Кајгана форум

RickyLFC9
RickyLFC9
уствари не ме тера, али некои муабети ми праеше за валандово :D
ManUtdChampions
ManUtdChampions
хахаха знам бе, сеа го напишав тоа во коментар па го избришав :D Ти се јавил да те праша дали ја знаеш. xDD

значи не бива? :( Глупа работа.
RickyLFC9
RickyLFC9
yep, и можеш да ми ја замислиш реакцијата коа слушнав... :D
ManUtdChampions
ManUtdChampions
hahaha xD A ti pa sho ne si doshol so nego?
RickyLFC9
RickyLFC9
е сеа си го бараш :D
ManUtdChampions
ManUtdChampions
hahahaha ne si svesen kolku dobro kje si se odmorish na nedela dena ako dojdesh na primer xD
RickyLFC9
RickyLFC9
па се мислев дали на Закинтос да идам или у Валандово, ти шо викаш? :D
ManUtdChampions
ManUtdChampions
:D

E arno de samo edna nedela odmor celo leto dovolno li ti e? xD Ne be, najiskreno..eve jas iam iskustvo i od Valandovo i Skopje.. Kaj nas realno e dosadno..
ManUtdChampions
ManUtdChampions
Sea na leto dodusha kje bide poln centarot sekako, oti ima 5-6 kafichi na ploshtadot.. ama zima e epten shuto.. Ama najiskreno ni SK ne e neshto posebno. Za edna godina shto se vika znam koj kelner vo koj kafich raboti na kej...
ManUtdChampions
ManUtdChampions
Sepak, ima i kafichi i restoranti i kino i teatar i sportski nastani, razni koncerti i dj-i...itn.. pa nikako nema da ti e dosadno... ama pak tie se mestata.. E sea prednosta za Valandovo.. Kade i da odish mozhesh da stignesh pesh, za 5-10 minuti.
ManUtdChampions
ManUtdChampions
Jas za da odam na fudbal vo skopje mi treba 25 minuti odenje pesh (ili chekanje bus, pa pak odenje malce)... pa posle treba ispoten, ispapsen so ranec na grb nazad istoto maltretiranje.. a tuka za 2 minuti sum doma :D.. ili opshto da ispadnesh.. saat vreme kje ti odi dodeka da stignesh kaj treba... tuka op shlop :D
RickyLFC9
RickyLFC9
нема везе, тука си иам секад со кој да си излезам. што ќе праам у валандово. едино базенот ви го признавам :D
RickyLFC9
RickyLFC9
а иначе исто нејќам да се м'кнам по фамилијарни такви седења и муабети, не сум таков човек ич.
ManUtdChampions
ManUtdChampions
кај ти кажав оти нема со кој да излезиш бе? :D
RickyLFC9
RickyLFC9
а со кој?
ManUtdChampions
ManUtdChampions
Не сум те сфатил бе хаха.. Мислев дека си помислил дека сум пишал оти немало со кој да излезиш во Скопје.. Ти си викал за тука.. :D Па види реално за излевање и нема многу многу каде да излезиш. :D Ти викам имаш 5-6 кафичи на центарот и тоа е тоа у главно. Имаш диско во сабота и има пицерии 2 и горе на базентот има ресторантче.
ManUtdChampions
ManUtdChampions
Па имаш и роднини, ќе излезиш со нив еднаш, ќе одмориш една вечер, ќе изезиш со мене..и ќе ти се соберат 4-5 :D Јас можам и да ти гарантирам фудбал секој ден, ама треба "сезоната" да ја погодиш. :D
RickyLFC9
RickyLFC9
кој си ти бе дечко?

ахахахахахааххахаха
RickyLFC9
RickyLFC9
иначе не, сериозно нема шанси да дојдам у валандово, сум бил и досадно ми било тотално. и ако дојдам, пак ќе си висам на форум од телефон :D
ManUtdChampions
ManUtdChampions
хахаха епа да си знајш и да дојш фудбал нема за тебе.. :D

Најјако од се испаѓе кути да та убедавум да дојш хахах... Јас самоо ти кажуам оти Валандово неј толкоо лошо, иначе там ти си знајш фала богу :D
На врв Bottom