Кајгана форум

L
liberte
Статусот ми е исти чекам указ , не е сменет во проверка од Вицепрезидентот. Мој пријатели беа кај вицепрезидентот и прашувале, не им давале информација...се јавиле на телефон му кажале дека е се во ред...само чекам указ. Но ум не ми остана... од чекање и проверување... број 7885/2015 , ти?
L
lorenSLATKA
I jas isto po 100 pati dnevno proveruvam ama nema promena. Imam brat i majka so BG pasos ama dzabe, ne mrda rabotava. Pocnav da se zagrizuvam, eve lugeto zemaat ukaz a mene nikako da mi dojde red. Ke sakas li da dades broj kade se javuvas barem da vidam so moite dokumenti dali e se vo red? Poveke me zagrizuva statusot sto mi pisuva Проверка от Вицепрезидента :(
L
liberte
Ah zlatna, eve sum takov... 100 pati na den... si ziveev vo Pula, hrvatska na more... prekrasno... sega odvaj cekam da odam pak... za stalno, nemam broj od kaj viceprezidentov... prijatelite se javile od Sofija... ne jas. A gi otepav od zamaranje duri ne se javija... se somnevam deka ke mi dadat broj... kolku vreme cekas?
L
lorenSLATKA
od februari cekam
L
liberte
Vidi na internet i zvoni... ke ti se posreki mozebi... jas im prativ e-mail no ne mi odgovorija...
L
liberte
I jas cekam od fevruari...
L
lorenSLATKA
Ej druze da spodelam novosti :D Dobrata vest e sto prativ mail i mi vratia vo rok od 2 casa. Losata vest e sto pak mi pobaraa isti dokumenti so veke gi nosev. Katastrofa se znaci gi gubat dokumentite. Ke vidime sea so e sledno.
Spodeli neso ako imas info ovde, forumov od 2000 strani stana kafana, sekoj neso pise a malce korisni informacii :)
  • Ми се допаѓа
Reactions: liberte
L
liberte
ej..te molam isprati mi mail..odma da im pratam... of i sega? koga odis?
L
liberte
можда, јас немора да носам...не приложив оригинал во правосудие..но нема промена во проверка од вицепрезидентот... ти? со таков си статус нели.проверка от вицепрезидент
На врв Bottom