Кајгана форум

М
Мачорка
Уф Леандра, не знам дали во моментов имам сили да се занимавам со Лешовски...Прееска читав вмровска поезија, после инспирирана од линкот на Windfucker зачитав некои стари мислења на легендата нескафе и сега уште Лешовски ми фали и големи се шансите спонтано да се самозапалам, онака да се вивнам во пламен без причина и повод.
leandra
leandra
Оди со пеена вода попрскај се, лош ден си имала ќе ти помине.
М
Мачорка
Пишувам песна за Македонија, не знаеш во кој творечки занес сум моментално. Седам онака стуткана на светлина од свеќи, пишувам со перо и мастило и одвреме-навреме по некоја патриотска солза ми капнува на листот хартија.
leandra
leandra
Одвај чекам да прочитам:)
М
Мачорка
Само се зезав, моментално не сум расположена за родољубива поезија, можда во некоја наредна прилика. :)
leandra
leandra
Ајде ќе направиш пародија од на Деси поезијата, имаш таква способност:)
М
Мачорка
А можеш и ти нешто да напишеш, ти си во туѓина, твојата поезија ќе има поголема тежина, знаеш она носталгија за родната грутка, нешто како Т`га за југ.
leandra
leandra
Не ме бива за поезија, иначе радо би.
М
Мачорка
Ми е страв да не ме тужи, ќе треба коските по зандани да ги оставам. По апсаани :)
leandra
leandra
Ако имаш бизнис за санитарна, тате сигурно ќе те посети.
I
Ilumious
Дојди бе ѕвер е овој низ нозе го земавме, кај и да е ќе ги повика неговите другарчиња да го одбранат.
М
Мачорка
Ја би дошла али стварно не ми текнува што да твитнам, онака немам ич никаква инспирација во моментов, најсериозно.
Викни ја Пилоу Квин, ја бива за вакви работи, гарант ќе откачи нешто смешно, многу се смеев со неа во битката против влијателните. :)
I
Ilumious
кога ќе ти текне си добредојдена :D башка ова ти е шанса да се најдеш како принтскрин кај него на ФБ и хорда фанови да те пцујат :Р
М
Мачорка
На врв Bottom