би ги препорачале

  Ловец на души - Донато Каризи Совршено дело кое ќе Ве натера да останете будни подолго време во ноќта, нестрпливо брзајќи да ја започнете следната глава. Слободно би ја сместил на второ место како најдобро од Каризи после Шепнувачот. Низа на неразјаснети убиства, злосторства од минатото...
 11. Galactikos

  Книги кои би ги препорачале

  Агата Кристи - Убиство на теренот за голф Класично во стилот на Агата Кристи, убиства, преплети, на моменти и нелогичности кои Ве заморуваат, но сепак со интересен пресврт при самиот крај на оваа мистерија. Херкул Поаро е повикан од страна на богато семејство да помогне во нивната заштита. Но...
 12. Galactikos

  Книги кои би ги препорачале

  Господар на злото - Донато Каризи Книга полна со мистерија, трилери, заплети и колуминација што во еден момент ја прави напната, интересна, но во друг момент сфаќате дека ве полни со информации кои ве оптеретуваат. Донато Каризи е мајстор за вакви дела, а ова е едно од оние кое не смеете да го...
 13. Galactikos

  Книги кои би ги препорачале

  Владетел од сенка - Донато Каризи Кој го читал Шепнувачот, веќе го знае стилот на Каризи. Агентката Мила Васкез повторно е во акција. Полицијата трага по лица на кои им се губи секаква трага, но во еден момент нештата се менуваат и почнува заплетот на настаните. Интересен трилер со непредвидлив...
 14. Galactikos

  TotalTV Македониjа Сателитска DVB-S телевизија - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

  Дали има некој искуство со Тотал Мих пакетот кој вклучува телевизија и интернет? Сакам да прочитам мислење за квалитетот на интернетот, брзина, стабилност и сл. Некој со искуство да сподели мислење?
 15. Galactikos

  Книги кои би ги препорачале

  Инферно - Ден Браун Далеку од тоа што очекував. Многу фантастика, приказна слична на Ангели и Демони, светот повторно е во опасност, Ленгдон шета по катедрали и плоштади, пренатрупано со описи кој досадуваат и слично. Како позитивно би ја навел пораката која ја испраќа книгата, проблемот со кој...
 16. Galactikos

  Книги кои би ги препорачале

  Раскажи ми ги соништата - Сидни Шелдон Три девојки, три убијци, три различни локации. Испреплетени односи меѓу минатото, сегашноста и иднината. А сето тоа базирано на вистински настани. Одлична мистерија, трилер, психологија, непредвидлив крај. Оценка: 10/10
 17. Galactikos

  Што читате во моментов? (со краток коментар)

  Инферно - Ден Браун Сооглед на позитивните импресии кој ги имав стекнато од претходните дела на Браун (особено од Кодот на ДаВинчи), морам да признаам дека сум прилично разочаран. Претерува со описот на градовите, катедралите, плоштадите и сл. Нешто што го прави романот досаден. Крајот е лесно...
 18. Galactikos

  Книги кои би ги препорачале

  Шепнувачот - Донато Каризи Одличен роман, кој уште со првите страници ќе ве внесе во мистеријата која ја обработува. Нешто што нема да ви дозволи да ја оставите до самиот крај, крај кој е тежок да се претпостави, а уште помалку и да се погоди. Оценка: 9/10 Смрт на Нил - Агата Кристи Мислам...
 19. Galactikos

  Прашања и одговори

  Дечки, потребна ми е информација од поупатените: Дали има постдипломски магистерски студии по Стоматологија во Штип? Доколку има, како се реализираат тие, дали може вонредно да се студира и сл.?
 20. Galactikos

  Универзитет "Гоце Делчев" - Штип

  Дечки, потребна ми е информација од поупатените: Дали има постдипломски магистерски студии по Стоматологија во Штип? Доколку има, како се реализираат тие, дали може вонредно да се студира и сл.?
На врв Bottom