Кајгана форум

Nikac_Aerodrom
Nikac_Aerodrom
понудата беше ептен фер и ме стаи во мисла. Стиснав decline зашто сакам да направам некој trade package што ќе вклучува други играчи :)
+ Валенчунас ќе добида повеќе минути зашто го нема Руди сеа :)
G
grande-juve
Дерон Вилијамс не го бендисуеш? Просекот му е 15 ради првите неколку меча од сезоната коа беше повреден, а сеа паузира неколку за целосно да се опорави колку шо прочитав :)
Nikac_Aerodrom
Nikac_Aerodrom
не баш. Поготово не ако цената треба да биде Дејвис/Пол Џорџ :)
Јас сум спремен да напраиме некој трејд на пример Ник Јанг/ЏР/Бруер па и Валенчиунас за некој солидни играчи + Чендлер евентуално
G
grande-juve
Јанг/ЏР некако не ми се по ќеиф...
А Фејворс место Д Вилијамс од претходната понуда?
ФЕјворс/Гортат/Денг/Чендлер за Дејвис/Џорџ/Бруер/Валанчиунас
Nikac_Aerodrom
Nikac_Aerodrom
Од Дејвис и Џорџ заедно нема шанса да се откажам, многу голем ризик ми е 2цаат најдобри играчи да ги дадам од еднаш :)
Ако си за некој помал трејд може да се договориме, суперстарсиве не ми се баш за трејд.
G
grande-juve
ок, за помал не сум нешо заинтересиран, али прати колку да видам отприлика :)
G
grande-juve
на мејл во хиероглифи е твојот коментар за трејдот и Метјуз.. ај пиши тука зашо баш ме интересира :) иначе понудата беше Хиксон за Метјуз
Nikac_Aerodrom
Nikac_Aerodrom
Македонска поддршка ваљда затоа :)
Коментарот беше дека Метјуз би го трејдал најверојатно во пакет со уште 1 играч (Рубио, Хил, Сандерс, Чендлер) за класа сг + некој солиден од позицијата што е другиот играч (пг,пф,ц,сф)
До сега не најдов тим што има добар сг, а да му треба нешто од понуденото :D
G
grande-juve
Ај да не праќам џабе понуди, за СиЏеј и Ленард у пакет што би сакал, само за СиЏеј што, и за Миротич, Бледсо, СиЏеј и Ленард у пакет што? :D
Nikac_Aerodrom
Nikac_Aerodrom
Да не пишувам есеи, CJ и Ленард како пакет неможам да ти ги дадам зашто не гледам реална замена за нив во твојот тим, т.е. или ќе ме преплатиш или ќе ми дадеш помалку од очекуваното.
Nikac_Aerodrom
Nikac_Aerodrom
Само за СЈ веројатно монта елис, за миротич Бледсо СЈ и Ленард, исто не гледам алтернатива, зашто не го сакам Харис како играч, а ако го дадам Миротич ќе останам без СФ. Можда за Деандре, Блејк и Монта :D Искрено ги одбивам трејдовиве зашто ептен ми нема фатено око никој од твојот тим освен Деандре, а јас објективно незнам колку да понудам за да го земам само него :D
Nikac_Aerodrom
Nikac_Aerodrom
Заборавив да пишам дека се размислувам дали да ги тргнам од трејд листа, зашто ги надминуваат моите очекувања.
На врв Bottom