Кајгана форум

М
Мачорка
Не можам да најдам кој е, тоа е проблемот.
Artemisia Vulgaris
Artemisia Vulgaris
И јас имав такви комшии. Еден го дознавме кој е, му се собраа еден куп жени, мајката му ја расплакаа!
Ако некогаш повторно имаш овакво искуство, пробај да му даваш шербет. Мене ми успевало, не знам зошто и не знам како. Некои викаат и млеко дека помага, ама не сум пробала.
М
Мачорка
Му давав растворен медицински јаглен со шприц и у исто време вртев по ветеринари да најдам некој дежурен пошо беше недела али не успеав да го спасам, изглеа прејак бил отровот. Ужасна глетка беше у секој случај у пм, нејќеш да ги знаеш деталите.
Artemisia Vulgaris
Artemisia Vulgaris
Знам, еден куп мачиња и кучиња ми имаат отруено и ми умреле пред очи. :(
М
Мачорка
Ќути...ја баш ради тоа стално си викам дека нема ништо да чувам и на крај пак непланирано ќе најдам нешто и ќе го домкнам дома. И овој мачор така го земав, тргнав по кечап до продавница и се вратив со маче.
М
Мачорка
Можда треба желка некоја да си зеам, од оние шо живеат по 200 години, бар ќе знам дека ќе ме надживее.
Artemisia Vulgaris
Artemisia Vulgaris
Исто! Скроз исто!
М
Мачорка
Агда, знаеш дека со муабетиве си го урнисавме макотрпно стекнатиот милитантен углед? Мора пак да се вратам на старите патеки...it`s better to be hated than pitied.
Artemisia Vulgaris
Artemisia Vulgaris
Што ти текна? Да не те задева некој, до го намавам?
Artemisia Vulgaris
Artemisia Vulgaris
Плус, јас одамна... Откога престанав да се замарам на такви теми и почнав да готвам. :(
М
Мачорка
Не бе, никој не ме закача...this is waaay worse than that, почнаа да ми нудат поддршка...затоа ти викам го изгубив угледот, порано, во моите славни денови, ми пишуваа само за да ме опцујат.
Artemisia Vulgaris
Artemisia Vulgaris
Барем не ти коментираат за цицките. :(
М
Мачорка
:))
Колку пораки доби, жити се?
Artemisia Vulgaris
Artemisia Vulgaris
Не броев. :D
На врв Bottom